KatkaK13 KatkaK13 komentáře u knih

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

S knihou jsem se nemohla sžít. Nesedla mi. Prvních 80 stran mi přišlo psaní toho stejného dokola.. už jsem si k tomu neměla co více představovat. 3 hvězdy dávám jen kvůli zajímavému konci. Ale rozuzlovat se to mohlo mnohem dřív. Myslím, že to bude dobrý námět na film, ale popisy a vystupňování napětí se v knize nepovedlo.

07.09.2018 3 z 5

Život bez hranic Život bez hranic Chrissie Wellington

Chrissie byla pro mě neskutečná bojovnice... jako sportovkyně jsem její odhodlání, dřinu a neschopnost odpočívat chápala, dokázala jsem se vžít do tréninků a celý příběh mě doslova pohltil. Držela jsem jí strašně pěsti, obdivovala její vůli a moc se mi líbila přízeň její rodiny. Kniha se ke mně dostala náhodou, původně jsme ji neplánoval ani číst, ale rozhodně doporučuji sportovcům i nesportovcům si tento obdivuhodný příběh přečíst, nebudete litovat.

23.04.2018 5 z 5

Modlitba za Černobyl Modlitba za Černobyl Světlana Alexandrovna Alexijevič

První příběh v knize je doslova šokující. Kdo nezažil, neumí si představit. Další příběhy u mě už ten první příběh nepřekonaly a v podstatě se hodně opakovaly. Ale netvrdím, že to bylo na škodu. Po přečtení této knihy, pochopíme jak lid smýšlel, jak katastrofu vnímal, co ne/věděl... a že lidé chtěli dál normálně žít, ale nešlo to.
Čtení knihy pro mě bylo poměrně ubíjející... znovu a znovu to utrpení, srovnávání s válkou, snaha mít děti, lži, pláč, vybydlené domy, zamoření, nevědomost. Rozhodně si po přečtení této knihy srovnáte životní priority... a doporučuji číst v "dobrém " rozpoložení.

23.04.2018 4 z 5

Má léta u Diora Má léta u Diora Suzanne Luling

Poněkud chaotické zápisky Suzanne Lulingové, která byla téměř celý život po boku Ch. Diora. Tím "chaotické" nemyslím špatné, protože Suzanne byla jako neřízená střela a myslela a dělala tisíce věcí najednou, a tím vystihuje její postavu. Suzanne přiblížila život v oblasti módy za života Diora a jeho nástupce Y. S. Laurenta. Chvíli mi trvalo, než jsem si na druh psaní zvykla, ale pak jsem se začetla. Kniha to je pohodová nenáročná..

23.03.2018 4 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Velmi dobře čtivá a ne příliš složitá kniha. Příběh je lidský, dokážete se vžít do rolí a fandíte zápornému hrdinovi, protože osud k němu byl nemilosrdný. Drogovou tematiku příliš nevyhledávám, ale knihu jsem přečetla s nadšením a během krátké doby.

23.03.2018 5 z 5

Dřív než půjdu spát Dřív než půjdu spát S. J. Watson

Kniha přečtená jedním dechem. Velmi čtivě napsaná, velmi napínavá, nedovolí Vám jít spát, musíte číst dál... Pro mě nepředvídatelná, zajímavá s překvapivým koncem. Nuda rozhodně nehrozí. Pro mě v top10 z přečtených knih.

19.07.2017 5 z 5

Edith Piaf Edith Piaf Simone Berteaut

Nejkrásnější životopis jaký jsem kdy četla. Naprosto dokonale vylíčená Edith, aby ji člověk pochopil, jaká byla, čím žila, jak smýšlela, co bylo u ní prioritní a jak prožívala své lásky. Kniha Vás donutí pousmát, zamyslet se nad životem i uronit slzu. Naprosto skvělé, doporučuji.

19.07.2017 5 z 5