klaraj093 klaraj093 komentáře u knih

Pokoj pro hosty Pokoj pro hosty Andrea Bartz

Ze začátku čtení jsem v podstatě vůbec nevěděla do čeho jsem šla, anotaci jsem neměla přečtenou celou. A teda, rozhodně jsem nečekala že se setkám hned se třemi žánry v jedné knize. I když tu máme přes 400 stránek, což mnoho lidí odradí, tak kniha běží krásně svižně a každou chvilku se něco děje a udržuje vás v napětí, takže to ani nepostřehnete. Tohle mám moc ráda, někomu to ale může přijít občas zdlouhavé, i já jsem si říkala, ale vše tak nějak zapadalo a ve finále bylo třeba.
Setkáváme se tu s trojící hlavních postav, které jsou opleteny tajemstvími, erotikou a nebezpečím, což jak se ukáže je velmi vražedná kombinace. Nudná realita je fuč. Kniha je velmi dobře napsána, je čtivá a na své si přijdou milovníci tajemna a zvratů. A ten konec? To opravdu budete zírat.

10.02.2024 5 z 5

Nikomu ani slovo Nikomu ani slovo Harlan Coben

Velmi zajímavě zpracovaný děj. Na Cobena jsem narazila díky seriálům na Netflixu a nutně ho chtěla zkusit přečíst. Nelituji, velmi dobré. Čtivé, napětí nechybí.

05.02.2024 5 z 5

Vlk a kůzle Vlk a kůzle Alexandre Jardin

Velmi hezky zpracované bajky pro děti. Trošičku vylepšené novodobým světem. Mají moc hezké ilustrace.

Zajíc a želva Zajíc a želva Alexandre Jardin

Lišák a čápice Lišák a čápice Alexandre Jardin

Vrána a liška Vrána a liška Alexandre Jardin

Vražda v Mezopotámii Vražda v Mezopotámii Agatha Christie

Klasicky opět nemám co vytknout. Detektivky od Agathy jsou strašně skvěle promyšlené a velmi čtivé.

26.01.2024 5 z 5

N či M? N či M? Agatha Christie

Vůbec jsem netušila, že kniha nepojednává o Poirotovi nebo Marplové. Mile mě to překvapilo. Mám kopu starých knih od Christie, takže čtu napřeskok. Ale i tihle dva T+P mě moc bavili. Kniha byla svěží a hezky se četla. Děj dokonale promyšlený a nechyběla skvělá zápletka.

22.01.2024 4 z 5

Smrt v oblacích Smrt v oblacích Agatha Christie

Nemám knize co vytknout , dej ubíhá rychle a zápletka je dokonalá.

18.01.2024 5 z 5

Nechte svět za sebou Nechte svět za sebou Rumaan Alam

Co tohle sakra bylo, celá kniha se táhne jako smrad a máme tam milion nepodstatných informací, na konci to začne být totálně napínavé že si řekne člověk hurá a ve finále se nic nedozvíme.. Aha.. Dvě hvězdy dávám jenom za potenciál.

10.01.2024 2 z 5

Jizva Jizva Alice Broadway

Takový potenciál to mělo. Konec zklamal. Celá kniha se mi táhla, čekala jsem pořádný napětí na konci a nic. Série je to pěkná, ale konec to opravdu tak nějak zkazil.

04.01.2024 3 z 5

Jiskra Jiskra Alice Broadway

Ten konec? Cože.. No nic, jdu na třetí díl. Ačkoliv se děj táhl poměrně, tak potřebuju vědět jak to dopadne.
Přišel mi trošku lepší než díl první, co se týče napětí a čtivosti.

03.01.2024 4 z 5

Tajemství kůže Tajemství kůže Alice Broadway

Kniha má poměrně zajímavé téma k prozkoumávání, tetování v dnešní době zajímá hodně lidí, ve spojení s fantasy světem nám to dává zajímavý příběh. Já jako čtenář, nejsem zrovna příznivec fantasy, kniha mě bavila zhruba na 3 hvězdy, ale celkem dost se to táhne, na můj vkus, ne že by to ale nemělo potenciál. Jsem poměrně dost zvědavá na další díl. Zhruba od třičtvrtě knihy mě to už bavilo dost a bylo to napínavé.

02.01.2024 3 z 5

Ani jsem nečekala že mě kniha bude tak bavit, sice mám ráda svět Harryho Pottera a všechny knihy co se kolem toho točí, ale trochu mě děsilo že je to scénář. Ale četlo se to úplně samo a příběh je dokonalý.

28.12.2023 5 z 5

Deoduši Deoduši Jan Werich

Pan Werich byl opravdu umělec, co uměl používat slova. Sbírka je už opravdu spíše pro dospělé, i tak je ale úžasná.

22.12.2023 5 z 5

Účetní z Osvětimi: Vina Oskara Gröninga Účetní z Osvětimi: Vina Oskara Gröninga Reiner Engelmann

Původně jsem si myslela že jde o klasický román z prostředí 2 sv. války a Osvětimi, hned ze začátku ale zjistíme že se jedná víceméně o “životopis Gröninga. Kniha je už zpočátku velmi detailní a surová. Máme popis jakou úlohu zastával. Kniha je doplněna fotkami. Plus příběh Évy, přeživší. Je psaná čtivě, kapitoly jsou krátké.
Jediné co mi vadilo byly opakující se pasáže.

21.12.2023 4 z 5

Námořní bouře Námořní bouře Andrew Mayne

(SPOILER) I tenhle díl mě bavil mnohem více než první. Bylo to lehce utahané, ale nechybí nám napětí, takže to běží. Líbilo se mi podotknutí na předchozí knihy autora a Thea. Jen zločin jako takový byl slabší. Čekala jsem vetší pecku. Ale líbilo se mi.

17.12.2023 4 z 5

Černý korál Černý korál Andrew Mayne

Tento díl mě bavil mnohem více než předchozí. Nebylo to tak utahané. Líbilo se mi podotknutí na předchozí knihy autora a Thea. Děj běžel svižně a prolnutí dvou linek vůbec nevadilo, vše je jasné a čisté. Závěr skvěle napínavý.

14.12.2023 5 z 5

Neviditelný Neviditelný C. D. Payne

Nečekala jsem od knihy moc, dle hodnocení, ale nebylo to zlé, taková obyčejná oddechovka. Námět je celkem povedený, jen po půlce už mi to přišlo nudnější.

02.12.2023 3 z 5

Jak jsem se čtení Tolkiena bála, tak mě velmi mile překvapil. Bylo to úžasné pohodové čtení. Viděla jsem film x krát, kniha je skvělá. A musím říct, že mě mrzí že tak krátká. Brzo se pustím do čtení LOTRa.

27.11.2023 5 z 5