Jurajovamaka Jurajovamaka komentáře u knih

Peniaze sú všetko Peniaze sú všetko Mária Ďuranová

Naozaj si my ženy hľadáme len dobre finančne zabezpečených mužov? Vraj sú pre nás afrodiziakum. Aj Luciine kamarátky uprednostňujú peniaze pred láskou. Je taká láska skutočná? Môžeme mať peniaze aj šťastie, lásku i milovaného muža? Keď si už myslíme, že Lucia našla to, čo hľadala, ocitne sa v nezávideniahodnej situácií s malou Sofiou. Stretne sa ešte s Patrikom?
Román je písaný autorkiným ľahkým štýlom. Dej je chronologický a všetky postavy so svojimi problémami do deja zapadajú. V románe je veľa nečakaných zvratov, čitateľ ostáva v napätí až do konca. Román je popretkávaný láskou aj zradou, nenávisťou i bezmocnosťou, slzami ale aj úsmevnými a veselými príhodami. Oddychové čítanie na upršaný večer.
Vrelo odporúčam :-) ❤

Unesená Unesená Lucia Sasková

Autorka nám opäť prináša príbeh, ktorý ma epilógom načal príbehom vzal a vypustil až pri poslednej strane. Nerozumiem tomu ako to tá Lucka robí že jej príbehy sú tak čtivé a pútavé ale robí to brutálne dobre! Tu nám ukazuje ako sú peniaze silným pánom. Ako si za ne dokážeš kúpiť nové auto, byt v drahom komplexe, či dom na konci sveta avšak jediné čo si za ne nekúpiš je bezpečnosť seba a svojich milovaných. Hlavná hrdinka a Dávid – väčší protiklad by ste len márne našli a pritom bez seba sú tak stratení! Dávid – o peniaze nemal nikdy núdzu, tajomný, chvíľami nebezpečný a pritom veľmi sexy. Hlavná hrdinka – skromná, životom skúšaná, po tragédií je odkázaná len sama na seba. A potom je tu Lukáš – pre mňa je on hrdinom celej knihy – napriek polenám ktoré mu život hádzal pod nohy to ustál a vyšiel ako víťaz. Skvelý príbeh (ako jej všetky predchádzajúce, ODPORÚČAM ❤

Zákon príťažlivosti Zákon príťažlivosti Katarína Kuniková

Za mňa veľmi príjemný, vtipný a oddychový román. Knihu som nepustila z rúk skôr ako som sa nedozvedela aký je osud hlavných postáv. ❤Skvelá knižka na chvíľkový "útek" z reality, pre tých ktorý sú naklonení tomuto žánru.
Teším sa na ďalšie diela od autorky :-)

05.02.2021 2 z 5

Strážca nevinnosti Strážca nevinnosti Kristína Brestenská

Nádherný príbeh, krásne ukončenie trilógie. Nemám toľko slov, aby som vyjadrila tú silu zážitku, aký som prežila vďaka tejto skvelej autorke. Našej slovenskej autorke!
Celú jej trilógiu som prečítala za 3,5 dňa. Záverečný diel bol pre mňa veľmi emotívny, neunikli mi ani slzy. ;-(
Príbeh mal pre mňa nečakané zvraty, napínavý dej, bol romantický a nechýbali ani prvky erotiky. Naozaj krásna kniha ❤
Prečítajte si a zistíte sami. Nebudete ľutovať ;-)

Vysníval som si ťa Vysníval som si ťa Mária Hamzová

Pekný príbeh zo života V knihe sa prelína niekoľko ľudských osudov. Zachytáva bežný život a predsa pre každého človeka je taký výnimočný. Každý deň prináša nové výzvy.
Človek si nikdy nemôže pomyslieť, že jemu sa to nemôže stať...
Život je nevyspytateľný a vo svojich rôznych odtieňoch taký nádherný.
A aj v tých najťažších chvíľach stojí za to ho žiť naplno, lebo nikdy nevieme, kedy sa aj niečo zlé môže premeniť na DOBRO ;-)
O D P O R Ú Č A M :-)

Mami, slituj se Mami, slituj se Cristina Obber

Pekný príbeh z arabského prostredia.
Za mňa ÁNO :-) ❤

Ukradnuté detstvo Ukradnuté detstvo Joah M. Wolf

Kniha ma veľi zaujala. Pre mňa jedna z najlepších kníh na túto tému a to ich mám prečítané už pomerne dosť. Veľmi sa mi páčila, aj to, akým štýlom bola napísaná. Túto knihu by kľudne mohli zaradiť ako povinné čítanie minimálne od 8-9 ročníka na ZŠ. Aj keď sa dej neodohrával v koncentračných táboroch a nejedná sa o príbeh židovky, napriek tomu veľmi dobrá kniha a poukazuje na danú situáciu a stav z iného pohľadu.
Za mňa ÁNO ;-)

Keď pravda zvíťazí Keď pravda zvíťazí Emília Dalekorejová Beňová

Po prečitaní celej série musím povedať, že klobúk dole PANI SPISOVATELKA. Celá sa seria sa čitá sama a vy jednoducho neviete zložiť knihu s rúk a venovať sa niečomu inemu. Collin a Eeonor preživajú príbeh svojej lásky no život im prinesie tolko nečakaních zvratou že jeden by ani neveril. Každá jedná stranka vás prekvapí a nutí pretočťiť na dalšiu aby ste sa dozvedeli ako to bude pokračovať dalej. Som rada že som sa dostala ku knihám od Emily D Beňovej a viem ich len odporučať.

