killy killy komentáře u knih

Tajemná historie hradů v Čechách a na Moravě Tajemná historie hradů v Čechách a na Moravě Magdalena Wagnerová

Kniha splnila moje představy. Milujeme s dětmi výlety za tajemnem, pověstmi a záhadami. Tato kniha je pro mě úžasný zdroj tipů na výlet a informací, které jsem musela dřív pracně googlovat a skládat dohromady. Obsahuje jak přesné historické údaje, tak i pověry a pověsti. Vše doplněné krásnými fotografiemi.

Věže České republiky Věže České republiky Pavel Gejdoš

Kniha absolutně splnila moje představy - Seznam věží a věžiček s fotografiemi a údaji o rozhledně, jak technickými tak historickými. Pro mě úžasný zdroj tipů na výlet a informací, velmi přehledná kniha.

Závod s časem Závod s časem Gabi Adam

Podle mě asi nejlepší série kterou Ponyclub vůbec vydal. Dcera (7-9) knížky o Diablovi miluje, není to žádná hodnotná literatura ale ČTE a o to u dětí v jejím věku jde. Příběhy nejsou příliš dlouhé, kniha je srozumitelná a milovník koní tam najde co hledá.

04.09.2021 3 z 5

Zhubni Zhubni Richard Bachman (p)

Námět super, jen mi místy kniha přišla až moc dlouhá. Kapitoly s cikány mě moc nebavily... Billy i vedlejší postavy jsou celkem sympaťáci ale čtení bylo takové plytké, na Kinga až moc předvídatelné a místy zbytečně natahované. Hvězdička za konec.

03.09.2021 3 z 5

Deník malého Minecrafťáka 5 Deník malého Minecrafťáka 5 Cube Kid (p)

Celou sérii knížek o Minecrafťákovi dcera (tehdy 7-9) doslova zhtlta. Koupila jsem 1. knihu i jako dárek pro jejího kamaráda (11) a ten nadšeně dokoupil i další díly. Pokud má něco přivést děti ke čtení, je to tato kniha. Minus je sympatický ňouma, prostředí Minecraftu cool a komiksová ichforma s ilustracemi zaručují úspěch. Rozhodně doporučuji, sama jsem se u knih několikrát zasmála.

03.09.2021 5 z 5

Jíme zdravě ve městě i na venkově – Příběhy kuchařů, jako jste vy Jíme zdravě ve městě i na venkově – Příběhy kuchařů, jako jste vy kolektiv autorů

Kuchařky nekupuju, Fitrecepty mě ale zaujaly na Instagramu a nyní mám už 6 jejich knih. Jednoduché a celkem levné recepty, většinou mám všechny suroviny doma. Navíc je tam úžasná tabulka "co čím nahradit" pro lidi s různými dietami. Krásné fotografie jsou jen další plus. Doporučuji! Takhle prostě chcete vařit!

03.09.2021 4 z 5

Jíme zdravě s Fitrecepty - 120 zdravých a chutných receptů pro celou rodinu Jíme zdravě s Fitrecepty - 120 zdravých a chutných receptů pro celou rodinu kolektiv autorů

03.09.2021 4 z 5

Jíme zdravě po celý rok Jíme zdravě po celý rok kolektiv autorů

Někdy příště, krokodýle! Někdy příště, krokodýle! Annie Kubler

Nápad s maňáskem je úžasný, syna kniha moc zaujala, občas musím hrát jen tak s krokodýlem nějaké scénky. Kniha jako taková je o ničem, pár pěkných obrázků ale textu všehovšudy deset krátkých vět které se navíc opakuji, příběh žádný. Takže nebýt maňáska, nebyla by nám k ničemu. Oceňuji zajímavý nápad a věřím, že se najde někdo kdo spojení maňáska a čtené pohádky povýší na trošku lepší úroveň :)

25.09.2021 3 z 5

Postel Postel David Whitehouse

Netradičně psaný pohled na vztahy v rodině poznamenané jedním neposlušným synem. Kdo z nás nemá v rodině tuhle černou ovci, co dělá stále jen problémy a vysává peníze a energii ze všech okolo sebe? Malcolm měl dostat vařečkou už jako malý kluk. Kniha obsahuje dost drastické pasáže ohledně vzhledu a velmi smutné až deprimujici momenty. Líbí se mi, že knihu vypráví vedlejší postava,zakousla jsem se a zhltla během víkendu.

04.09.2021 5 z 5

Posedlá Posedlá Lynn Beach (p)

Posedlou jsem nadšeně přečetla někdy ve 14ti letech a řekla bych, že přesně pro tuto věkovou kategorii je příběh určen. Jednoduchá knížka se zápletkou na internátní škole už dospělého nevyděsí. Pokud ale s horory začínáte, tak Stopy hrůzy jsou moc dobrá série kterou uvezete v kufru a na dovolené splní svůj účel :)

Kam na výlet s dětmi Kam na výlet s dětmi Eva Obůrková

Kniha splnila moje představy. Milujeme s dětmi výlety a tato kniha je pro mě úžasný zdroj tipů na a informací, které jsem musela dřív pracně googlovat a skládat dohromady. Trošku mi nevyhovuje řazení výletů podle druhu zábavy, víc bych ocenila řazení podle krajů ale v knize je toho opravdu hrozně moc, navíc obsahuje vesměs i kontakty pro případné rezervace nebo doplnění dalších informací o daném místě.

Poslední sbohem Poslední sbohem Gabi Adam

Konečně beze strachu Konečně beze strachu Gabi Adam