Kačta Kačta komentáře u knih

V knížce se prakticky pořád dokola opakuje jedno a to samé - nehromadit věci, ale vyhazovat vše nepotřebné. Knížka mi dala hodně, protože jsem typický sysel, takže po jejím přečtení jsem se nemohla dočkat, až rady přenesu do praxe. Třeba na vytřídění a srovnání šatníku je to super. Nicméně budu muset číst ještě jednou, abych se pustila i do dalších oblastí :) Pomohlo mi hlavně to, aby se člověk citově odpoutal od krámů, které například dostal darem, ale nelíbí se mu. Knížka je napsaná čtivě, i když některé pasáže o autorčině dětství jsem měla chuť přeskočit.

09.10.2017 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Nejdřív jsem viděla film, a pak teprve přečetla knížku. I když jsem věděla jak to celé skončí, kniha mě hrozně bavila. Originální zápletku autorka podává čtivě a svižně. Ze začátku je to trochu pomalejší, pak se to rozjelo a už jsem se neodtrhla.

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Čekala jsem od autorky mnohem více. Atmosféra byla vybudovaná pěkně, ale konec byl pro mě hrozně plytký. Knížka mě zklamala.

08.10.2017 2 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Knihu jsem přečetla asi během tří dnů, má rychlý spád a vtáhla mě do děje. Rozuzlení mě opravdu překvapilo, takže za mě plný počet bodů.

Hračka Hračka Sylva Lauerová

Zkusila jsem knihu přečíst, protože jsem jí dostala darem, ale opravdu to nešlo. Hrůza a děs, strašně laciné, po pár stránkách jsem to vzdala.

08.10.2017 odpad!

Egypťan Sinuhet Egypťan Sinuhet Mika Waltari

Po mé oblíbené Řece bohů jsem dostala tip na Egypťana Sinuheta. Bohužel, nedokázala jsem se začíst ani na třetí pokus a kniha tak putovala dál. Pro mě nezáživné, nudné.

08.10.2017 1 z 5

Washingtonský dekret Washingtonský dekret Jussi Adler-Olsen

Moje první kniha od Adlera-Olsena, zrovna mimo jeho obvyklý žánr, ale za mě skvělá. Zajímavý i aktuální děj, rychlý spád. Určitě si přečtu i autorovy další knihy.

08.10.2017 5 z 5

Když se zvěrolékař ožení Když se zvěrolékař ožení James Herriot (p)

Skvěle napsaná, odlehčená kniha, dávající pohled na venkovského veterináře. Herriot píše lehce a zároveň tak krásně popisuje, že se při čtení cítím jako bych sama byla na ledových vřesovištích.

To To Stephen King

Těžká kniha, asi ve třetině jsem měla co dělat abych se donutila číst dál, opravdu zdlouhavé, ale v polovině děj chytil rychlejší spád a celkově proto hodnotím třemi hvězdičkami, protože konec stál za to.

29.07.2014 3 z 5