Kája836 Kája836 komentáře u knih

Samec Samec Alice Clayton

Knížku jsem přečetla Jedním dechem. Byla to taková velice příjemná oddychovka. Od autorky jsem četla již některé romány a tento mě rozhodně nezklamal. Kromě romantiky jsem tu pocítila i trochu napětí z toho, jak se bude příběh vyvíjet dál a tak to v čtivých knihách má být.

25.05.2020 5 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Nádherný napínavý příběh stejně jako kniha Než jsem Tě poznala. Určitě se k ní ráda zase vrátím

05.08.2019 5 z 5

Zakázané ovoce Zakázané ovoce Jojo Moyes

Krásný napínavý příběh, který mě opět vehnal slzy do očí. Přesvědčila jsem se o tom, že ať sáhnu po jakékoli knize od Jojo Moesové, tak nesáhnu nikdy vedle a nebudu litovat.
Když jsem začala číst druhou část této knihy, byla jsem sice trochu zmatená a možná i trochu zklamaná, protože jsem si myslela, že příběh Lottie byl najednou ukončen. Ale i přes to jsem nedokázala knížku odložit. A jsem za to ráda.

07.02.2020 5 z 5

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

Tento žánr asi úplně není dle mého gusta ale přesto jsem vzala do rukou tuto knihu na doporučení a přečetla jsem ji téměř jedním dechem.
Do poslední chvíle čtenář nemá tušení jak celý příběh dopadne a tak nejde knihu odložit. Znovu tuhle knížku do ruky asi nevezmu ale příběh to byl pěkný, dech beroucí a napínavý.

08.01.2020 5 z 5

Kašmírový šál Kašmírový šál Rosie Thomas (p)

Možná, že jsem knihu začala číst v nesprávný čas ale pravdou je, že mne příběh zaujal až v jeho druhé třetině. Do té doby jsem mnohokrát přemýšlela, že knihu odložím ale neměla jsem na to srdce. Vůbec jsem se nemohla začíst.
Ke konci druhé třetiny mne ale příběh nějako připoutal a naopak jsem nemohla přestat číst. Když se podívám zpětně, šlo o moc pěkný příběh plný cestování, lásky a ztrát.
Co mě na knížce nejvíce vadilo byly příliš dlouhé kapitoly a jednotlivé dějové linie byly odděleny pouze vynechaným řádkem stejně jako byly oddělené dny v jednom příběhu. Chvílemi jsem tedy nevěděla jestli čtu už o Mair nebo jsem se přesunula pouze do druhého dne příběhu Nerys.

05.08.2019 2 z 5

Nahá opice Nahá opice Desmond Morris

Tuto knihu jsem nebrala do ruky s cílem se pobavit i když v mnoha popisech této knihy se mluví o humorné literatuře. Čekala jsem od ní, že se dozvím něco nového a třeba mě to donutí se na člověka podívat se jiným okem, z jiného pohledu a odůvodnit si chování některých jedinců. To si myslím, že tato kniha splnila. I když některé kapitolky bych ráda probádala mnohem hlouběji než je v této knize ale to by musela mít pár set stránek navíc :D.
Mě se knížka líbila, i když mě často chybělo více informací, a těším se až se dostanu k dalším titulům jako je Betonové Zoo nebo Intimní chování.

26.04.2019 4 z 5

Pekařova dcera Pekařova dcera Sarah McCoy

Mě osobně se tato kniha velice dobře četla. Miluji příběhy, kde se prolínají dvě dějové linie a to tato kniha má.
Velice zajímavý příběh Elsie. Krásné vyobrazení situace v Německu za druhé světové války. Ještě jsem nečetla příběh z 2.sv. války z pohledu obyčejných Němců a tento příběh mne opravdu nadchl.

04.09.2018 5 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Krásný čtivý příběh, přečtený jedním dechem.

09.05.2020 5 z 5

Pět dní Pět dní Julie Lawson Timmer

Mě tato knížka chytla od samého začátku. Napínavý příběh plný emocí, kdy podle mého nebylo možné předvídat pokračování děje. Do poslední chvíle nebylo jasné jak příběh dopadne, hlavně pak u příběhu Scotta, kde mě konec celkem dost překvapil.
Když jsem ale došla přibližně do poloviny příběhu, měla jsem celkem problém se touto částí prokousat, jelikož se mi příběh zdál trošku monotónní a nudný co se týče Mary. Z toho důvodu nedávám úplně plné hodnocení (5 hvězd).
Konec příběhu mě ale opět dokázal vtáhnout do děje a určitě bych tuto knížku doporučila :).

14.01.2019 4 z 5

Švadlena z Dachau Švadlena z Dachau Mary Chamberlain

Knížku jsem přečetla jedním dechem. Napínavý příběh, jen v mnoha pasážích dost předvídatelný. Trochu mě v příběhu zamrzelo, že se hlavní hrdinka nikdy nepoučila ze svých chyb a absolutně na nic se nezmohla. Nemám ráda šťastné konce jako v pohádkách ale očekávala jsem něco v tom duchu, že se hlavní hrdinka konečně poučí a bude kráčet ke svému cíli.
Další věc, která mne v příběhu zaskočila byla matka Ady. Neumím si moc dobře představit, že po všech hrůzách, které zažívali lidi během války se mohou takto zachovat ke své rodině.
Na druhou stranu se mi moc líbila decentní provázanost s historii. Zvláště pak ke konci příběhu jsem pak narazila na postavy, které moc dobře znám z divadelních her či filmů.
Celkově bych hodnotila za 4 hvězdy :-)

11.07.2018 4 z 5