katka.oo katka.oo komentáře u knih

Tichý pláč Tichý pláč Lisa Regan

Opět nemůžu jinak než napsat pecka, perfektní pokračování s Josie, čtivé od začátku do konce, napínavé. Já jsem spokojená a těším se na další knížky s ní a jejím týmem.

04.06.2023 5 z 5

Klekánice Klekánice Tereza Bartošová

Vodník byl o něco lepší, ale mě se líbila i tato knížka Klekánice, dobré čtení, doufám, že s ústřední dvojicí vyšetřovatelů budou i další díly. Tereze Bartošové, nové nadějné spisovatelce, fandím.

04.06.2023 5 z 5

Satanovo sousto Satanovo sousto Mons Kallentoft

Příjemné čtivé pokračování detektivní série s Malin Forsovou, dobré čtení, Malin mám ráda, možná trochu překombinované, ale i tak dobré, jsem zvědavá jak Malin a její vztah nakonec dopadne, tak doufám, že se ještě nějakého dalšího dílu dočkáme.

22.05.2023 4 z 5

Sokolník Sokolník Isabella Maldonado

Perfektní napínavé pokračování série s agentkou FBI Ninou G. a jejím specializovaným týmem na profilování pachatelů, velmi čtivé, zajímavý a neotřelý případ spojený s Egyptem a sokolnictvím, já jsem moc spokojená, série se mi díl od dílu líbí víc a budu se těšit na pokračování.

22.05.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Těžká kniha ke čtení, smutná, depresivní, Cácory a její citové deprivace mi bylo strašně líto, ale i o takových věcech je nutné psát a číst je, protože se bohužel dějí ...
Přečteno jedním dechem, ale jednou stačilo ...
Plně souhlasím s komentářem mé oblíbené Šánky.

14.05.2023 4 z 5

Vodník Vodník Tereza Bartošová

Skvělá česká detektivka, čtivá, zaujala mě příběhem i svým názvem a inspirací v Erbenově Kytici, sympatické postavy, líbilo se mi prostředí okolo říčky Litavky a starodávných mlýnů, které navnadilo tajemnou a ponurou atmosféru.
Nová nadějná česká autorka detektivek, těším se na její další knížky a určitě se hned, jak se mi dostane do ruky, vrhnu na Klekánici. Milovníkům poklidnějšího čtení doporučím.

23.04.2023 5 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Příjemné romantické oddechové čtení, tuto sérii začínám mít hodně ráda, milý příběh, budu se těšit na Cukrárnu v Paříži.

23.04.2023 4 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Linda Castillo

Další perfektní a velmi čtivý díl s Kate z amišského prostředí, nemám nic co bych vytkla, skvělé čtení za 5* a ráda budu pokračovat ve čtení celé série.

23.04.2023 5 z 5

Hlasy kostí Hlasy kostí Johan Theorin

Pokračování série z Ölandu, první díly jsem četla už dávno a moc se mi líbily, jsem ráda, že se k nim autor vrátil. Napínavý a poutavý příběh, ve kterém se prolínají linky ze současnosti i minulosti, dobrá detektivka, napínavá, čtivá, sympatický Gerlof s Tildou, kteří musí případ vyřešit, dobré čtení, doporučuji.

01.04.2023 5 z 5

Vražda na hřišti Vražda na hřišti Catherine Shepherd

Pokračování série s Julií a Florianem se mi opět líbilo, nenáročné jednoduché čtení, já jsem spokojená a bude se těšit na další díl.

01.04.2023 4 z 5

Deník holky z lékárny Deník holky z lékárny Martina Lachnittová

Poutavé a veselé příběhy z lékárny, milé, vtipné čtení, příjemné odreagování, na zlepšené nálady doporučuji přečíst :-).

01.04.2023 5 z 5

Slib Slib Sharon J. Bolton

Napínavé, dobrý psychologický thriller, konec velmi překvapivý a nečekaný, ale od S.J.Bolton se mi jiné knihy líbily víc.

13.03.2023 4 z 5

Mrtvé od Tichého jezera Mrtvé od Tichého jezera Leslie Wolfe

Výborný začátek nové série, perfektní čtení, napínavé, zajímavý případ spojený s indiánskými motivy a velmi nebezpečný sériový vrah, Kay a Elliot moc sympatická dvojice, fandím jim a doufám, že se spolu vrátí. Vřele doporučuji.

13.03.2023 5 z 5

Vodní hrob Vodní hrob Martin Goffa

Audiokniha ... skvělá krimi jednohubka, poslech na pár hodin, trochu slabší než ostatní Goffovy knížky s Terencem, ale i tak dobré, dobře načtené, příjemný poslech.

13.03.2023 4 z 5

Jelení vršek Jelení vršek Hana Marie Körnerová (p)

Audiokniha ... pěkná kniha, příjemný poslech, historické romány nevyhledávám, ale knížka se mi opravdu moc líbila a byla jsem zvědavá jak nakonec Diana zapadne do nového domova a jak to s ní a se všemi dopadne, příběh plný napětí a intrik, ale i lásky, oddechové čtení, paní spisovatelka píše skvěle, doporučuji.

04.03.2023 5 z 5

Temné ozvěny Temné ozvěny Loreth Anne White

První díl jsem četla díky výzvě a byla jsem mile překvapena, jak dobrá knížka to je, tady jsem věděla, že to bude perfektní čtení a bylo, napínavé, zajímavá zápletka, velmi čtivé od začátku do konce, skvělý thriller, ráda jsem opět potkala i postavy z minula, vřele doporučuji a doufám, že ještě bude pokračování.

04.03.2023 5 z 5

Mrazivé tání Mrazivé tání Dana Stabenow

Mrazivé tání ... na Aljašku přišlo jaro a s ním i tání a u Kate a Obludy se děje spousta bláznivých věcí, dobré čtení, zábavné, krimi to není, ale to vůbec nevadí, těším se na další díl, tuto sérii mám ráda čím dál tím víc.

04.03.2023 4 z 5

Poslední pozdrav Poslední pozdrav Jitka Ludvíková

Příjemná čtivá česká detektivka, poklidné odpočinkové čtení bez brutálních vražd, kapitán Baloun a Monika Hrubešová mě baví a budu se na ně opět těšit v dalším díle.

Smrtihlav Smrtihlav Franck Thilliez

Perfektní, napínavé, propracované čtení opět propojené s vědou tentokrát s hmyzem, moc se mi zpětně do druhého dílu nechtělo, ale nelituji, moc dobré počtení, tak jak jsem u F. Thillieze zvyklá, akorát škoda, že u nás vydali první dva díly zpětně, protože už vím kam se posune Sharkův osobní život, ale nevadí, budu se opět těšit na setkání s ním a s Lucií.

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Po delší době opět příjemné setkání s Erikou a jejím týmem a jsem ráda, Erika je mi sympatičtější než Kate z druhé detektivní série, příběh poutavý, napínavý, a snad se bude Erice dařit i v osobním životě, těším se na další díl a doufám, že zas nebudeme čekat dlouho.