Na úteku Na úteku Michala Ries

Do tejto knihy som sa pustila s tým, že mám veľké očakávania, ktoré som nechcela mať, lebo som chcela predísť sklamaniu. A hlavne všade boli samé výborne hodnotenia a stále som si hovorila, žeby bola taká dobrá. A je. Môžem potvrdiť, že je. A to som si pomyslela, len po prečítaní pár kapitol. Veľmi sa mi páči, že autorka príbeh napísala v slovenskom prostredí a použila slovenské mená, čo bola príjemná zmena pre mňa.
Hlavní hrdinovia boli skvelí a myslím si, že som sa do nich zamilovala. Hlavne do Adama. Akože aj ja chcem takého chlapa, ktorý keď sa na mňa pozrie, tak vyvolá u mňa toľko pocitov. Teda nenahovoril toho veľa ale aj bez dialógov to bolo excelentné. Jeho tajomnosť a nezáujem má privádzali k zadržiavaniu dychu a v nedočkavosťou ho poznať. Celé kapitoly som len čakala kedy sa objaví. No byť v koži hlavnej hrdinky, by som veru nechcela. Bolo mi jej veľmi ľúto, pretože srdcu nerozkážeš. No najviac ľúto mi bolo, že Betka bola milá, príjemná a škoda, že nebola striga, pretože tým pádom by mi nič nebolo ľúto.
Chémia a iskrenie hlavných hrdinov bolo, že neuveriteľne. Na to, že sa v knihe neudialo toľko fyzických dotykov to bolo Wau. A to je asi dôvod prečo som sa zamilovala.
Ešte som asi nečítala knihu s tým, že druhá polovička bola vo vzťahu s niekým iným, čo veľmi oceňujem a musím povedať, že to autorka zvládla na 100%. Plus prostredie bolo úžasné. Veľmi sa mi páčia motorky a fascinujú ma a tejto knihe to dodávalo šmrnc. Nemusíte váhať nad kúpou, pretože autorkin štýl je úžasný a od knihy sa nebudete vedieť odtrhnúť, ako aj ja a je v knihe vidieť, že autorka má skvelý humor, pretože pri knihe sa nedá nesmiať. Hlavných hrdinov si zamilujete aj cez chyby a omylov, ktoré robili ich budete mať radi. Nikdy neviete, čo sa odohráva v niekoho vnútri a aké pocity môže niekto prežívať. Dávam klobúk dole tejto knihe a autorke a už sa teším na pokračovanie. Autorka si zaslúži všetku chválu, ktorú dostáva. A zato, že je to jej prvotina tak ešte viac.

Zachráňte Amelie Zachráňte Amelie Cathy Gohlke

Slabé....knihu som si podľa názvu a tematiky predstavovala úplne inak...autorka ma sklamala na plnej čiare...dej chaotický, autorka rozvíja príliš veľa bočných dejov a ďalších postáv, vďaka čomu ide hlavná téma knihy do úzadia...na konci autorka rýchlo dej ukončí, čo je škoda, pretože tam by som si vedela predstaviť rozvinúť dej do detailov, čím by stúpla jeho napínavosť. Pri čítaní som mala pocit, akoby som čítala učebnicu z dejepisu a taktiež mi vadilo prílišné zasadenie náboženskej tematiky do deja, ktorý tvorí 80% príbehu, čo je na škodu..

Na krídlach noci Na krídlach noci Dominika Elizabeth Hladíková

Veríte na anjelov ? Či už áno, alebo nie určite si prečítajte knižku NA KRÍDLACH NOCI . Napísala ju mladá slovenská spisovateľka Dominika Elizabeth Hladíková. Vydalo ju Vydavateľstvo Magna. Je to úžasná knižka plná napätia a prekvapivých situácií. Odporúčam ju všetkým milovníkom nadprirodzených vecí :-)

Láska nie je lotéria Láska nie je lotéria Kasie West

Kasie bohužiaľ tentokrát mňa ako čitateľku veľmi sklamala, keďže som od knihy mala asi nejaké vysoké očakávania. Napriek tomu to bola ale veľmi príjemná knižka, ktorá určite mladšie čitateľky veľmi poteší a získa si ich.

