katerina8565 katerina8565 komentáře u knih

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Velice zajímavý příběh. Velice se mi líbilo, jak se autorka poprala s takovým obrovským množstvím postav a popisovala skrze ně osudy Anny, Alžběty a Anežky. Velice mě bavilo dozvídat se o životě všech postav okolo našich hrdinek, bylo zajímavé sledovat, jak jsou všechny postavy propojené a jak jedna maličkost může ovlivnit celý život někoho jiného.
Ačkoliv by takovou velkou hrdinkou měla být právě vypravěčka, Anežka, mně moc do noty nepadla. Svými činy mě neohromila a dobrý konec jsem jí opravdu nepřála. Trochu mě štvalo, že za své chyby nikdy nemusela platit, v tomto smyslu byl její život poněkud pohádkový. Což je trošku zklamání, protože osudy ostatních postav jsou mnohem reálnější a jsou uvěřitelnější. Co se týče vyprávění, autorčin styl vtáhne do příběhu již při čtení první stránky.

22.03.2018

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Nádherná kniha. Přečtení mohu jen doporučit. :)

16.09.2015 5 z 5

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Kateřina Petrusová

Podle mě nejlepší autorčina kniha. Četla jsem ji 2x. :) Neustále mě rozesmívala, udivovala, bavila a na konci téměř rozbrečela. Nemám jí co vytknout.

05.10.2015 5 z 5

Achilleova píseň Achilleova píseň Madeline Miller

Tato kniha je dokonalost sama. Nikdy by mě nenapadlo, že si mě tento příběh tak získá, neboť ze začátku se toho moc neděje. Přesto mě po pár kapitolách příběh naprosto uchvátil. Je to čtivé, má to spád, autorka se zbytečně nezdržuje dlouhými popisy, sděluje nám jen to, co potřebujeme vědět a zbytek nechává na nás.

05.10.2015 5 z 5

Indigové kouzlo Indigové kouzlo Richelle Mead

Mám pocit, že do toho psaní Richelle nedává vše a absolutně nevyužívá potenciál toho příběhu. Místy už jsem se fakt nudila a víceméně to zachraňuje jen Adrian, jeho hlášky stojí fakt za to.
Kde je ta bouře, co nám byla slíbená?

Catherine Catherine April Lindner

Catherine se mi zdála mnohem lépe zpracovaná než Jane. V hlavní hrdince jsem se našla a čtení mě velice bavilo. Ale myslím si, že milovníky Na větrné hůrce kniha trochu zklame, protože je možná až moc zmodernizovaná. Ale jako samostatná kniha nemá chybu.

Manžel na objednávku Manžel na objednávku Catherine McKenzie

Kniha se dobře četla, ale nijak zvlášť mě nezaujala a ničím si mě nezískala. Něco na ní je, ale dvakrát ji číst nepotřebuju. Zapomenutá byla o něco lepší.

Esej o tragédii Esej o tragédii Elizabeth LaBan

Vejdi, přítele najdi a přítelem se staň.
Esej o tragédii by neměla minout nikoho. Je to okouzlující a svým způsobem originální kniha, která nám přináší příběh o tom, jak se jakýkoliv nepatrný čin může na člověku podepsat. Také je to ale příběh o lásce, přátelství a jedné hrozné tragédii.

05.10.2015 4 z 5

Zakázaná přitažlivost Zakázaná přitažlivost Kateřina Petrusová

Přestože tahle kniha byla asi nejslabší z celé série, přestože zde nebylo tolik prostoru pro nějakou větší akci a přestože to byl (alespoň v této sérii) ten nejvíce předvídatelný příběh který jsem kdy četla, Katka si mě zase získala a omotala si mě kolem prstu. Už od první chvilky jsem byla uchvácená. Kdyby se do něčeho takového pustila jiná autorka, možná by se mi po čase její knihy omrzely, ale Katčin humor je pro mě jako droga.

Zavržený Zavržený Becca Fitzpatrick

Nevím, jestli jsem už na podobné knihy stará, ale tohle mi nesedlo. Přišlo mi to o ničem, děj podobný jiným knihám, celé to bylo velmi předvídatelné. Bylo to zklamání poté, co jsem četla taková skvělá hodnocení.
Přesto jsem chtěla dát možnost dalšímu dílu, ale už anotace mě odradila. Celé je to hrozně neoriginální.
Přesto si ale myslím, že kniha bude pro někoho, kdo moc nečte (andělské věci), naprostou senzací

18.07.2015