knihomolka_eli knihomolka_eli komentáře u knih

Iskrivá Iskrivá Kristin Cashore

Posledná kniha tejto série sa mi naozaj páčila, hoci mohla byť o niečo kratšia, miestami sa mi zdala zbytočne zdĺhavá. Vtiahla ma do deja tak isto, ako tie predchádzajúce, ale mojou obľúbenou ostáva naďalej Výnimočná.
V Iskrivej som sa konečne dozvedela viac o Leckovi a jeho zvrátenom myslení. Bitterblue sa musela postaviť zoči voči vládnutiu krajine, ktorá po Leckovej smrti ostala stále vo veľa ohľadoch veľmi poznačenou Leckovým vyčíňaním. Okrem toho sa musela brodiť klamstvami, ktoré ju neustále obklopovali a hľadať pravdu na vlastnú päsť. Pri svojich tajných potulkách svojou krajinou spoznáva skutočne problémy ľudí, zisťuje, že prvé roky svojho vládnutia nemala potuchy o reálnom stave svojho kráľovstva a spoznáva nových priateľov. Pred Bitterblue stáli naozaj ťažke úlohy a rozhodnutia, bola v nezávideniahodnej situácii, pretože podobne ako Vatra, ťažko prežívala dôsledky krutých činov svojho otca. Páčilo sa mi, že sa v knihe vyskytli aj postavy z predchádzajúcich častí. Po a Katsa sú také moje srdcovky z tejto série a bola som rada, že sa spomenuli aj Vatra a Brigan :) . Samotný dej Iskrivej bol pútavý, napínavý, ale záver mohol byť trošku romantickejší, pri mnohých veciach som ale bola rada, ako séria skončila a určite ju odporúčam.

26.08.2021 4 z 5

Výnimočná Výnimočná Kristin Cashore

Výnimočná ma bavila od prvej strany po poslednú. Námet ľudí s výnimočnými schopnosťami sa vyskytuje vo viacerých knihách, ale tu sa mi jeho spracovanie páčilo zatiaľ najviac. Schopnosti výnimočných nie sú rovnaké, nie sú rovnocenné a o to je to zaujímavejšie. Dokonca mi ani hlavní hrdinovia neliezli na nervy, čo sa mi často pri YA knihách stáva, keďže postavy sú často nezrelé a naivné. Tu ich charaktery autorka poňala zaujímavo. Boli to v podstate rozvážni a inteligentní mladí ľudia. Okrem hlavných postáv som si obľúbila aj vedľajšie, okolo ktorých sa síce dej netočil, ale boli mi sympatické. Katsa bola svojou podstatou správna ,,rebelka". Postupne sa objavovala, začala chápat svoje schopnosti a takisto Po postupne objavoval tie svoje. Katsin bratranec mi bol neskutočne sympatický, už len pre tie modré vlasy :D . Po bol dokonalým hrdinom, tie oči som si vedela predstaviť úplne detailne a nepochybovala som, ako veľmi bol pre Katsu ten pohľad spaľujúci. To, ako pomáhali princeznej bolo napínavé. Neprekážalo mi jej meno, mne sa dokonca páčilo asi najviac. Horšie to bolo s menom Randa...čítam popri tejto sérii aj Outlander a stále mi šiel pre očami Randall :D . Výnimočná bola jednou z mála kníh, ktorým by som kľudne pridala ešte zopár strán, pretože mi chýbala viac rozvinutá romantická línia, chýbalo mi aj odhalenie Leckových tajomstiev, hlavne príčina, aby čitateľ pochopil, prečo bol schopný toho, čoho bol a tiež mi prišli udalosti na Poovom hrade príliš rýchle, hoci aj tak boli napínavé, ale na mňa to napätie mohlo ešte trošku vygradovať. Taktiež som dúfala v iný koniec. Predsa len Katsa mohla mať názory na svoju ,,slobodu" pred spoznaním Poa iné, ale časom sa názory môžu zmeniť....a tiež mi bolo ľúto následku úrazu Poa...dúfala som, že s tým Katsin bratranec aspoň niečo zmôže. Možno sa ešte niečo z toho, čo mi nebolo úplne jasné, dozviem v Iskrivej, keby aspoň o tom Leckovi a možno až niekedy v ďalších knihách, keďže autorka stále píše. Keby aj nie...Výnimočná bola naozaj peknou knihou a každopádne sa teším na ďalšie.

