Karcoolka2210 Online Karcoolka2210 komentáře u knih

Sára a vianočný medveď Sára a vianočný medveď Holly Webb

Pekný vianočný príbeh s malou dávkou fantastična. Určený od 7+, ja som ale knihu čítala 4-5 ročným deťom a páčila sa im.

20.12.2023 4 z 5

Pramen Povýšení Pramen Povýšení Brandon Sanderson

Moja štvrtá kniha od Sandersona, druhý diel v trilógii Mistborn a môžem spokojne povedať, že tento autor je v žánri fantasy zaslúžene. Pre mňa vynikajúce pokračovanie po každej stránke. Svet, ktorý Sanderson vytvoril je naozaj originálny s komplexnými postavami, originálnou mágiou a zaujímavou politikou. Môžem len odporúčať a tešiť sa na to ako to ukončí. AJ

16.12.2023 5 z 5

Somárik a vianočný anjel Somárik a vianočný anjel Otfried Preussler

Milý príbeh o malom somárikovi, ktorý putoval za svojou mamou do Betlehema, kde zohrievala malého Ježiška v jasličkách.

04.12.2023 4 z 5

Oči zasypané pieskom Oči zasypané pieskom Paweł Smoleński

Oplatí sa siahnuť po tejto knihe, aby sa čitateľ priblížil a trochu viac sa zorientoval v tejto téme, na základe osobných skúseností nielen samotného autora, ale aj ľudí, s ktorými sa rozprával. Pre niekoho je riešenie tohto dlhoročného konfliktu veľmi jednoduché a jednostranné, no ono to vôbec nie je jednoduché a Pawel Smolenski podáva informácie z oboch strán, čo veľmi oceňujem. Určite odporúčam.

02.12.2023 5 z 5

Smelý zajko / Smelý zajko v Afrike Smelý zajko / Smelý zajko v Afrike Jozef Cíger Hronský

Detská klasika, aj keď som ju čítala prvýkrát až deťom v škôlke. Určite odporúčam deťom čítať aj staršie knihy, ktoré stále majú, čo ponúknuť.

Červený balík Červený balík Linda Wolfsgruber

Krásna vianočná kniha aj o tom, že čo komu dávame, to sa nám vracia. Ilustrácie sú krásne. Určite odporúčam :)

Stína Stína Lani Yamamoto

Na prvý pohľad možno jednoduchý príbeh, ktorý v sebe ukrýva hĺbku. Je ťažké vychádzať zo svojej komfortnej zóny a niekedy potrebujeme niekoho, kto nám pomôže prekonať prekážky.

Koala, ktorá môže Koala, ktorá môže Rachel Bright

Krásny, jednoduchý príbeh o tom, že sa netreba báť vystúpiť zo svojej komfortnej zóny, lebo život okolo nás je krásny a plný možností. Plus je táto kniha nádherne ilustrovaná.

16.11.2023 5 z 5

Krvavé prachy: Osedžské masové vraždy a zrod FBI Krvavé prachy: Osedžské masové vraždy a zrod FBI David Grann

Moja druhá kniha od tohto autora a opäť skvele spracovaný skutočný príbeh, aj keď teda obsahovo je to dosť ťažké čítanie. Ďalšia ukážka toho, čo všetko si pôvodní obyvatelia Ameriky vytrpeli a akých ohavných činov sú ľudia schopní. Určite odporúčam. AJ

16.11.2023 5 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Vždy sa teším, keď sa autor vráti so sveta, ktorý vytvoril. Suzanne Collins sa to podarilo. Príbeh mladého Snowa zodpovedal mnoho otázok a aj napriek tomu, že som vedela kde nakoniec skončí, tak časť mňa dúfala, že nie, nevyberie si túto cestu. A to je podľa mňa skvelé, že sa to autorke podarilo, vyvolať emócie, ktoré sa menili s blížiacim sa koncom. Nuž, som rada, že som si prečítala Baladu, len by som rada vedela viac o Lucy Gray a Tigris. AJ

13.11.2023 4 z 5

Setkání s Rámou Setkání s Rámou Arthur Charles Clarke

Sci-fi klasika, ktorá mi v mnohom pripomínala môj nedávno prečítaný súčastný sci-fi kolos The Expanse. Vesmírne dobrodružstvo, ktoré stojí za prečítanie. AJ

