Kismar Kismar komentáře u knih

Měsíční zahrady Měsíční zahrady Steven Erikson (p)

Jestli jste zvyklí, že začátku knihy je nějaký úvod do světa tak tady na to můžete rovnou zapomenout. Již na začátku se šlápne na plyn a do konce knihy se neubere na tempu. Čemuž pomáhá i hodně postav a jejich cílů, které si budete zpočátku plést (a do konce knihy se to nezlepší :-)).

09.02.2015 4 z 5

První fantasy kniha co jsem kdy četl a v mém soukromém žebříčku je stále na prvním místě. Dle mého ji nic nepřekoná.

06.01.2015 5 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Prvních pár stran se jede tak na půl plynu, ale od prvního klíče stránky utíkají hrozně rychle (až moc). Pomrkávání na filmové, herní či komixové klasiky byly opravdu super a po epizodce s Pac_Manem jsem neudržel a musel jsem si jej stáhnout do mobilu.
PS: Doufám že ten film opravdu vznikne a nebude to jak nekonečné sliby o zfilmování Věčné války.

12.05.2015 4 z 5

Dóm řetězů Dóm řetězů Steven Erikson (p)

No v Sedmiměstí se zase děli věci. Příběh jede na plný plyn od začátku až do konce? To bohužel ne. Tak nějak jsem čekal více ale asi sem jen namlsaný z předcházející knihy. A "nová" postava Karsa Orlong? Jedním slovem: TERMINÁTOR.

02.05.2015 4 z 5

Půlnoční vlny Půlnoční vlny Steven Erikson (p)

Pamatujete si první díl? fajn. Tak tohle je něco podobné prakticky se jede od začátku s neznámými postavami, místy, magií a bohy. Akorát si myslím, že je to o řád přehlednější, plus přibudou dvě kouzelné postavy (Tehol Beddikt a Bugg). A ten konec no jedním slovem jízda.

13.08.2015 4 z 5

Vzpomínky ledu Vzpomínky ledu Steven Erikson (p)

Zatím nejlepší díl MKP. Jestli jste si mysleli, že první dvě knihy epické, tak tohle je úplně na jiné úrovni. Těch pár věcí co vám autor prozradil do sebe krásně zapadnou (samozřejmě přibudou i nové otázky). K tomu všemu přibudou i nové postavy například moji oblíbenci z tohoto dílu Itkovian a Kallor (já vím no :-)).

29.03.2015 5 z 5

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

Některé momentky jsou vtipné (Major Major Major), ale po většinu knihy jsem se nudil.

06.01.2015 2 z 5

Skvělé a vtipné četní, ale najít někdy tečku je občas problém.

06.01.2015 5 z 5

Válka za bílého dne Válka za bílého dne Peter V. Brett

Za dobu co čtu tuto sérii sem si oblíbil charaktery, které se někam vyvíjí, ale něco mi zde chybělo, něco hodně zásadního. A to byl nějaký posun v ději, který je minimální. Bohužel.

06.01.2015 3 z 5