Kabalenka Kabalenka komentáře u knih

Markytánka Markytánka Iny Lorentz

První díl byl lepší, ale tohle taky fajn.

29.11.2016 3 z 5

Kočovná nevěstka Kočovná nevěstka Iny Lorentz

Musím říct, že knížka je čtivá, prostředí a doba rozhodně velmi zajímavé, zároveň hodně hodně drsné. Jak snadno se může žena stát nevěstkou a jaké pak má postavení ve společnosti a co všechno ji může potkat..

29.11.2016 4 z 5

Ranhojička Ranhojička Ricarda Jordan (p)

Knížka se mi moc líbila. Dozvěděla jsem se o (ne)soužití židů a křesťanů ve středověkém Mohuči. O této době a prostředí jsem ještě nic jiného nečetla, bylo to velmi zajímavé. Děj je velmi zajímavý a napínavý, hrdinka dost předstihla svou dobu.

29.11.2016 5 z 5

Volání ptáka kivi Volání ptáka kivi Sarah Lark (p)

Třetí díl skvělé trilogie, ale vůbec se mi to nelíbilo. Byla jsem zklamaná.

29.11.2016 3 z 5

Maorčina píseň Maorčina píseň Sarah Lark (p)

Druhý díl skvělé ságy, jednička tedy o maličko lepší, ale tohle je také super.

29.11.2016 5 z 5

V zemi bílého oblaku V zemi bílého oblaku Sarah Lark (p)

Naprosto úžasná knížka. Poutavý román o době osidlování Nového Zélandu. Rozsáhla časová osa, osudy 2 žen, jejich rodin a také holčiček, které s nimi připluly, aby šli na Novém Zélandu do služby, vůbec to neměly lehké. Seznamování s novým exotickým krajem, tamnějšími obyvateli a jejich zvyky. Čte se to úplně samo.

Tajemný cizinec Tajemný cizinec Mary Jo Putney

Hodně pěkný příběh, který není jen nudou o vztazích. Opět skvělá inteligentní hrdinka a zajímavý tajemný muž. Poutavý příběh, který nám ukazuje i jistou temnější součást Londýna.

Nevěsta na prodej Nevěsta na prodej Mary Jo Putney

První knížka, kterou jsem od autorky četla. Moc se mi líbila. Příjemné, romantické a napínavé čtení. Líbí se mi typ žen jako je Alexandra. Samostatná inteligentní žena, přesto zranitelná, žádná husička, ale ani typ, co by nikoho nepotřeboval.