01.11.2023 4 z 5

Finální říše Finální říše Brandon Sanderson

Skvelé, skvelé, skvelé! Perfektný úvod do trilógie, v ktorej Sanderson opäť raz vytvoril originálny svet s mágiou, v ktorej som sa síce miestami trochu strácala, ale napriek tomu som si túto knihu nesmierne užívala. Odporúčam a ide sa na 2.časť. AJ

30.10.2023 5 z 5

Zatúlaná Máša Zatúlaná Máša Svetlana Ružićová- Kurćubićová

Táto kniha je o Máši, prapraprababičke Máše a Medveda, aspoň tak to tvrdí autorka :) Príbeh je jednoduchý, Máša neposlúchne starých rodičov a stratí sa v lese, no vo svojej šikovnosti dokáže prekonať prekážky pred sebou. Kniha má menej textu a veľké, pekné ilustrácie. Deťom v škôlke (4-5 rokov) sa veľmi páčila.

19.10.2023 3 z 5

Vyjednavač Vyjednavač Brandon Sanderson

Pre mňa druhý Sanderson, druhá kniha, ktorú viacerí čitatelia označovali ako jeho slabšie dielo a druhé pozitívne prekvapenie. Ak má Warbreaker byť slabšia kniha, tak naozaj neviem, čo ma čaká ďalej :)
Sanderson vytvoril originálnu mágiu, zaujímavé postavy, pútavý dej, mnoho nečakaných prekvapení a veľmi dobrý záver. Určite oporúčam! AJ

09.10.2023 5 z 5

Poklady Poklady Wojciech Widlak

V tejto knihe Pán Guľôčka poučí nie len deti, ale aj dospelých o tom, čo sú v skutočnosti tie najdôležitejšie poklady v našom živote. Opäť sú bonus krásne ilustrácie.

04.10.2023 4 z 5

100 způsobů, kterými si zbytečně komplikujeme život - ...a jak s tím přestat! 100 způsobů, kterými si zbytečně komplikujeme život - ...a jak s tím přestat! Dušan Kadlec

Ľudia dobrí, toto je čo za knihu? Mala som ju prečítať v rámci knižnej výzvy v októbri, ale došla som zubami nechtami len do polovice, aj to s nútením sa. Píše akože zrelý muž pre mužov, ale mne to príde akoby to písal puberťák (aj štylizácia a slovník), ktorý si naštudoval, čo iní ľudia zažili, napísali a on to podáva ďalej ako niečo úžasne jedinečné. Neviem, či sa dokopem dočítať to. Jednu hviezdu dávam za citáty, ktoré sú v knihe, no aj tie patria iným osobnostiam a nie autorovi. Škoda papiera.

01.10.2023 1 z 5

Krídla Krídla Wojciech Widlak

Toto je naozaj podarená séria kníh pre deti. Ilustrácie sú tiež úšasné a deťom sa kniha veľmi páčila (4-5 rokov).

28.09.2023 4 z 5

Elantris Elantris Brandon Sanderson

Nestáva sa mi často, že jednu knihu čítam viac ako raz, ale po knihe Elantris som siahla druhýkrát, lebo na Sandersona sa chystám už dlhšie a chcela som si pripomenúť, prečo ma pred pár rokmi touto knihou nadchol. Aj na druhé prečítanie je Elantris vynikajúca fantasy, ktorá obsahuje všetko, čo má dobré fantasy mať. Určite odporúčam. AJ

24.09.2023 5 z 5

Pán Guľôčka Pán Guľôčka Wojciech Widlak

Veľmi milá séria kníh o pánovi Guľôčkovi. Pár už prečítaných mám, ale čítam ich nanovo deťom v škôlke a veľmi sa im páčila (4-5 rokov). Kniha, z ktorej sa toho dá veľa vyťažiť a naučiť sa. Oplatí sa prečítať a ilustrácie sú tiež krásne.

13.09.2023 4 z 5

Terka ide do školy Terka ide do školy Liane Schneider

Ďalšia kniha zo série o malej Terke, ktorá tentoraz sprevádza Terku pri jej nástupe do školy. Podobne ako ostatné knihy, aj táto sa venuje určitej téme, ktorá môže dieťaťu pomôcť zvládať lepšie nové výzvy.

05.09.2023 3 z 5