06.08.2021 4 z 5

Sklenený meč Sklenený meč Victoria Aveyard

Knižka ma bavila, čítala sa mi pomalšie ako prvý diel, ale bola napínavá,hlavne posledných cca.100 strán bolo plných zvratov. Niektoré časti knihy by som ale pokojne skrátila. Som zvedavá ako sa bude príbeh vyvíjať ďalej. Mare skončila tak ako skončila...a už sa neviem dočkať 3.časti, resp.čo na to Cal a či Maven vôbec dodržal slovo.

03.03.2021 4 z 5

X spôsobov, ako zomrieť X spôsobov, ako zomrieť Stefan Ahnhem

Tato seria patri medzi moje top tohto zanru. Aj tato kniha sa citala neuveritelne rychlo a lahko,kapitoly su kratke a vzdy plne napatia. Fabian a taktiez ostatni z timu sa posunuli v zivote dalej, konecne sa odhalili veci,na ktore som cakala uz v minulej casti. Pripad bol napinavy, vrah zvlastny, uplne iny typ,nez ostatni, s ktorymi sa stretli doteraz. Velmi dobry napad a dobre spracovany. Neviem sa dockat dalsieho dielu, velmi ma zaujima aj dej v Dansku a Dunja, ale taktiez ako sa bude vyvijat pribeh Riskovej rodiny a samozrejme aj dalsi pripad,ktory nam autor predostrie. Ja nemam co vytknut,knihy tohto autora ma vzdy absolutne pohltia.

31.01.2021 5 z 5

Irenine deti Irenine deti Tilar J. Mazzeo

Veľmi silný príbeh. Príbehy z obdobia 2.svetovej vojny sa v zverstvách nelíšia, ale každá kniha ma núti zamyslieť sa nad toľkou beštiálnosťou ľudí...kde sa v nich nabralo toľko zla...a potom v každom príbehu nájdeme ľudí, ktorí sú odvážni a ľudskí ako Irena a jej priatelia. Obdivuhodné, koľko detí zachránili, koľkým ľuďom pomohli úplne nezištne z vlastného presvedčenia, vydržať mučenie, nezradiť, či umrieť pre iných...skláňam sa... Veľakrát som čítala so zatajeným dychom, či si slzami v očiach. Treba dúfať, že ak ľudia poznajú minulosť, nikdy nezopakujú to zlé. Neviem si to anilen predstaviť...
Spracovanie knihy mi nevadilo. Na autorkin štýl písania som si rýchlo zvykla.

16.11.2020 5 z 5

Papierová princezná Papierová princezná Erin Watt

V poslednom case ma bavi YA literatura :-). Nie je stopercentne bezchybna v ociach nas dospelych, ale v 17-tich by bola tato kniha pre mna proste jedno velke wau. A paci sa mi aj teraz. Oblubila som si Eastona, Reeda a Calluma. Pri Elle neviem povedat s urcitostou, obcas ma tie zarty na jej osobu z jej vlastnych ust nebavili, predsa len robit pracu aku robila a potom o tom trusit vtipne poznamky mi pride cez. Mozno to v jej situacii bola v jej ociach jedina moznost zarobku, ale asi by som sa zato viac hanbila. A zbytocne o tom nerozpravala. Nuz co uz. Ta vysoka skola je cela zvláštna a vztahy v nej tiez. Keby to bolo ale asi ako v beznom zivote, nikoho by to nebavilo citat. Ako rychle oddychove citanie knihu hodnotim super. Precitana za par hodin...citala sa sama, nic komplikovane. A velakrat som sa musela nahlas zasmiat. Hlavne, ked si Ellu Royalovci zastali... :-)

22.07.2020 5 z 5

Kto sa bojí, nech nejde do lesa Kto sa bojí, nech nejde do lesa M. J. Arlidge

Pozor! Maly spoiler!
Kniha sa mi ako vzdy velmi pacila. A pacila sa mi este o nieco viac nez tie predtym :-). Autor sa riadne rozpisal. Pripad bol napinavy, uveritelny, pohnutky vraha tiez. Smutno-pekny zaver. Pri niecom sa cloveku tisli slzy do oci, pri niecom bol rad, ze to tak je. Vystetrovaci tim som si neskutocne oblubila. A Hudsonovi drzim vo vztahu s Helen palce :-) Hadam uz jej uzavrete srdce niekto dobyje :-). A Charlie je uplne uzasna...tesim sa na dalsiu cast, ktora vyjde coskoro :-)

