Kajda Kajda komentáře u knih

15 minus 15 minus Tomáš Zářecký

Ze začátku, když mi kamarádka o knize řekla, jsem si myslela, že je to jen kopie Hunger games a nedůvěřivě ji začala číst s tím, že mě to nebude bavit. A nemohla jsem se více zmýlit ! Tato kniha je naprosto skvělá. Mám ráda knihy ve kterých není všechno dokonalé a většina postav tam umře. Zvlášť když si k nim vytvoříte vztah jako třeba k Bakarimu nebo Garethovi. Ten konec je trošku matoucí, ale kdyby to skončilo jinak byla by to škoda.

Tanec s koňmi Tanec s koňmi Klaus Ferdinand Hempfling

Tato kinha je jednou z nejlepších knih co jsem zatím četla. Jeho metody jsou netradiční, ale očividně fungují :)

29.08.2013

Daň peklu Daň peklu Holly Black

Upřímně tu knihu zbožňuji :) Postavy tam nejsou dokonalé, jako je to v jiných knihách a tím je ta kniha o dost zajímavější a tak nějak jiná.Doufám, že bude u nás brzo pokračování :)

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

Upřímně, tato kniha se mi v něčem líbila a v něčem ne. Čte se rychle, děj má docela spád, ale to je tak všechno. Travis je vzteklý náfuka a Abby je jen obyčejně hloupá holka. Nelíbí se mi, že autorka schválně přidávala "dramatické" konflikty, aby bylo o čem ještě psát. A celý ten jejich vztah mi příjde naprosto nereálný. A zvlášť konec knihy mě velmi zklamal ...

27.11.2013 3 z 5

Ve znamení Štíra Ve znamení Štíra Maggie Stiefvater

Tak fajn, tahle kniha mě dostala... :) Zaprvé se točí okolo mně blízkému tématu- koní (i když jsou to krvelačné zrůdy, ale to je občas každý kůň ne ? ;) ) a hlavně se odehrává na neobvyklém místě, které si asi každý autor moderních knih hned tak nevybere. Jinak mi byla také velmi blízká hlavní hrdinka se zvláštní přezdívkou :)

21.10.2013 5 z 5

Můj psí deník aneb Jak přežít v rodině Můj psí deník aneb Jak přežít v rodině Zuzana Peterová

Knížka je velmi originální, jak vazbou tak také tématem. Líbí se mi, že je vyprávění z pohledu psa :D

07.07.2013 5 z 5

Krásné zlo Krásné zlo Rebecca James

Knížku jsem si koupila se slovy, že když je to ten thriller pro mladé, bude to určitě nějaká oddechová záležitost. No upřímě moc jsem si neoddechla, spíš jsem místy přestala dýchat. Thriller je to vcelku zajímavý, jen mi vadí jak autorka "skáče" z minulosti do přítomnosti a naopak a vysvětlení, co se její sestře stalo, se nám dostává až ve tříčtvrtině knihy. Jinak Alice jako postava, je zajímavým příkladem pomsty co nevyprchá a naopak sílí...

20.06.2013 4 z 5

Vlny zmítané smrtí Vlny zmítané smrtí Carrie Ryan

Tento díl je mnohem lepší než ten první. Děje se tam toho tak nějak víc a ještě ke všemu má zajímavější obálku :)