Krehké šťastie Krehké šťastie Kristína Pavelková

Krehké šťastie. Koľko podôb môže mať šťastie. Krásne opísaný vrúcny vzťah dvoch sestier, z ktorých každá si svoje šťastie predstavuje inak. Jedna bojuje o post úspešnej právničky, pričom nie je naplnený sťastím a porozumením jej partnerský život. Druhá za najväčšie šťastie považuje mať dieťatko, o ktoré sa márne usiluje so svojím milujúcim a chápavým manželom. Paradoxne obe nachádzajú svoje šťastie smrťou im blízkej osoby. Práve únikom z veľkomesta do bohom zabudnutej dediny sa ešte viac zomknú a vidiek im prináša doposiaľ nepoznané šťastie. Neobyčajné leto a Krehké šťastie, ktoré je jeho voľným pokračovaním som prečítala za 3 večery (noci). Dobré knihy mi stoja za to, aby som sa nevyspala. Som veľmi rada, že máme na Slovensku toľko skvelých autorov a aj mladých, a Kristínka nepochybne patrí k nim. Ďakujem za pekné chvíle pri čítaní. ;-)

Vrásky z lásky Vrásky z lásky Ricki Schultz

Nerada negatívne hodnotím knihy, ale bohužiaľ, toto je najslabšia kniha, ktorú som tento rok čítala. Anotácia ma vcelku zaujala, sama som vo veku hlavnej hrdinky, ale obsah knihy bol veľmi prvoplánový, bez prekvapenia. Vôbec sa mi nepáčil štýl písania a veľmi ma rušilo kdekoľvek v texte používanie hastegov. #asitaktonezmyselne
Nemôžem ani napísať, že to bolo dobrá oddychovka. Túto knihu určite nikomu neodporučím.

Kováčov učeň Kováčov učeň Laura Frantz

Jedným slovom - krása! Príbehom som uchvátená. Milujem príbehy tohto typu, vždy ma dokážu pohltiť a čítajú sa prakticky samy, častokrát aj dlho do noci. Autorka dokázala krásne vykresliť vzťahy a povahy osôb, mnohokrát som sa pristihla ako sa hnevám nad nespravodlivosťou alebo ich správaním, taktiež aj hlavná hrdinka Eden bola opísaná tak krásne, že som mala pocit, že sa zamilujem do nej aj ja. Pri knihe som si aj slušne poplakala a to je pri knihách nezvyknem. Vrelo odporúčam a už sa teším na pokračovanie, čo nám prinesie ďalší ich príbeh!

Na druhom brehu Na druhom brehu Laura Frantz

Autorka nesklamala ani pri tejto knihe a som veľmi rada, že som mala možnosť spoznať mladú Ellie a taktiež aj nahliadnuť do neskoršieho života Eden a Silasa. Popri čítaní ma hrialo pri srdiečku. Aj napriek tomu, že veľakrát sa riešili vážne témy, nebolo to písané smutným štýlom ale autorka sa skôr snažila vohnať čiastky radosti a šťastia medzi ne. Jednoducho krása, už sa teším na ďalšie pokračovanie!

Labyrint túžby Labyrint túžby Inéz Melichová

Príbeh o mladom, naivnom dievčati. Zo začiatku som si myslela, že ide o klasický romantický príbeh, no po pár stránkach som sa od knihy nevedela odlepiť. Dej sa vyvíjal rýchlo, plný prekvapení a nečakaného konca.
Určite stojí za prečítanie :-)

Mr. Dokonalý Mr. Dokonalý Blanka Svobodová

Táto kniha ma úplne sklamala čakala som viac, nebolo tam nič čo by ma zaujalo.
Zo zvedavosti som ju dočítala až do konca, no ani ten koniec to žiaľ nezachránil :-(
Kniha mi skôr pripadala ako denník ženy,ktorá nevie čo od života chce.
Ospravedlňujem sa, ale za mňa NIEEEEEE

Chlapi na zbláznenie Chlapi na zbláznenie Ivana Ondriová

Knižku som prečítala za dva večery, proste sa nedala pustiť z rúk.
Skvelý príbeh, do ktorého sa čitateľ úplne vcíti.
Bomba. Ja milujem autorkine knihy. Vrelo odporúčam na tieto covid večery vyskúšať ktorúkoľvek knihu od Ivanky. ;-)

Cudzinca nemiluj Cudzinca nemiluj Ivana Ondriová

Naozaj skvelý príbeh sestier a muža, ktorý im skomplikoval život. Čitateľ sa pri tejto knihe vôbec nenudí a ja osobne som knihu nemohla pustiť z ruky a dočítala som ju až neskoro v noci.
Bola to prvá kniha od tejto autorky a som si istá, že nie posledná.
Ďakujem autorke za super zážitok.
O D P O R Ú Č A M ;-)