05.07.2020 5 z 5

Ľúbi ma, neľúbi ma Ľúbi ma, neľúbi ma M. J. Arlidge

Kniha sa mi velmi pacila, asi zatial najviac od tohto autora. Dej nie je narocny, ubieha rychlo, knizku som zhltla za jeden vecer. A naozaj sa mi pacila. Pachatel mal smutne dovody na svoje ciny...na jednej strane mi bolo pachatela luto, na druhej ho to neospravedlnuje. Desit ma moze akurat to, ze taketo pribehy maju deti aj bezne :-/. Necakala som taky scenar na konci...cely vysetrovaci tim som mala rada prave v zlozeni v akom bol...strasna skoda, ale patri to do pribehu. Uz sa neviem dockat dalsej casti. Caka ma uz na policke :-)

20.05.2020 5 z 5

Balík Balík Sebastian Fitzek

Je to moja prvá prečítaná kniha od autora. A musím povedať, že určite nie posledná. Píše úžasne :) , úplne iným štýlom, než na aký je bežný čitateľ zvyknutý. Veľmi dobrý príbeh, veľmi napínavé... Každou ďalšou kapitolou som mala iné podozrenie, no páchateľa som neuhádla ani náhodou...až nakoniec sa všetko správne odkrylo a pospájalo. Hlavná hrdinka si prešla peklom, nečudujem sa jej konaniu, myslím, že by tak konal každý, aj keď som sa miestami obávala, či vôbec po tom všetkom nebude sedieť ešte aj ona :) . Taktiež sa mi páči, že autor uvádza svoje kontaktné údaje a s tým som sa ešte nestretla...prečítala som si aj všetky listy jeho fanúšikov...a rozhodne by takto mali zmýšľať aj ďalší autori...tá spätná väzba stojí zato :) .

26.10.2019 5 z 5

Ententýky Ententýky M. J. Arlidge

Knižka sa rýchlo a dobre čítala.Námet bol zaujimavý, bolo to napínavé až do konca. Hoci podľa mňa sa dalo z tohto námetu spraviť lepší triler. Motív vraždenia bol slabý, nedomyslený. Vraždiť neznámych ľudí kvôli takémuti niečomu je zvláštne,dalo sa tam vymyslieť aj lepší dôvod. Ale inak kniha by mohla byť určite fajn napr. ako dovolenkové čítanie.

12.10.2019 3 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Práve čítam 2.diel, takže zatiaľ sa viem vyjadriť len k 1. časti....a nie som z knihy vôbec nadšená, číta sa pomerne rýchlo, aj napriek tomu počtu strán. Z príbehu mám ale dosť negatívne pocity. Začiatok bol celkom sľubný, páčil sa mi ten drzý chalanisko a milá, slušne vychovaná Tessa....ale to potom...panebože, z toho chlapca spravila autorka totálneho idiota...slušnejšie to napísať neviem, ktorý okolo úcty k ženám ani neprešiel...otrasné, z Tessy zas spravila ženu bez štipky sebaúcty...ono odpúšťať sa dá veľa, ale nie všetko. V polke knihy som sa pristihla pri tom, že by som Hardinovi neodpustila nič, že asi by sa mi ani náhodou nepáčilo, keby sa ku mne nejaký muž takto otrasne správal...keď som si myslela, že ma už nič nemôže prekvapiť, tak som bola na veľkom omyle...stupidita záveru a teda toho najhoršieho, čo Hardin Tesse vykonal, je už úplne cez čiaru. Toto je neodpustiteľné. To sa nedalo anilen čítať. Choré. Zhrnula by som to týmto výrazom. Sexu až nad rámec a enormne detailne opísaného...čo by mne ani tak nevadilo, ale vadí mi, že je ho tam toľko a v takomto podaní, aj keď je kniha žánrovo YA...obsahovo by podľa mňa medzi YA patriť nemala. Nuž...tešila som sa...ale ten záver autorka fakt prehnala...je pravda, že Hardin prežil veľa zlého...v detstve, ale stále si nemyslím, že by mal najtragickejšie detstvo na svete a že by ho oprávňovalo robiť takéto veci. Myslím, že normálneho človeka by udalosti z jeho detstva skôr prinútili ešte viac chrániť ženy a nie takto im ubližovať. V podstate sa môžem tešiť aspoň tomu, že som si knihu len požičala z knižnice a nevyhodila peniaze doslova do luftu.

