Kaori_ Kaori_ komentáře u knih

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Knihu jsem četla před lety v rámci povinné četby k maturitě a rozhodně svého výběru nelituji. :) Kniha byla spíše taková malá knížečka do kabelky a o to víc mě to bavilo číst. :D Příběh byl jednoduchý, ale přesto měl hloubku a určitě ve mě něco zanechal. :)

25.08.2020 5 z 5

Pět jazyků lásky Pět jazyků lásky Gary Chapman

Kniha, co mi změnila život a pohled na vztahy. A hlavně mi pomohla si ujasnit, co všechno dělám špatně (a že toho bylo). Rozhodně doporučuji přečíst všem zadaným i nezadaným, bezdětným i rodičům...všem!

27.07.2020 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Moje první knížka od Colleen. Ženské romány totiž nejsou mým šálkem kávy a i když je toto thriller, neslo to spoustu prvků románu pro ženy a bylo to víc erotické než jsem očekávala. :)
Začátek mě rychle vtáhl do děje a nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Byla jsem nedočkavá a chtěla jsem vědět jak to skončí. :) Překvapivě jsem ke konci už začala tušit záměr autorky a vrcholný konec pro mě tedy nebyl až takové "boom", ale i tak jsem knihu dočetla s úžasem. :)
Jediné co bych opravdu vytkla jsou postavy. Hlavní hrdinka mi přišla jako taková ta klasická šedá myš, která najde svého vysněného prince...nevím..působilo to v té knize zvláštně...hlavní mužská postava byla rovněž zvláštní...byl mi sice ze začátku sympatický, ale postupem času méně a méně.
Pro budoucí čtenáře: Pokud nemáte rádi slovo "šukat" knihu asi raději ani nečtěte. :DD

27.07.2020 4 z 5

Zvládneš to... – Okamžité povzbuzení při smutku a obavách Zvládneš to... – Okamžité povzbuzení při smutku a obavách Kate Allan

Povzbuzující knížečka s nádherně barevnými a rozkošnými ilustracemi. :)

Kočky útočí Kočky útočí Sarah Andersen

Miluju ty obří oči, které se během let o tolik zvětšily! :D
Miluju jí celou, co víc říct. Jen tak dál :)

Dospělost je mýtus Dospělost je mýtus Sarah Andersen

Zbožňuji komiksy od Sarah :D vždy se v nich najdu a neskutečně se u nich směju. :D Její novější tvorba je teď ovšem vytříbenější než její začátky, i co se týče kresby samotné se kterou mě vždy dostane do kolen. :D

Ubulená hromádka štěstí Ubulená hromádka štěstí Sarah Andersen

Tento díl nese ty nejlepší možné stripy od Sarah, které jsem sice znala již z jejich sociálních sítí, ale jsem hrozně ráda, že můžu mít knížečku doma a kdykoliv do ní nahlédnout a zlepšit si den. :)

Hashimotova tyreoiditida Hashimotova tyreoiditida Izabella Wentz

Zajímavá kniha o nemocích štítné žlázy. Autorka k nemoci přistupuje převážně celostní medicínou a důrazem na zdravé stravování a na okolí v kterém žijeme (plísně, azbest, fluor...)
Poukazuje na možné spouštěče nemoci ŠT o kterých jsem předtím "slyšela" jen v podobně koncipované knize od celostního lékaře, ale tady u nás jsem se o možných spouštěčích nikdy nedozvěděla. Prostě se nasadí chemické léky s tunou hormonů a hotovka, neřešíme nic dál a tahle kniha je tomu naštěstí obrovským opakem. :)
Kniha mi hodně dala, uvědomila jsem si spoustu věcí, ale tady u nás je americká kniha vcelku těžce uchopitelná, jelikož spousta možných léků (které autorka považuje za správné) u nás neseženete.

27.07.2020 4 z 5

Zápisník smrti 13 Zápisník smrti 13 Cugumi Óba (p)

Za tento díl jsem hrozně ráda a doporučuji všem fanouškům DN. Hvězdičku ubírám za zvolenou velikost textu. Obvykle mi nedělá problém číst malé texty, ale u této velikosti textů, kterých je tam požehnaně, jsem si málem "učetla" oči...Doporučuji lupu. :D