Pán Guľôčka

Pán Guľôčka https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/328687/bmid_pan-gul-cka-dQd-328687.jpg 5 4 2

Krátke príbehy pre deti všetkých vekových kategórií. Tolerantná kniha ktorá učí rešpektovať pravidlá a kde sa vždy môžete spoľahnúť na odpúšťajúci úsmev pána Guľôčku. Pán, ktorý vie, ako sa vysporiadať s katastrofou, prísť so zaujímavou zábavou a pritiahnuť pozornosť. Pretože v dome Pána Guľôčku nie je nikdy nuda. Ako niekedy málo stačí, aby sa stali veci zázračné, a zároveň nás pritom neodvádza od skutočnosti. Problémy typu – noví susedia, stratené okuliare, krídla – sú bežnými situáciami a ich riešenia sú často ľudskými či detskými riešeniami v plnej miere. Obsah: * Pán Guľôčka * Okuliare * Nehoda * Svet * Keď zatvoríme oči * Zlý sen * Hmla * Zrkadlo * Kufor * Nebo * Leto a zima * Pamäť... celý text

Karcoolka2210
13.09.2023 4 z 5

Veľmi milá séria kníh o pánovi Guľôčkovi. Pár už prečítaných mám, ale čítam ich nanovo deťom v škôlke a veľmi sa im páčila (4-5 rokov). Kniha, z ktorej sa toho dá veľa vyťažiť a naučiť sa. Oplatí sa prečítať a ilustrácie sú tiež krásne.

Fantasysvet
29.07.2017 5 z 5

Pán Guľôčka vám na 52 stranách vyrozpráva 11 krátkych príhod, ktoré zažil so svojimi priateľmi počas obyčajného dňa. Možno ich budete poznať aj vy, pretože nie sú ničím fantastické, sú úplne, ale úplne bežné a prešiel si nimi snáď každý z nás. Svoje čaro však má nejedno dobrodružstvo, ktoré sa k vám prihovorí. Wojciech Widłak má dar rozprávania. Vtiahne vás do deja, ani neviete ako, a medzi riadkami vám vysvetlí, čím je konkrétna situácia zaujímavá, ako sa v nej správne zachovať, alebo prečo k nej došlo. Hravé ilustrácie od Elżbiety Wasiuczyńskej doplnia jeho príhody o zaujímavé momenty, a hoci ich nie je veľa, formátom sú polstránkové, niekedy ani to nie, vyčarujú vám úsmev na tvári. Ich farebné tóny sú také rezké ako pán Guľôčka sám.

Pán Guľôčka je názov knihy o starnutí, prežívaní bežného dňa v živote dôchodcu, ale aj o trávení času s vnúčatami. Ponúka čitateľom pestré ilustračné momentky, z ktorých môžete kedykoľvek niečo vyťažiť aj v hektickej realite, alebo sa nimi jednoducho inšpirovať, ak sa stane, že si odrazu so svojím starým otcom nemáte čo povedať. Pán Guľôčka vám ponúka i nahliadnutie do sveta seniora, ktorého ani tak netrápia zdravotné problémy, malý dôchodok, nevrelí ľudia alebo zľavy v supermarketoch, ktoré vlastne zľavami ani nie sú. Skôr sa bojí toho, že odrazu zostane sám, pretože je pre okolie a rodinu málo zaujímavý, úplne out, priveľmi staromódny, čudne vychovaný... jednoducho starý. A všetky tieto obavy ukrýva za vľúdny úsmev, dobrú náladu a dôvtip, ktorým si vás jednoducho získa.

pohádky pro děti

Wojciech Widlak