23.09.2019 2 z 5

Iba jeden deň Iba jeden deň Gayle Forman

Pekný príbeh, taká oddychovka...dobre napísaná, číta sa rýchlo....bola som celkom zvedavá na ďalšiu časť a hneď som sa do nej pustila....okrem toho mám rada Shakespeara :) a toho tam bolo celkom dosť :)

12.09.2019 4 z 5

Žena bez čísla Žena bez čísla Iby Knill

Pre mna toto bola nuda, nuda, nuda...strašne nezáživne napísané, nebavilo ma to pravdupovediac od prvej strany, stále som dúfala, že sa to rozbehne a nič. Mne by až tak nevadilo, že o holocauste ako takom je tam toho naozaj málo, o Osvienčime ešte menej než málo, ale naozaj tie pasáže o tom ako sa žilo pred a po vojne ma vôbec nezaujali, a už vôbec nie kedy sa čo pralo, žehlilo, štopkalo, šilo a pod. . 293 strán, ktoré by som inak mala za 1-2 dni som čítala vyše týždňa :-(na konci som sa v tej hrbe informacii o živote hlavnej hrdinky pred vojnou už totálne stratila, nehovoriac o všetkých ľuďoch, ktorých spomínala. Je to určite jedna z najslabšie napísaných kníh, aké som kedy čítala, takže pre mňa je aj 1*z 5 veľa.

13.02.2018 odpad!

Mischling Mischling Affinity Konar

Mischling patrí k veľkému množstvu silných kníh s témou 2. svetovej vojny, holocaustu, ktorých podľa mňa stále nie je dosť a treba si pripomínať a uvedomovať čo ako bolo, a že to tak už nikdy nesmie byť. Zas som sa dozvedela viac o niektorých zverstvách...bolo to strašné. Ale neprišla som nejako na chuť štýlu písania autorky, záver bol príliš natiahnutý, bolo tam veľa opisov, ktoré by som radšej sem tam vypustila, ale patrilo to k autorkinmu štýlu.

02.12.2017 3 z 5

Navždy spolu Navždy spolu Nora Roberts

Pekné skončenie série. Parker sa k Malcolmovi dokonale hodila. Škoda len, že sa tie svadby nezačali skôr, nejako tak som chcela byť pri každej :D

31.07.2017 4 z 5

Chlad ohňa a chuť kokaínu Chlad ohňa a chuť kokaínu Monika Wurm

Chlad ohňa a chuť kokaínu je mojou prvou prečítanou knihou od Moniky Wurm a rozhodne nie poslednou :)

Pre mňa bola veľkým prekvapením. Nečakala som takú emočnú nálož. Úplne ma pohltila :) Je temná, krutá, drsná, smutná a zároveň romantická, sexi a krásna. Nechýba v nej napätie, nečakané zvraty a neskutočné iskrenie medzi hlavnými hrdinami.

Hlavnou postavou je Valentína, ktorej príbeh sledujeme od detstva až po jej dospelosť. Narodila sa v chudobnej rodine pestovateľov kokaínovníka. Pre veľmi neuváženú chybu jej rodičov bola od nich násilne odvlečená a jej život nabral úplne iný smer. Najskôr ju odmietne majiteľ nevestinca pre jej nízky vek, neskôr sa ako 8-ročná dostáva do služby k najvyššie postavenému kráľovi drogového kartelu. Postupne si však svojím podrezaným jazykom, nevinnosťou a detskou úprimnosťou získa srdce svojho Patróna - Estebana. Postará sa o ňu ako o vlastnú. Očarí dokonca aj jeho syna Fábia. Ten však dostal od otca úplne inú výchovu než ona. Nie je zvyknutý na to, že by nemohol mať všetko, čo chce. Valentína je mu ale Estebanom od začiatku prísne zakázaná. Čo sa stane, keď sa raz vodcom mocného drogového kartelu stane samotný Fábio? Získa svoju vytúženú trofej v podobe Valentíny?

Valentíne som vôbec nezávidela situácie, v ktorých sa v živote ocitla a klobúk dole, ako ich zvládala. Jeden extrém striedal druhý. Buď trela biedu, alebo bola obklopená luxusom. Esteban ju tak chránil pred vonkajším svetom, že hoci bola múdra a vzdelaná, bola aj neskutočne naivná a o tom, ako funguje skutočný život za bránami Patrónovho domu, nemala ani poňatia. Na všetko musela prísť sama. V živote stretla veľa nebezpečných ľudí, ale tiež ľudí s veľkým srdcom.

