Stína

Stína https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/362797/mid_stina-j8k-362797.jpg 4 3 2

Stína nemá rada zimu. V skutočnosti urobí čokoľvek, len aby sa jej vyhla. Dokonca ani v lete nikdy nevyjde bez pančúch a ponožiek, ktoré jej zakrývajú kolená. Keď prichádza zima, ustupuje dovnútra a vymýšľa dômyselné zariadenia, aby ju ochránili aj pred tým najmenším chladom. Ale pretože teplota ďalej klesá, Stína nakoniec podľahne vábeniu svojej periny a upadne do hlbokého a bezsenného spánku, z ktorého sa prebudí na búchanie na jej dvere. Pred dverami stoja dve deti ofúkané ľadovým vetrom, a Stína sa dozvie, že nič nemôže udržať teplo viac ako priateľstvo. Kniha vytvorená na Islande je krásne ilustrovaný príbeh - ideálne čítanie pre deti do dlhých zimných nocí.... celý text

Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Knižná dielňa Timotej

Stína Stórasæng , 2013

Karcoolka2210
01.12.2023 4 z 5

Na prvý pohľad možno jednoduchý príbeh, ktorý v sebe ukrýva hĺbku. Je ťažké vychádzať zo svojej komfortnej zóny a niekedy potrebujeme niekoho, kto nám pomôže prekonať prekážky.

wiix
03.03.2018 4 z 5

To je také rozkošné a poučné (pre všetkých sociálnych introvertov ako ja!) zároveň :)

Autorovy knížky

Lani Yamamoto