Kikulka97 Kikulka97 komentáře u knih

Nemetonburk aneb Zlatá brána Nemetonburk aneb Zlatá brána Renata Štulcová

Úplně jiné prostředí a úplně jiná struktura děje, která připomíná Tolkienovu pochodovací literaturu. Musím ocenit nové postavy, nové prostředí, v kterém se děj odehrává, zároveň i komplexnost celé knížky. Bohužel pro mě cesta už ke konci byla poměrně zdlouhavá, což malinko zkazilo celkový dojem z knihy.
Velmi dobré pokračování, které ale nepřekonalo dojem z prvního dílu.

08.04.2022 3 z 5

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama Jakub Nvota

Nejsem úplně cílová skupina, ale dětské knížky velice ráda předčítám těm nejmenším, co v rodině máme. První dvě povídky jsem úplně nevěděla, jak uchopit, nejsem si jistá, jestli tady se Klárka (mimochodem rozčilovalo mě, že hlavní hridnka nebyla zdrobňována) nebavila o koze a pan učitel o voze, ale pak se to nějak zlomilo a zbývající povídky mi přišly jako zajímavý konflikt světa dospělých a dětí. Moc se mi líbil příběh kelímku, to jsem Klárce dokonale rozuměla. Co se ale knížek pro děti týče, toto je jedna z těch slabších.

22.03.2022 3 z 5

Zumba Zumba Beto Pérez

Docela velké zklámání. Na cdčku není vůbec celá sestava, jen základní kroky a písničky. A celkově věci popsané v knize nepřinášejí nic nového. Za mě škoda papíru.

22.03.2022 odpad!

Ničitel – Vzpoura zoidů Ničitel – Vzpoura zoidů Paul Stewart

Obrovským plusem této knížky jsou nádherné ilustrace, které jsou skoro na každé stránce. I příběh mi přijde jako velmi zajímavá variace na Čapkovo R.U.R. Další výhodu, kterou vidím po dočtení prvního dílu, že i přes otevřený konec nepotřebujete pokračování (v češtině byl vydán pouze druhý díl a zdá se, že třetí už nejspíš nedovydají). Hodnotím hodně dobře i překlad, který díky spoustě nových druhů rostlin a zvířat určitě nebyl jednoduchý.
A určitě je to příběh, v kterém si najdou něco starší i mladší čtenáři.

27.01.2022 4 z 5

Co se stane na Twitteru... Co se stane na Twitteru... Emma Lord

Toto byla knížka, která ve mě po dlouhé době probudila touhu dočíst ji ještě tentýž večer. otevírá zajímavou problematiku, přináší zajímavá řešení a celkově je to strašně pěkná knížka, ať už jako oddychovka nebo jako knížka, comá co předat.

15.12.2021 5 z 5

Kdo vydrží bydlet s bohy? Kdo vydrží bydlet s bohy? Mary Maz Evans

Peckovní záležitost! Na tuto knížku narazit jako menší, jsem opravdu u vytržení! Kam se hrabe Percy Jackson....tohle je teprve stylové pojetí bohů, kteří si na nic nehrají!
Bohužel jsem nečetla první díl a začala jsem až druhým. Ale bavila jsem se od začátku až do konce, několikrát se upřímně zasmála a bylo to moc příjmené dobrodružství. A za to ja luxusně propracovaná tak nžíka je, všetně ilustrací a mini "filmu" vedle čísla stránek dávám plných pět hvězdiček! Vřele doporučuji :)

07.11.2021 5 z 5

Pamatuju blogové éry, kdy se tato kniha ještě publikovala na internetu. Ano, humoru ani moje smíchuvzdornost neodolá a ačkoliv potomky nemám, dokážu se krásně vcítit do kůže moderního fotra. Moc se těším až to porovnám s filmem. )no porvnám -spíš až se nafilm podívám ;) )

19.09.2021 4 z 5

Drama Drama Raina Telgemeier

(SPOILER) Ach jo. Ten příběh měl grády a docela šťávu do chvíle, než jedna mužská postava za druhou začali řešit svoji orientaci (ano, došlo mi, že tato knížka má naopak pomoci teenagerům s hledáním), ale kde jsou ty doby, kdy kluk neměl zájem o holku, protože to byla kamarádka nebo prostě svoji vysněnou ještě nenašel? Teď už je hlavním důvodem orientace. Ačkoliv jsem četla už mnoho komiksů od této autorky, toto mě ve výsledku zklamalo navzdory lákavému prostředí a bezprostřední hlavní postavě.