Záver bol brutálny. Nečakala som toľko prekvapivých odhalení a dúfala som v lepší a krajší koniec. Som zvedavá na pokračovanie :)

Kniha je pre svoj obsah vhodná od 18+

03.06.2024 5 z 5

Lásky z karamelu Lásky z karamelu Katarína Kuniková

Alica je majiteľkou cukrárne Amélia. Jedného dňa sa pred jej cukrárňou ukryje pred dažďom sympatický mladý muž, Max. Alica ho na prvý pohľad veľmi očarila. No je od neho staršia a nepovažuje akýkoľvek vzťah s ním za dobrý nápad. Kým ona má za sebou minulosť, ktorá nebola ani zďaleka ružová, Maxa ešte čakajú tie najlepšie roky a ona mu ich nechce vziať. Ako to medzi nimi dopadne? Prekonajú Alicine predsudky ohľadom vekového rozdielu alebo sa nebudú stretávať?

Tak táto Evitovka ma skutočne milo prekvapila :) Nevyhľadávam tento žaner, no knižka Lásky z karamelu ma bavila. Dobre som si pri nej oddýchla a tiež som sa pri nej veľa nasmiala.

Alicin životný príbeh bol zaujímavý. Páčili sa mi kapitoly z minulosti, ktorými nám autorka priblížila aj ťažšie momenty z Alicinho života. Dvojičky Emu a Elu som si hneď obľúbila a bola som zvedavá, kam budú smerovať ich cesty :)

Rozhovory Alice s Riou boli úplne uveriteľné. Presne také, aké spolu vedia viesť len najlepšie priateľky :)

Zaujal ma aj príbeh Maxa, ktorý nemal vždy na ružiach ustlané a nemal práve šťastné detstvo.

Oceňujem tiež epilóg, v ktorom bolo pekne zhrnuté, akými cestami smeroval ďalší osud postáv...niekomu sa plnili sny a niekomu sa vrátilo presne to, čo si aj zaslúžil.

Knižku som prečítala behom jedného popoludnia a užila som si ju. Určite si od autorky prečítam aj ďalšie.

Knižka Lásky z karamelu sa ku mne dostala vďaka autorskej štafete. Chcela by som sa poďakovať autorke Kataríne Kunikovej, že poskytla knižku do štafety a tiež Lucke Svobodovej za organizáciu a možnosť prečítať si ju :)

11.04.2024 4 z 5

Darček Darček Diana Špacírová

Elena je absolventkou vysokej školy a hľadá si prácu. Nie je veľmi sebavedomá a to jej pri pracovných pohovoroch nepomáha. Ani na jednom sa jej nedarí uspieť. Posledný pohovor tiež nevyzerá nádejne, no pri odchode narazí do šarmantného päťdesiatnika, Adama. Zhodou okolností šlo o šéfa spoločnosti. Elena ho natoľko očarila, že zariadi, aby ju prijali na pozíciu jeho sekretárky. Hoci Elena žije sama, momentálne netúži po vážnej známosti. Nedávno si prešla sklamaním v nefunkčnom vzťahu. Adamovi sa Elena páči a tak za ňou príde s
hriešnou ponukou. Elena o nej premýšľa a hoci je úplne proti jej zásadám, nakoniec ju prijme. Vďaka Adamovi a jeho prístupu sa postupne mení v sebavedomú ženu.
Problém nastane, keď spozná atraktívneho muža Erika. Kým on je jej vekovo blízky, chodievajú spolu behať a trávia spolu čas v prírode, Adam ju zas zahŕňa darčekmi a svojou pozornosťou. Ktorý je pre ňu ten pravý? A je ním vôbec nejaký nich?

Kniha bola príjemnou oddychovkou. Čítala sa rýchlo :). Okrem samotného príbehu sa mi veľmi páčil opis mesta Nitra. Tiež tam študujem :)

Záver knihy ostal taký, že...potrebujem druhú časť :)

Knižka sa ku mne dostala formou autorskej štafety. Ďakujem autorke, Diane Špacírovej, že ju poskytla do štafety a tiež organizátorke Jitke Dudychovej.

22.02.2024 4 z 5

Pravda o nás dvoch Pravda o nás dvoch Hana Repová

Hana Repová sa už dlhšie radí k mojím obľúbeným slovenským autorkám. Píše veľmi pekne a pútavo. Rovnako ako knižky série Súkromné problémy, sa mi veľmi páčila aj Pravda o nás dvoch. Je to krásny, citlivý príbeh ktorý prečítate jedným dychom.

