KessieRixy KessieRixy komentáře u knih

Selekce Selekce Kiera Cass

Selekci naprosto miluji. America je mi příjemná hlavní hrdinka, stejně jako Maxon. Tohle je tedy i jedna z knih kde bych ocenila i jeho pohled. Přesto tuto knihu naprosto miluji. Je čtivá, žádná kapitola,která by mě nebavila a především originální nápad.

Koruna Koruna Kiera Cass

Ach... Krásně zakončené. A obálka opět nepopsatelně krásná. Eadlyn mi byla zde i více sympatická a jsem ráda jak se příběh vyvinul :) . S trochou smutku ( protože serie končí ) uzaviram tuto skvělou knihu, ale hlavně se štěstím a skvělými čtenářskými pocity. :)

Dcera Dcera Kiera Cass

No...Eadlyn je mi chvilkami maličko nesympaticka, ale jinak mi knížka přirůstá k srdci jako zbytek Selekce. Nápad na Selekci z druhého pohledu - toho kdo si vybírá - je osvěžující a rozhodně se mi líbí. Ocenila bych i další Selekce z pohledu nějakého prince :) Ale jakožto pokračování původní Selekce to rozhodně nezklamalo.

První První Kiera Cass

Obálka knihy je samozřejmě famózní jako v předchozích dílech.
A toto je rozhodně muj nejoblíbenější díl.
Rozhodně se Selekce dostala na první místo mé oblíbené serie

Elita Elita Kiera Cass

Upřímně byla Elita maličko slabší než první díl, vadilo mi jak se pořád nemohla rozhodnout mezi Maxonem a Aspenem. Ovšem přesto to nebylo žádné zklamání a kniha přečtena jedním dechem. Serii Selekci nadále miluji.

Replika Replika Lauren Oliver

Takže první co MUSÍM ocenit je samozřejmě nápad se čtením z obou stran. Knížku jsem četla na přeskáčku ( někdy po kapitole někdy po dvou) a rozhodně mi to přijde nejrozumnější, protože kdybych je četla zvlášť tak si ho rozhodně vyspoileruji.

Někteří psali, že si četli rozhovory s Gemmou a Lyrou jen z jednoho pohledu, ale právě to mě fascinovalo - každá dívka mohla vnímat slova trochu jinak, takže jsem si přečetla rozhovor z jednoho pohledu, pak z druhého a při tom jsem knížku ještě otacela zpět do prvního abych rozhovory pochopila z obou pohledů :D .

Ovšem, no.. Mám takové rozporuplné pocity. Příběh originální a nápaditý, ale zpracování pokulhávalo.. Některé kapitoly mě opravdu nebavily. Všimla jsem si i pár chyb v knize, což mě asi iritovalo nejvíce. Ovšem knihu jsem dočetla a druhý díl rozhodně zkusím, ale bohužel se tato serie zřejmě nedostane mezi mé nejoblíbenější :)

05.08.2018 3 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Cinder jsem si zamilovala. Trochu jsem se bála toho "přepracování " Popelky ve spojení se sci-fi ,roboty ( kyborgy ) a klasické pohádky , ale Cinder a hlavně Marissa rozhodně nezklamala. Zápletka sice očekávatelna, ale i přes to měla kniha hezký spád, nebyly tam žádná "hluchá" místa. Sice bych na začátku ocenila malicko víc vysvětlení - například co je to kyborg. maličko jsem kvůli těmto na začátku nevysvětlitelnym věcem byla chvilkami ztracená. Alespoň jsem si to mohlo ale dotvořit svojí fantasií :) knížka se mi ale jinak velice líbila a rozhodně planuji pokračovat v Měsíčních Kronikách.