katerina2907 katerina2907 komentáře u knih

Léky smutných Léky smutných Pavel Gotthard

Zajímavý příběh o úniku do fantasy světa. Rozhodně čtivé a vedoucí k otázkám.

10.07.2023 4 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Zdařile napsané. Líbilo se mi spojení s internetovým hlasováním i to, jak dlouho zůstává záhadou, jaká je vlastně mezi oběťmi souvislost.

10.07.2023 5 z 5

Dokonalí sousedé Dokonalí sousedé Rachel Sargeant

Taková průměrná detektivka. Jako thriller bych to úplně neoznačila, protože jsem tedy při čtení necítila nějaké děsivé napětí a obavy o hlavní hrdiny.
Osobnost hlavní hrdinky je taková podivná - místy působí jako hlupačka, která se není schopná ani zakoktat, když ji kamarádka zesměšňuje, pak je zase odvážná... Nedokázala jsem se s ní ztotožnit.
Asi od 2/3 knihy bylo jasné, jak to dopadne i kdo to udělal.

12.03.2023 2 z 5

Zapletení Zapletení Zygmunt Miłoszewski

Mrazivé a fascinující byly zvláště souvislosti s komunistickou tajnou policií. Jinak bych vyzdvihla realistické vylíčení života a myšlenek vyšetřovatele ve středním věku, jeho zahýbání manželce.

03.03.2023 4 z 5

Lhářka Lhářka Cate Holahan

Velmi průměrný thriller. Hlavní hrdinka se chvíli chová jako malé dítě, chvíli zase dosti promyšleně. Nějak v tom nemohu najít skutečnou osobnost - ani rafinovaná lhářka ani úplná husa, ale nevěrohodně střídavě obojí.

31.01.2023 1 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Vážně zajímavý námět: zmizení mladé lékařky uprostřed odpoledne na rušných ulicích. Ale kniha byla hrozně natahovaná, stále se do detektivního příběhu pletly pocity obou vyšetřujících, kteří místy reagovali na svoje okolí jako rozmazlená děcka. V detektivním příběhu samotném se až příliš uměle se podezření přesouvalo asi mezi 12 podezřelými. To už bylo vážně moc.

06.01.2023 2 z 5

Osobní asistentka Osobní asistentka Renée Knight

(SPOILER) Vlastně dost smutné. Dobře se to četlo, ale tak nějak celé směřovalo k dosti psychopatickému konci, který už nepřekvapil.

06.01.2023 2 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Inspektorka i její tým se k novému členovi týmu chovají jako arogantní idioti, z každého dialogu přímo stříkají hloupě přepjaté emoce. Takové přehánění samozřejmě kazí celý příběh, který také není příliš silný.

15.09.2022 1 z 5

Poslední lež Poslední lež Riley Sager (p)

Čtivě napsaný příběh, nečekané dějové zvraty a nečekané rozuzlení.

20.08.2022 5 z 5

Neviditelný Neviditelný Mari Jungstedt

Velmi průměrná detektivka. Začátek zajímavý, rozuzlení podivné: pachatel, kterého až po letech napadne, že by se pomstil. Ne úplně přesvědčivé a postavy byly dosti předvídatelné.

12.07.2022 2 z 5

Hra na lháře Hra na lháře Ruth Ware (p)

Výborný nápad, ale slabší zpracování. Odrazuje přecitlivělá a dost hloupá hrdinka.

31.03.2022 2 z 5

Žena z kajuty č. 10 Žena z kajuty č. 10 Ruth Ware (p)

Fascinující start, zajímavá zápletka. Poslední třetina mi ovšem přišla silně nerealistická a přehnaná. Prostě skvělý začátek, obstojný střed a nepovedený konec.

10.03.2022 2 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Působivé vylíčení, jak může hlavní postava v krutém světě postupně vyzrávat, nabírat sílu a proměňovat se.
Kniha je mnohem silnější než Hunger games a neprávem stojí v jejich stínu.

12.02.2022 5 z 5

Hyperion Hyperion Dan Simmons

Originální a napínavé sci-fi, v němž se prolínají různé příběhy.

12.02.2022 5 z 5

Poslední zkouška Poslední zkouška Hans Rosenfeldt (p)

(SPOILER) Zápletka s psychopatem ještě OK, ale vyšetřovatelský tým je naprosto nevěrohodný. Všichni jednají přecitlivěle, zmítají se v neuvěřitelných problémech a v práci se vzájemně vůbec nerespektují. Šéf například vyhodí psychologa z týmu jen proto, že na něj jedna z vyšetřovatelek řve, aby to udělal.

12.02.2022 odpad!