klárka97 klárka97 komentáře u knih

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Krásná myšlenka, kéž by bylo více takových, jako byl Elzéard Bouffier.

01.08.2018 4 z 5

Racek Racek Richard David Bach

Kniha o poznání, zamyšlení se nad životem a jeho hodnotami. Věřit v sám sebe.. krásné. A taky fotografie racků tomu dodaly své kouzlo. Takové pohlazení na duši při textu.

31.07.2018 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Jední slovem - užasná! Na tento příběh dlouho nezapomenu. Jedna z těch knih, při které mě autorka neskutečně vtáhla do děje.

23.07.2018 5 z 5

Příběh ztracené holčičky Příběh ztracené holčičky Elena Ferrante

Skvělá tetralogie dočtená a jsem ráda, že jsem se k ní dostala. Rozhodně doporučuji příběh neapolských přítelkyní každému, kdo má chuť na italskou literaturu. Velké pouto přátelství a historické pozadí děje, opravdu silný zážitek.

18.08.2019 5 z 5

K moři K moři Petra Soukupová

Kniha na mě působila zvláštním dojmem už tím, jak stroze je napsaná. Autorka umí výborně vystihnout charaktery postav a to bylo přesně ono, co se mi vlastně zalíbilo. Tolik zvláštní a přesto tak dobré.

18.08.2019 4 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Anežka mě naprosto dostala a dávám klobouk dolů skvělé autorce. Těžké, chvílemi až mrazivé téma adopce. Příběh o vztahu matky a dcery, o vlivu genetiky na osobnost člověka. Této knize říkám jedno velké ano a rozhodně ji doporučuji!

08.07.2019 5 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Kniha měla v sobě něco tak zvláštního, od čeho jsem se nedokázala odtrhnout. Opravdu mě zaujala a mohu jen doporučit!

06.08.2018 4 z 5

Cizinci v noci Cizinci v noci Kent Haruf

Příběh mě opravdu dostal. Ještě nějakou chvíli jsem nad ním musela přemýšlet. Jenom škoda, že nebyl více rozepsaný. Nestihla jsem se něho pořádně vcítit. Rozhodně stojí za přečtení.

22.07.2018 4 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Skvělá kniha. Letos jsem byla v Turecku, tak o to více mě to zaujalo. Velice čtivé a oddechové. Z humoru jsem někdy byla celkem na vážkách, ale tak to asi musí být.

22.07.2018 3 z 5