Hlavnou postavou je Matthias Hoffman. Pracuje ako lekár. Hoci jeho život na prvý pohľad pôsobí pekne a usporiadane, roky trpí výčitkami svedomia. Trápi ho, čo ešte ako chlapec, spravil malej susedke, dievčatku Nil. Matthias v súčasnoti čelí obvineniam zo smrti svojej pacientky, za ktorú nemôže. V jeden večer z auta zahliadne ženu v šedom kabáte, ktorá akoby Nil z oka vypadla. Nie je to ale možné, Nil je už roky mŕtva. Matthiasa celkom pohltí túžba nájsť ženu, ktorú zahliadol. Snaží sa po nej pátrať.

Matthiasov príbeh bol veľmi dojemný. Bola som zvedavá, čo sa vlastne s Nil stalo, čo jej spravil Matthias a či záhadná žena bude skutočne tou, na ktorú roky myslí.

Pasáže o Matthiasovom detstve a jeho otcovi sa nečítali ľahko...bolo mi ľúto nielen malej Nil, ale aj Matthiasa.

Veľmi citlivo bol podaný aj príbeh Nataliji. Neviem si predstaviť, že by mal Matthias inú susedu :)

Páčil sa mi aj príbeh Matthiasovho kamaráta Jensa. Tak veľmi som mu priala nový, lepší život. A tiež, aby mal pekný vzťah. Jeho bývala nestála za nič...hrozná potvora. Zato Monika.... :)

Záver bol veľmi pekný, bez slzičiek v očiach ostane asi málokto.

Okrem skvelého príbehu, musím oceniť aj ako pekne autorka zakomponovala obálku knižky priamo do príbehu (a že je fakt pekná).

Teším sa na ďalšie autorkine knihy. Najbližsie ma od nej čakajú Súkromné problémy - Elaia, už sa neviem dočkať :)

Knižka Pravda o nás dvoch sa ku mne dostala vďaka knižnej štafete, ďakujem organizátorke Kataríne Jantolákovej za možnosť zapojiť sa do nej :)

10.02.2024 5 z 5

Vzdušné čiary Vzdušné čiary Zuzana Široká

Knižka Vzdušné čiary bola mojou prvou prečítanou knihou od Zuzany Širokej, dostala som sa k nej vďaka autorskej štafete. Veľmi milo ma prekvapila a určite siahnem aj po jej ďalších.

Johana so svojou malou dcérou Milkou opúšťa pre zlú situáciu Dobšinú a s ňou aj svojich najlepších priateľov - Johana priateľku Zuzanu a Milka svojho kamaráta Paľka (Zuzaninho syna). Od malička spolu vyrastali a sľubovali si spoločnú budúcnosť v podobe domu, ktorý Paľko raz postaví a stane sa ich domovom.

Po odchode z Dobšinej sa dostanú na rôzne neznáme miesta, prežijú Přerovskú tragédiu, zažijú horšie, ale aj lepšie časy a spoznajú veľa silných žien so srdcami na pravom mieste.

Z Emílie sa postupne stáva žena - matka, ktorá hľadá vo svete miesto, ktoré bude domovom pre ňu a jej deti. Musí sa popasovať so stratami a rôznymi úskaliami, ktoré ju v živote postretnú. Pavol dlho ostáva uväznený za železnou oponou, no neprestáva snívať o spoločnej budúcnosti s Milkou. Splnia sa ich detské sny alebo im osud zamieša karty inak?

Kniha Vzdušné čiary sa mi veľmi páčila. Je v nej veľa myšlienok, hodných zamyslenia. Miestami je skutočne smutná a ,,ťažká", ale aj taký je život. Emília bola sympatická hlavná hrdinka, obdivovala som jej silu, najmä to ako zvládala aj veľmi náročné obdobia, ako stála pri svojich deťoch aj vo veľmi ťažkých časoch, snažila sa pomôcť a nikdy sa nesťažovala.
Jediné, čo som u nej nie vždy vedela pochopiť, boli jej rozhodnutia v súkromnom - milostnom živote, ale to sa mi občas stalo aj pri niektorých vedľajších postavách :) V iných smeroch mi ale boli sympatické vlastne všetky ženské hrdinky, s ktorými sa v knihe stretávame. Každá bola úplne iná osobnosť, no všetky zo seba vyžarovali silu a odvahu.

Knižku každopádne odporúčam, bola skvelá a určite bude ešte dlho vo mne rezonovať.

15.11.2023 4 z 5