KaLiBi KaLiBi komentáře u knih

Loupežník / R.U.R. /  Bílá nemoc Loupežník / R.U.R. / Bílá nemoc Karel Čapek

Hvězdu strhávám za hru Loupežník, která mě příliš neoslovila. Líbí se mi myšlenka té hry, ale nedobře se mi četl jazyk, kterým je hra napsaná. Naopak hra R.U.R. je velice čtivá, strhla mě dějem a znamenala pro mne něco jako obraz budoucnosti. Nejvíce mě oslovila hra Bílá nemoc, která je krásnou ukázkou konfliktu "dobra a zla" podpořená navíc neočekávaným koncem. Hra plná zamyšlení a skvělých dialogů. Čapek zkrátka opět nezklamal.

24.09.2020 4 z 5

Pusinky Pusinky Stanislav Rudolf

Srozumitelné a velmi čtivé. Děj bez závažnějších zvratů. Kniha mě nijak neurazila, ale znovu po ní nesáhnu.

07.08.2020 2 z 5

Asanace Asanace Václav Havel

Velmi čtivé se zajímavou zápletkou a nečekaným vyvrcholením. Žádná velká slova, kniha je naopak napsána velmi lidsky. První hra od Havla, kterou jsem četla a musím říct, že mě rozhodně neodradila od přečtení dalších.

23.07.2020 3 z 5

Zahradníkův rok Zahradníkův rok Karel Čapek

Čtivé, krátké, humorné. Klasická Čapkova nenahraditelná hra se slovy. Přečteno s chutí.

17.07.2020 4 z 5

Na koštěti se dá i lítat Na koštěti se dá i lítat Eva Hauserová

Jak čtivá jen může být kniha o feminismu? Občas jsem se musela do pokračování trošku přemlouvat. Na druhou stranu je kniha plná námětů k zamyšlení, ukazuje mnoho tváří feminismu i spoustu cest, jak feminismus uchopit. Navíc kniha obsahuje kvanta zajímavých odkazů (ať už na zahraniční texty, tak i na další autory). No.. alespoň jsem pochopila, že si ve feminismu může najít každý to svoje, aniž by se stal rovnou radikálem či odpůrcem.

01.07.2020 2 z 5

Proč muži nedokážou dělat více věcí současně a ženy neustále mluví Proč muži nedokážou dělat více věcí současně a ženy neustále mluví Allan Pease

Krátké, čtivé, výstižné, vtipné..

16.04.2020 4 z 5

Muž, žena a dítě Muž, žena a dítě Erich Segal

Tak přirozený lidský příběh a přesto tak silný.. navíc (pro mě) neočekávaný konec knihu ještě pozvedl. Velice emotivní

24.03.2020 4 z 5

Země číslo osm Země číslo osm Otakar Štěrba

Některé knihy budou asi stále aktuální, bohudík i bohužel. Zamyšleníhodné..

21.03.2020 3 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Co dodat, čtivé a dechberoucí. Silný a téměř neuvěřitelný životní příběh. Slzy jsem musela držet na krajíčku.

30.09.2019 5 z 5

Příběh jedné lásky Příběh jedné lásky Erich Segal

Velmi čtivě napsáno, přečteno jedním dechem.

07.09.2019 4 z 5

Muž a žena Muž a žena Michal Viewegh

3 hvězdy především za novelu Čarodejnice z Křemelky a to myslím hlavně proto, že mě jako ženu téma zaujalo a pobavilo. Jinak čtivě psáno, ale nic moc si z toho čtenář neodnese.

11.10.2018 3 z 5

Armabetton Armabetton Martin Chval

Velice čtivá a humorná kniha o absurditě dnešního světa.

20.09.2018 5 z 5

Milénium, Stieg a já Milénium, Stieg a já Marie Françoise Colombani

Skvělá kniha o těžkém životě Evy Gabrielssonové, jejím obrovském smutku a skličující křivdě vůči ní, protkaná vzpomínkami na jejího druha Stiega Larssona. Mozaikově komponovaný společný život, těžké životní chvíle, krásné vzpomínky a velké množství citů, podané víceméně stylem deníku či pamětí. Čtivé a procítěné.

26.05.2018 5 z 5

Tajemství pražského Golema Tajemství pražského Golema Ivan Mackerle

Autor byl do tématu jistě velice zapálený a odkazuje se na velkou spoustu pramenů. Jako tématem nepolíbená jsem měla zpočátku problém vyznat se v některých židovských slovech. I tak jsem se ale dozvěděla velké množství nových a zajímavých informací.

16.05.2018 3 z 5