knihamouder knihamouder komentáře u knih

Dokonalá sestra Dokonalá sestra Donna Hay

Lehká četba pro odpočinek, nechybí lehký humor.

28.02.2017 4 z 5

Případ Pelikán Případ Pelikán John Grisham

Čtivé dílo, plné napětí a akce.

28.02.2017 4 z 5

Deštivý den Deštivý den Jiří Kostka

Páni. Zrovna jsem knížku dočetla a nějak se nemůžu vzpamatovat. S Erikou jsem prožívala její bolest, smutek (ne jednou jsem knihu musela odložit, abych ji nezmáčela slzami), ale i radostný návrat do života. Titul mě naprosto odrovnal. Začátek, který je naplněn rodinným štěstím, láskou a radostí, během několika zásadních vteřin vystřídá smutek, bolest a beznaděj. Kolik bolesti a utrpení může člověk vydržet a zůstat "nepoznamenaný". Když se na scéně objevil rytíř na bílém koni, měla jsem radost, že hlavní hrdinka opět poznává, co je radost, štěstí, smích... Život si s námi někdy pěkně zahrává, a když už si myslíme, že máme to nejhorší za sebou a je čas na bezstarostné bytí, přichází další rána a tam, kde by jsme ji nečekali. Erika přesto neztrácí chuť do života a hodlá bojovat.
Jsem ráda, že se Erika zachovala tak, jak se zachovala a její srdce bylo opět naplněno tou nejčistší láskou, jakou může žena poznat.
Citáty v knize mě moc potěšily, některé jsem si zvěčnila a založila k ostatním.
Tato prvotina se mi moc líbila. Životní cesty jsou mnohdy nevyzpytatelné, příběh mi přišel velmi reálný. Obálka mi též vyhovovala, byla tématická. Toto dílo budu velmi ráda doporučovat i půjčovat.

24.02.2017 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Nakonec Winston zvítězil. Ale není vítěz jako vítěz...

Zlatá brána otevřená, zlatým klíčem podepřená, kdo do ní vejde, hlava mu sejde!
Strhující dílo se závanem minulosti, přítomnosti nebo dokonce budoucnosti? Záleží na tom, kdo jsme a kde jsme. Kdo je kdo? Přítel či nepřítel. Koho z nich jde milovat víc?
Co si pamatuje skutečnost lépe-papír nebo lidská mysl?
Velký bratr tě sleduje! Ano, Tebe, Tebe i Tebe. (V knize jsou postavy nuceny vzdát se soukromí, kdežto dnešní lidé dávají informace o sobě a svých blízkých dobrovolně.)
Kniha ve mně vyvolala mnoho otázek a zamyšlení se nad svým vlastním bytím. Titul je depresivní, mrazivý, bolestivý, vyvolává strach a beznaděj, ale i přes to se k němu ještě vrátím. Takovou knihu nestačí číst jen jednou.

23.02.2017 4 z 5

Rozmarýnek Rozmarýnek Jana Smelková

Další z knížek, kterou s dětmi rádi otevřeme. Některé říkanky a písničky už umí děti nazpaměť. Pohádky jsou krátké a poutavé. Doplněno pěknými obrázky.

22.02.2017 5 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Dlouho jsem nevydržela a vrhla se na další knihu od Nesba. Toužila jsem po akčnosti a té jsem se dočkala. Napnutá jsem byla od začátku až do konce. Zmínka o české zbrojovce a Praze mě velmi potěšila (sice ve spojení s kriminálním činem, ale i tak...). Rozluštění se mi moc líbilo. Sériového vraha jsem neodhalila.

17.02.2017 5 z 5

Rum v kuchyni Rum v kuchyni Magdalena Wagnerová

Kuchařka, kde je jednou z ingrediencí rum. Z počátku jsem byla ke kuchařce skeptická a vůbec, proč bych měla dávat chlast do jídla, že. :-) Můžu říct, že pár receptů jsme doma vyzkoušeli a za mě super. Kdo by odolal nadýchaným věnečkům s jemným příjemně aromatickým a chutným krémem, Roostbeefu, koblihám, bábovkám nebo obyčejnému, ale božskému grogu, kor teď v zimním nečase . :-)

10.02.2017 4 z 5

Encyklopedie koktejlů Encyklopedie koktejlů Simon Polinsky

Super pomocník při výrobě domácích koktejlů, hlavně výborných domácích koktejlů (pravda, některé ingredience jsou celkem drahé, ale zase na vícero použití a kniha za samotné ceny nemůže).

10.02.2017 5 z 5

Slepičí polévka pro matku a dceru Slepičí polévka pro matku a dceru Jack Canfield

Kraťoučké střípky vzpomínek matky x dcery ( x babičky) aneb jak šel život, jak šel čas. Forma díla mě nijak neuchvátila. Než se čtenář začte, je konec povídky, následuje jiná. I přes to by se našlo pár kousků, které mě oslovily nebo přímo chytly za srdce. Překvapily mě vložené citáty, ty nej jsem si zvěčnila na papír. V knize je i spoustu obrázků doplněných vtipy na dané téma.
Kniha mi z počátku přišla příliš optimistická až nepříjemná (přirovnala bych to k bolavému břichu po pořádné dávce cukrovinek) a chvílemi ve mně vyvolávala otázky ohledně mého mateřství a vztahu mezi mnou a mými ratolestmi. Abych se zbavila té přeslazenosti, četla jsem dílo současně s detektivkou.
Takže tři hvězdy a pro mě další splněný bod do čtenářské výzvy.

