Klarkare Klarkare komentáře u knih

Rafík v kaši Rafík v kaši Holly Webb

Milý príbeh o dievčatku, ktoré túži po psíkovi. Nakoniec ho dostane, no nastávajú problémy kôli mačke jej sestry...
Milý a pekný príbeh. Keďže som ho čítala dosť dávno, neviem niektoré detaily, ale určite odporúčam pre mladše deti.

18.11.2021 4 z 5

Viola na ceste po Egypte Viola na ceste po Egypte Lou Kuenzler

Predošlé dva diely boli naozaj lepšie, ale aj tento sa mi páčil.

Viola súrne potrebuje psa! Viola súrne potrebuje psa! Lou Kuenzler

Druhý diel bol rovnako pekný a zábavný ako ten prvý.

Viola sa zmenšila Viola sa zmenšila Lou Kuenzler

(SPOILER) Knihu som čítala už dávnejšie. Je zábavná a nápad so zmenšovaním keď je Viola nadšená je výborný. Mňa by strašne štvalo, keby som sa vždy, keď by som sa na niečo tešila (trebárs ako Viola na horskú dráhu), zmenšila. Dej je vcelku pútavý a s knihou nemám žiaden problém.

Lassie se vrací Lassie se vrací Eric Knight

Nádherná knižka. Lassie je tak dobrý a verný psík! Zo začiatku skm sa síce do knihy nevedela začítať, ale potom som sa od nej nevedela zase odtrhnúť...

09.11.2021 4 z 5

Vianočné prasiatko Vianočné prasiatko J. K. Rowling (p)

Pekná knižka, milé ilustrácie a zaujímavý príbeh.
Ako rozprávka pre deti by kniha bola naozaj úžasná, a vlastne aj je, len by tam nemuseli byť veci ako nevlastná sestra či rozvod rodičov. Inak nemám čo vytknúť.

01.11.2021 5 z 5

Řeka zapomnění Řeka zapomnění Tanya Stewner

(SPOILER) Vaaaaaau!
Zo začiatku som sa trochu bála, ako sa to vyvinie, ale potom...! Veľmi, veľmi, veľmi sa mi kniha páčila. A som hrozne rada, že sa Alee vrátili spomienky. Teraz už len čakať na ďalší diel, kým ho preložia.
Som s knihou spokojná!
Eya ela Elvarion :)

31.10.2021 5 z 5

Záchrana Azura Záchrana Azura Anna Benzing

Kniha bola zaujímavá a páčila sa mi.

28.10.2021 4 z 5

Robinson Crusoe Robinson Crusoe Daniel Defoe

Dobrý príbeh, vadili mi iba hrozne dlhé opisy.

22.10.2021 4 z 5

Mačacie čary Mačacie čary Holly Webb

Krásna kniha.

20.10.2021 5 z 5

Anna zo Zeleného domu Anna zo Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Pekná kniha, páči sa mi Annina bujná predstavivosť.

19.10.2021 5 z 5

Niešo Niešo David Walliams

Kniha bola vtipná, no na mňa asi trochu detská. Taktiež ma Tekla (česky Myrta) a jej rodičia nesmierne hnevali. Inak v pohode.

19.10.2021 3 z 5

Poppy Mayberryová: Narodená v pondelok Poppy Mayberryová: Narodená v pondelok Jennifer K. Brown

Dobrá kniha, to s dňami je super! (ja ak by som mala mať nejaké schopnosti tak by som mala tie čo Poppy pretože som sa narodila v pondelok). Teším sa, keď si prečítam aj pokračovanie.

19.10.2021 5 z 5

Prvá Prvá Kiera Cass

(SPOILER) Takže nakoniec to skončilo ako malo... America sa stala novou kráľovnou.
Je mi ľúto kráľovnej, Maxonovej mamy, ale naopak za jeho otcom mi tak smutno nie je. Tak či tak, super knižka.

Barevné vody Barevné vody Tanya Stewner

Jednoducho nádhera.

Volání z hlubin Volání z hlubin Tanya Stewner

Jedna z úplne NAJLEPŠÍCH kníh, aké som kedy čítala.

Lujza a Lotka Lujza a Lotka Erich Kästner

Výborná knižka, príjemná i pútavá.

18.10.2021 4 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Zo začiatku som deju nerozumela, no po nejakých 20 - 30 stranách som sa úplne začítala a nevedela som sa od knihy odtrhnúť.

Emma, faun a zapomenutá kniha Emma, faun a zapomenutá kniha Mechthild Gläser

Príbeh bol tajomný a pútavý, v niektorých častiach až strašidelný. Túto knihu som čítala skôr než Pýchu a predsudok, takže podobu medzi týmito dvoma knižkami som si všimla až neskôr. Protivný Darcy de Winter príde na Stolzenburg, aby našiel svoju sestru Ginu, ktorá pred pár rokmi záhadne zmizla. Spočiatku sa k Emme a jej kamarátkam správa naozaj odporne, ale po čase....
Každopádne kniha sa mi veľmi páčila.

Artemis Fowl Artemis Fowl Eoin Colfer

Kniha sa mi veľmi páčila.