Klenys Klenys komentáře u knih

Pastýřská koruna Pastýřská koruna Terry Pratchett

Kniha je plná nostalgie. Je to poslední kniha pana Pratchetta a je to z ní opravdu cítit. Loučím se při ní nejen s postavami, v prvé řadě Paní Esmeraldou Zlopočasnou, taky stařenkou Oggovou a královnou Magrárou, s Fígli a Toničkou Bolavou. Ankh-Morporkem, lordem Vetinarim, kterého mám též moc ráda. A vlastně s celou Zeměplochou.
Dočítám poslední stránky a je mi tak strašně líto, že další už nebudou... R. I. P. bábi. R. I. P. pane Pratchette. R. I. P. pane Kantůrku, bez Vás by to taky nebylo ono.
Ale pro nás, milovníky Zeměplochy a jejích příběhů, tady zůstanete napořád.

06.01.2021 5 z 5

Carpe Jugulum Carpe Jugulum Terry Pratchett

Jedna z nejoblíbenějších knih Zeměplochy. ❤️ Četla jsem jí asi 5x a určitě ještě číst budu.

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Přistihla jsem se, že občas mám problém prokousat se stránkou. U žádné jiné knihy Zeměplochy se mi to nestalo.

07.07.2020 3 z 5

Pyramidy Pyramidy Terry Pratchett

Úplně první kniha, co se mi ze Zeměplochy dostala do ruky. Díky ní jsem se do celého toho světa zamilovala. S nejlepší Tymrcha.

Pátý elefant Pátý elefant Terry Pratchett

Dostala jsem ji od kamaráda na památku. Pratchetta miluji a všechny jeho knihy. Hlavně Zeměplochu. A pan Kantůrek je pro něj ten nejlepší překladatel. Doporučuji.

Obléknu si půlnoc Obléknu si půlnoc Terry Pratchett

Naprosto úžasná, napínavá, velmi čtivá. Na konci mi bylo moc líto, že končí.

14.12.2020 5 z 5

Rytíř Sedmi království Rytíř Sedmi království George R. R. Martin

Velice mě kniha bavila. Měla jsem ráda Dunca s Eggem. Přečetla bych si o nich a jejich cestách i víc...

Klobouk s oblohou Klobouk s oblohou Terry Pratchett

Knížka mě moc bavila. Ani jsem nečekala, že ji budu tak hltat.

Zimoděj Zimoděj Terry Pratchett

Knihu jsem četla se zatajeným dechem a moc mě bavila. Skládám opět velkou poklonu autorovi. Byl jste úžasný spisovatel, pane Pratchett.

09.11.2020 5 z 5