Mauglí

Mauglí je hlavní hrdina většiny povídek z dvoudílné Knihy džunglí anglického spisovatele Rudyards Kiplinga. První díl vyšel v roce 1894 jako Kniha džunglí a o rok později následoval druhý díl Druhá kniha džunglí. Příběhy Mauglího jsou však někdy vydávány zvlášť s titulem nesoucím jméno svého hlavního hrdiny. Poprvé vyšly v roce 1933 pod názvem All the Mowgli Stories společně s povídkou Na okraji džungle. Toto vydání vydalo nakladatelství Fortuna Libri v roce 2017....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/341864/maugli-Oq2-341864.jpg 4.3168
Literatura světová, Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno, Fortuna Libri (ČR)

All the Mowgli Stories, 1933

Kniha Mauglí

Luigi1

Tuto knihu jsem opět četl vnučce kterou Mauglí zaujal natolik,že jsem jí tuto knihu musel opět přečíst.Život Mauglího v divočině kde si našel hodně přátel z říše zvířat i několik nepřátel z této říše.

svetlana987

Četla jsem knihu jako malá a nyní dětem (3 a 5 let). Z příběhu o Mauglím a jeho přátelích byli unešeni.. :)

boxas

Nezapomenutelná.

kokrokr
27.05.2020

Jedna z nejkrásnějších knih pro mládež.

Charmedka
02.08.2019

Rozhodně nejsem z knihy zklamaná, ale rovnou řeknu, že vždy budu mít blíže k filmům a ani nemůžu říct, že by Mauglí byl kniha, kterou bych četla v budoucnu svým dětem.

I když jsem z knihy trochu na rozpacích, Mauglí je příběh plný lásky a to hlavně mezi rodiči a dětmi ( i když nepokrevními), o přátelství tak nefalšovaném, jaké může vzniknout právě mezi člověkem a zvířetem.

Hani77
03.01.2019

Četla jsem (opakovaně) v dětství a poté jednou v dospělosti. Některé kapitoly jsem měla radši, některé méně (třeba jsem je pak i přeskočila), ale jako celek je to super kniha. Klasika, kterou by měl přečíst každý školák :-).

certik003
18.08.2018

Příběh Mauglího se mi moc líbil, příběhy jsou psané tak čtivě, že nenudí i dospělé. Mauglí byl pro mě občas dost namyšlený, nejvíc mi byl sympatický had Ká.

Kačkaknihomol
27.07.2018

Rozhodně klasika, kterou by si měl každý přečíst. Příběh Mauglího znají lidé spíš z filmového plátna, než s papírových stránek, což je podle mě škoda. Film je spíš akční jízda, zato kniha má v sobě i kapánek filozofie.

Přiznám se, občas mě ty Mauglího výpravy, a to, že se mu vždycky vždy povedlo, trochu unavovalo. Sám Mauglí byl tak trochu arogantní, celkem mě štval. Ostatní zvířata byly ale opravdu skvělá, třeba takový Ká, nebo pardál Baghíra, ty by si člověk tuze rád ochočil.

Už ani nevím, co bych řekla, jedině s doporučením, ať si místo filmu "pusťte" radši knihu, protože v sobě skrývá víc, než by se mohlo zdát.