10.02.2017 3 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Už delší dobu jsem v knihovně pošilhávala na tvorbu od tohoto autora. Detektivky čtu málo, přiznám se, že mě odrazovala i tloušťka knihy...ke knize jsem se dostala díky čtenářské výzvě a nakonec jsem moc ráda právě za tento výběr.
Knihu dokonale podtrhovalo nynější zimní období. Představte si ženu (mě) sedět v obývacím pokoji. Je noc, celá rodina už spí, hodiny ukazují půlnoc. Žena je zabrána do velmi napínavé detektivky, hltá každé slovo, nemůže se odtrhnout od textu a tak oddaluje spánek. Už, už se blíží odhalení (ještě ne, falešný poplach, ale to žena neví) a najednou... do neuvěřitelného ticha se ozve zvuk plechu, zapraskání a velká rána pod oknem. Ano, sníh. Sníh sjel ze střechy a čtenářka se málem po....a strachy, než jí došlo, co má hluk na svědomí.
Kniha pro mne byla velmi čtivá, skvělé spojení s oním sněhulákem, napětí a celkové propletení příběhu, postupné odhalování osob, falešné stopy, dlouho jsem neměla tušení, kdo je vlastně vrah, konec naprosto famózní!
Určitě se v budoucnu k autorovi ještě vrátím.

10.02.2017 5 z 5

Cvičení a hry se psem Cvičení a hry se psem Katharina Schlegl-Kofler

Kniha obsahuje lehká naťuknutí, co se týče různých aktivit, které můžete provádět se svým psem. Přirovnala bych ji k informační brožuře. Vyberete si téma, které vás osloví a dle toho si info kolem činnosti dohledáte z jiných zdrojů.
Knihu bych vyloženě neodsuzovala, každý neví, že může cvičit pomocí klikru nebo má možnost využívat inteligenčních her atd.
Část, která popisuje, co je důležité před, během i po tréninku mi přijde také celkem důležitá a mnohdy opomíjená.

09.02.2017 3 z 5

Nejkrásnější české pohádky Nejkrásnější české pohádky neznámý - neuveden

Pěkné pohádky, které jsou doplněny hezkými obrázky. Četla jsem dětem, pohádky se jim moc líbily. Naleznete zde známé pohádky jako je např. Hrnečku vař nebo Třetí princ a mnoho dalších.

09.02.2017 5 z 5

Romantické filigrány Romantické filigrány Angelika Kipp

přesně to jsem sháněla, jsem nadšená, jemná, romantická dekorace...

08.02.2017 4 z 5

Přehled nejužívanějších léčiv Přehled nejužívanějších léčiv Svatava Kocinová

základní přehled léků, rozdělený do skupin, výborná pomůcka ke studiu

Šikulové a Velikonoce Šikulové a Velikonoce Petra Gherbetz

jednoduché tvoření, co zabaví a potěší děti, skvělá inspirace

08.02.2017 4 z 5

Pinocchio Pinocchio Tom DeFalco

Maminko, já už nechci papat tolika bonbónků jako Pinocchio, nechci se stát oslem. Ani nebudu lhát, aby mi nenarostl dlouhý nos.
A proč Pinocchio odešel s lišákem a kocourem, když je neznal? Knížka se nám moc líbila a vyvolala spoustu reakcí u drobotiny.

08.02.2017 5 z 5

Ošklivé kachňátko - Poskládej model a hraj si! Ošklivé kachňátko - Poskládej model a hraj si! neznámý - neuveden

Úžasná pohádka, co se hodí do dnešní doby. Ráda čtu dětem pohádky, po jejichž dočtení můžete dětem vysvětlit, jak by se člověk měl a neměl chovat (ale to asi po dočtení většiny pohádek). Naše několikátá knížka s modelem. I tak nás bavila. Starší syn má období proč a docela jsem se zpotila, abych odpověděla na všechny položené dotazy. Stejně jsem neuspěla :-)

08.02.2017 5 z 5

Tři prasátka - Poskládej model a hraj si! Tři prasátka - Poskládej model a hraj si! Daniela Řezníčková

Opět se budu opakovat-přiložit k pohádce model, který si s dětmi můžete složit a baví se s ním celá rodina, je super nápad. Spoustu legrace a dětská fantazie jede na plno.

08.02.2017 5 z 5

Šípková Růženka - Poskládej model a hraj si! Šípková Růženka - Poskládej model a hraj si! neznámý - neuveden

Opět jsme se nad pohádkou velmi bavili. Sestavování se účastnila celá rodina (když jsou děti nemocné a neví se už coby, kniha s modely pomůže!) a samotné hraní se sestaveným hradem- bezva nápad!

08.02.2017 5 z 5

Popelka (poskládej model a hraj si) Popelka (poskládej model a hraj si) neznámý - neuveden

Krásná známá pohádka, pěkné obrázky a jako bonus skládání pro celou rodinu-je u toho spousta legrace. Dětem se model moc líbil, prostřednictvím modelu vznikalo mnoho situací, které by jste v pohádce o Popelce jistě nenašli.