kneprulka kneprulka komentáře u knih

Vetřelec Vetřelec Tana French

Dočetla jsem. A za sebe musím říct, že jsem spokojená.
Jsem přesvědčena o tom, že ne všichni knihu správně pochopí, neb nic nemusí být tak jak se zdá.
Cronwayová je naprosto úžasná vyšetřovatelka, kterou musí umět člověk správně pochopit, aby pochopil celou knihu.
Tentokrát si s námi Frenchová pěkně psychologicky zahrála.
Ovšem nejsem si zcela jistá myšlenkovými pochody Aislinnin. Osobně bych se po zjištění pravdy ubírala papínkovým směrem.

19.02.2018 5 z 5

Místo pro tajnosti Místo pro tajnosti Tana French

Opět budu asi jedna z mála, které se kniha líbila. Náhodou autorka nám ukázala, že i detektivní příběh může být napsán humornou formou ve škole plné puberťáků. Hlášky některých dívek mě doháněli k slzám až jsem se za břicho popadala.
Jsem se při čtení dost dobře bavila a za sebe říkám, že je to jedna z nejlepších detektivek této autorky včetně detektivů.

21.01.2018 5 z 5

Dolores Claiborneová Dolores Claiborneová Stephen King

Asi budu jednou z mála čtenářek, které se kniha natolik líbila, abych ji dala rovnou 5 hvězdiček.
Kniha je neuvěřitelná. Vžila jsem se jak do postavy Dolores, tak do postavy Very. Věta " šest kolíčků Dolores, ne jenom čtyři..." mi v hlavě bude znít ještě dlouho.
Děkuji S. Kingovi za ni.

Film je stejně skvělý jako samotná kniha.
Doporučuji.

20.01.2018 5 z 5

Někdo tě vidí Někdo tě vidí Clare Mackintosh

Průmerna, průhledna, ale precist se dala. Takova lepsi oddechovka. A ani vychvalovany konec to nezachranil. Lepsi psycho je kniha Do nejtemnejsiho kouta.

04.12.2017 2 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Genialni

14.10.2017 5 z 5

Dívky z trajektu Dívky z trajektu Lone Theils

Ja ji nedocetla. Byla pro mne jakasi "nudna". Sice bych rada vedela, jak to dopadne, ale nejde to. Nemůzu!

31.07.2017

Do vody Do vody Paula Hawkins

Kdybych při čtení této knihy byla nekde na útesu, skočím do vody taky.
Překlad strašný. Přes to JSEM A MĚ ztrácel příběh pointu. Nesmyslná smrt mladé holky, která je roztáhlá a samotný ten podstatný příběh v ní utopený. Slabé. Dívka ve vlaku byla mnohem lepší.

18.07.2017

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Za mě docela dobrá. Kdyby byla lépe přeložená, tak by to ten bestseller i byl. Prvních 160 stran o ničem a o všem. Poslední strany mě dostaly tak, že jsem musela o postavě Anny hodně přemýšlet a kniha se mi v hlavě odehrávala zpětně.
Za mě ne až tak špatné, ale lepší přeložení by knize dodalo větší grády!

31.01.2017

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Už v tom jedu taky...

22.06.2016

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Dle recenzí trochu nevím, jestli si knihu koupit, nebo dát od ní ruce pryč! Hedvábník mne osobně trochu zklamal. Vlekla se a i když jsem četla, někdy jsem po pár stranách nevěděla o čem! Ač to sem nepatří, tak přečetla jsem toho už hodně, ale už dlouho jsem si nepřečetla knihu u které bych se fakt bála, jako například u mužů co nenávidí ženy. Má někdo nějaký typ na dobrou knihu? Děkuji

20.06.2016