KatChiss KatChiss komentáře u knih

Pro mě byla tato bradavická učebnice zajímavější než ta o famfrpálu. Pořád je to ale učebnice, takže vyšší hodnocení než 3* nedám.

12.07.2017 3 z 5

Famfrpál v průběhu věků Famfrpál v průběhu věků Kennilworthy Whisp (p)

Na knize se mi líbí nová obálka a krásné ilustrace. Některé pasáže mi přišly zajímavé, ale u většiny textu jsem se nudila. U knihy jsem dokonce usnula. Ale pro fanouška HP je snad povinností si tuto knihu přečíst :)

11.07.2017 2 z 5

Mauglí Mauglí Rudyard Kipling

Oddechová jednohubka plná zvířat, nebezpečí a dobrodružství nejen pro děti :)

31.05.2017 3 z 5

Podsvětí - Artefakt Podsvětí - Artefakt Kristina Hlaváčková

Čekala jsem více fantasy. První zmínka se objevila asi ve třetině knihy. Příběh obsahoval magii a nadpřirozené bytosti. Hlavní hrdinka Sam mi byla velmi sympatická, líbil se mi její sarkasmus.
Při čtení mi ale přišlo, že jsem vynechala předešlý díl. Přitom žádný není.
Hodnocení: 3,5/5

30.05.2017 3 z 5

Proč? 13x proto Proč? 13x proto Jay Asher

Námět knihy je super a aktuální. Příběh je psán povrchově, žádné detaily, všechno hezky rychle plyne. Všechno na sebe navazuje, ale možná to šlo ještě trochu více propracovat. Ponořit se trochu hlouběji nad otázkou života a smrti. Nicméně je to čtení na jeden večer a velice smutné. Nejsmutnější na tom je, že se to opravdu v tomto světě děje.
Seriál s názvem 13 Reasons Why byl natočen na motivy této knihy, je určitě více propracovanější a říká se mi to s těžkým srdcem, ale je lepší než kniha.

30.05.2017 4 z 5

Hostina pro vrány Hostina pro vrány George R. R. Martin

Utěšil mě vzkaz od George R. R. Martina na poslední stránce (před dodatkem), kde nám (jeho věrným čtenářům) sdělil, ať se nebojíme, že příběh rozdělil na dvě části a ostatní postavy, které se neobjevily v této knize, budou v té další.
Tento příběh se odehrával zejména v Králově přístavišti. Kapitoly z pohledu Cersei a Jaimeiho (skloňuje se to takto?) mi přišly nejzajímavější. Samozřejmě jsem hltala každé písmenko z kapitol o Alayne (Sanse) a Kočce z kanálů (Arye). Ostatní kapitoly nebyly až tak zajímavé, ale chápu, že tam potřebovaly být.
Celkem mě zarazilo, že se v pár věcech kniha liší od seriálu a je to tím zajímavější, protože konečně nevím, co mě čeká dál.
No prostě to byl další úžasný zážitek v Západozemí, ale na plný počet hvězdiček mi tam něco sházelo, takže dávám 4 :)

18.05.2017 4 z 5

Zlatí úhoři Zlatí úhoři Ota Pavel

Mé první setkání s Otou Pavlem a velice překvapivé. Nevím proč, ale vždycky jsem k němu měla nějaký blok. Jsem ráda, že jsem si tuto sbírku povídek přečetla, protože se mi velice líbila. Bylo velice příjemné, dozvědět se o jeho životě něco víc, i když třeba ne vše byla pravda.
Povídky byly krátké, čtivé, veselé nebo smutné. Při čtení se mi chtělo plakat, chtělo se mi smát. Určitě doporučuji :)

08.05.2017 4 z 5

Pouští a pralesem Pouští a pralesem Henryk Sienkiewicz

Dobrodružný příběh plný napětí. Tuto knížku mi dala moje mamka, protože to byl její oblíbený příběh, když byla malá. I když mi zanedlouho bude 20 let, 14ti letý Staš se stal mým hrdinou. Nedokážu si představit, že bych dokázalo něco z toho, co on. Byl nesmírně statečný a silný. Po celou dobu čtení jsem se bála o ty dvě malé osůbky a jsem ráda, že to skončilo dobře! Určitě doporučuji :)

29.04.2017 4 z 5

Bouře mečů Bouře mečů George R. R. Martin

Možná bych tuto knihu rozdělila na dvě. Co si budeme povídat, 1198 stránek je docela dost. Alespoň jsem si při čtení trochu zaposilovala.
Děj byl místy trochu zdlouhavý a někdy až příliš detailní.
Jinak jsem se utvrdila v tom, že Tyriona prostě žeru!
Mrzí mě, že jsem nejdříve viděla seriál a až potom si knihy přečetla, protože se teď už nemám na co těšit a vím předem, co se stane. Ale snad v těch dalších dílech se nějakého toho napětí dočkám.