19.06.2021 2 z 5

Odporné dětství a příšerní rodiče Odporné dětství a příšerní rodiče Vladimíra Krejčí

Ale buďme upřímní - nápad této knížky je super! Jedinou nevýhodou je sestupná tendence záživnosti, kterou tato knížka rozohodně diponuje. Perfektní oddechovka pro nenáročné nadšence do historie ;)

16.06.2021 3 z 5

Pohádkový detektiv Pohádkový detektiv Zdeněk Karel Slabý

Ta knížka má takový potenciál, ale jeden nekonečný příběh na kapitoly to tak trošku kazí. Celkvoě jsou v knížce tři příběhy, které se autor nasnaží prolínat. Na druhou stranu já bych klidně místo snažit se o návaznost, jednotlivé kapitoly/příběhy víc osamostatnila.
Knížka má spoustu skvělých postav, hezky si hraje se jmény, moderními technologiemi a místy je vtipná. Jen ta věčná "nutnost" navázat příběhy mě dost otravovala.

11.03.2021 3 z 5

Křup! Křup! Adam Rex

Česká obálka je boží, příběh je správně šílený, ocení knížku fanoušci Holly Blackové. Jen mě mrzí, že celá série není dopřeložená, jsem však nadšená natolik, že si zbylé knížky ráda přečtu v originále.

04.01.2021 4 z 5

Čeští cestovatelé Čeští cestovatelé Jana Jůzlová

Moc dobře zpracované, přehledné, hezká knížka nejen pro děti. trochu mi tam chybí podrobnosti např. o délce cesty, ale chápu, že patrně tyto údaje nejsou dochované.

02.09.2020 3 z 5

Čeští panovníci byli taky jenom lidi Čeští panovníci byli taky jenom lidi Martina Drijverová

Během cesty regiojetem jsem nahlédla do archivu a objevial tuto jednohubku. Kromě běžných faktů znamých z hodin dějepisu, přidává i pár zajíamvostí ze života, něco o drahých polovičkách slavných králů a krásně to celé je dokresleno slušnými ilustracemi.

02.09.2020 3 z 5

Murphyho zákony pro zamilované Murphyho zákony pro zamilované Jiří Žáček

Knížky Jiřího Žáčka jsou osvědčené. Krátká vtipná knížka skvělá jako dárek, třeba na svatbu.

26.08.2020 3 z 5

Kořeny zla Kořeny zla Markus Heitz

Bezkonkurečně nejlepší knížka série. Ano, bitva byl taková vlažná, nepřekvapivá a trochu bez nápadu, ale první dvě třetiny knihy, luxus a překvapení. A to tam prosím ani nebyla Hulálie.

14.05.2020 5 z 5

Protivníci Protivníci Marissa Meyer

Konečně jsem se dostala k druhému dílu a musím uznat, že to byla opět skvělá kniha. Závěr nečekal nikdo a jsem neskutečně zvědaáv, co autorka provede v dalším díle.

14.05.2020 4 z 5

Gotické okno Gotické okno Ivona Březinová

Tuhle knížku jsem jako malá zbožňovala. A i teď po letech má vtip, grády a je to skvělá fantasy na české poměry. Proto pět hvězdiček :)

09.04.2020 5 z 5

Před zraky Tzulana Před zraky Tzulana Markus Heitz

Jsem mile překvapená, hodně dobrý díl, ačkoli již čtvrtý v pořadí. Hravě předčí nejeden z předchozích.
Druhá půlka knížky převálcovala kvalitou tu první, konečně jsme viděly osud i někoho jiného než Lodrika, zvaného Koláčkožrout, a pěkně se to tam rozjelo. Jen škoda, že chvilku potrvá, než se dostanu k pokračování :/
Za zmínku stojí i bezejmenný hrdina, co jede do bitvy v papučích :DDD Navždy zůstane v mé srdci ;) Stejně jako král Pardon má malé bezvýznamné plus, neboť pije kakao :D

29.03.2020 4 z 5

Prsa očima plastického chirurga Prsa očima plastického chirurga Jan Měšťák

Zajímavý náhled do světa plastické chirurgie, jendoduše a přehledně napsáno.

24.03.2020 2 z 5

Řád vysokých mečů Řád vysokých mečů Markus Heitz

O trochu slabší než jednička, ale házení dortem to povýšilo na novou úroveň. Plus je tu pár nových postav, které nelze nemilovat. Pralinky soupeří s popularitou Valjakova.

05.03.2020 3 z 5