20.04.2017 4 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Ze začátku mě kniha nebavila. Styl psaní mi přišel spíše pro teenagerky, které zbožňují princezny. Po chvíli jsem si ale na styl a celkově na nový svět zvykla a zalíbil se mi. Možná jsem právě teď potřebovala romantickou oddechovku, kterou většinou nevyhledávám. Třeba někdy sáhnu po dalších dílech.

28.03.2017 4 z 5

Obraz Doriana Graye / Cantervillské strašidlo Obraz Doriana Graye / Cantervillské strašidlo Oscar Wilde

Říkala jsem si, že bych si mohla přečíst nějakou klasiku a na tuto knihu jsem narazila v Levných knihách a kvůli krásné obálce ji musela mít.
Obraz Doriana Graye se četl lehce, děj svižně plynul. Čtení jsem si velice užila a nesčetněkrát jsem se zamyslela nad otázkami, které se v příběhu probíraly (např. mládí, manželství...)
Cantervillské strašidlo byla příjemná oddechovka na 44 stran.
Hodnocení je spíše 4,5/5. Občas se v knize objevily gramatické chyby a překlepy. Ale jinak se mi velice líbila a rozhodně doporučuji! :)

05.03.2017 4 z 5

Všechny jeho touhy Všechny jeho touhy C.C. Gibbs (p)

Do čtení této knihy jsem se musela nutit. Hlavními postavami jsou Dominik a Kate a ani jeden mi nebyl sympatický. Z Dominika se během nepatrné doby stává podpantoflák, který pro Kate udělá všechno a Kate je mladá žena, která se udělá během jedné sekundy a to jen při hlasu Dominika. Kniha skoro žádný děj nemá, pořád samý sex a sex. Mají ho dokonce tak často, že Dominik musí mít své přirození snad z kamene a neomezené množství semene.
Sečteno a podtrženo: Padesát odstínů šedi akorát lépe napsaných? To sotva...

27.02.2017 2 z 5

Některé povídky se mi líbily více, některé méně. Ale ve všech byla vidět Poeova zvrácenost, temnota a bolest. Mám ráda, když příběhy občas končí špatně. Ale tady, nevím... Povídky mi přišly příliš krátké na to, aby měly nějaký zásadní příběh. Když jsem si konečně začala zvykat na Poeův styl psaní, dočítala jsem poslední povídku. Možná si ještě někdy od tohoto temného člověka něco přečtu :)

24.02.2017 3 z 5

Střet králů Střet králů George R. R. Martin

Musím dát 4 hvězdičky, protože mě tento díl nebavil tak jako ten předešlý. Na můj vkus moc popisů a hluchých míst, kde se nic nedělo. Možná to je ale tím, že jsem viděla seriál, takže vím, co se stane. Jinak před Martinem smekám, styl psaní je úžasný a že toho psaní není málo. Už se těším na další díl :)

23.02.2017 4 z 5

Dům v nebi Dům v nebi Amanda Lindhout

Silně emotivní román o únosu mladé ženy a jejího bývalého přítele, který mě dohnal k slzám, a díky kterému jsem vděčná za to, co mám.

03.02.2017 4 z 5

Gump & Comp. Gump & Comp. Winston Groom

Jsem vášnivá čtenářka, ale do čtení této knihy jsem se musela nutit. Příběh mi přišel až moc nereálný a přemrštěný. Forrest opravdu zkazil vše, na co sáhl a už mi to připadalo směšné. Zbývalo mi ještě asi 100 stránek, ale protože si chci čtení užívat, tak jsem knihu odložila nedočtenou a ani se k ní nechci vracet.

28.01.2017 2 z 5

Nefilim Nefilim Asa Schwarz

Celkem dobře napsaný detektivní román s občas dosti brutálními detaily. Vraha jsem odhalila zhruba v půli knihy.

01.01.2017 3 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Nedávno jsem od té samé autorky četla knihu Sedmilhářky a přišlo mi to podobné. Podobné prostředí, podobné hlavní postavy, podobný námět. Stejně rychle mě tato autorka omrzela jako mě rychle nadchla.
Na druhou stranu, nápad to byl celkem dobrý a napsán také dobře. Takže za mě tři hvězdičky.
Ještě jedna věta, která vystihuje tuto knihu = Karma si tě najde!

29.12.2016 3 z 5

Proměna a jiné povídky Proměna a jiné povídky Franz Kafka

Více se mi líbily povídky delší než 5 stran. Povídky na půl nebo jednu stránku mi přišly takové neukončené. Nejvíce se mi líbila Proměna a Ortel.

12.11.2016 3 z 5

Padesát stínů Evy Padesát stínů Evy Rossella Calabró

Nic světoborného. Dle mého názoru by toto napsal každý.

11.11.2016 1 z 5