Na druhom brehu

Na druhom brehu https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/381140/bmid_na-druhom-brehu-fqE-381140.jpg 4 12 2

Dedičstvo Ballantynovcov série

Cesta k pravej láske sa skrýva medzi rodinami dvoch zakladateľov Pittsburghu. Na jar 1822 sa Ellie Ballantyneová rozhodne zanechať školu a vrátiť sa k rodičom do Pittsburghu. Po príchode domov však zistí, že rodičia sú na dlhšiu dobu odcestovaní a nezdá sa, že by súrodenci jej návrat ktovieako vítali. Ellie je však odhodlaná vzdorovať prekážkam a nájsť si svoje miesto na zemi. Zakrátko si otvorí dennú školu pre mladé slečny. Keď sa však ukáže, že jednou z jej žiačok je aj nenapraviteľná mladá dáma z rodiny Turlockovcov, uvedomí si, že stojí na tenkom ľade. Turlockovci sú totiž otrokári a zámožní obchodníci s whisky. Závidia ­Ballantyneovcom ich vplyv a navyše ich podozrievajú z abolicionistických aktivít. Ellie sa čoraz väčšmi zamotáva do spleti vzťahov turlockovského klanu a najviac ju to ťahá k peknému Jackovi Turlockovi… Láska, ktorá nemá budúcnosť. Zradí vlastnú rodinu a pridá sa k nepriateľovi? Brilantná rozprávačka Laura Frantz rozvíja strhujúcu ságu rodiny Ballantyneovcov veľkolepým príbehom o láske a oddanosti. Ony sú tým ballantyneovským dedičstvom.... celý text

Literatura světová Pro ženy Historie
Vydáno: , i527.net

Love´s Awakening

Jurajovamaka
05.02.2021 5 z 5

Autorka nesklamala ani pri tejto knihe a som veľmi rada, že som mala možnosť spoznať mladú Ellie a taktiež aj nahliadnuť do neskoršieho života Eden a Silasa. Popri čítaní ma hrialo pri srdiečku. Aj napriek tomu, že veľakrát sa riešili vážne témy, nebolo to písané smutným štýlom ale autorka sa skôr snažila vohnať čiastky radosti a šťastia medzi ne. Jednoducho krása, už sa teším na ďalšie pokračovanie!

pip11
19.04.2019 5 z 5

Pokračování mě ani trochu nezklamalo. Příběh je o nejmladší z dětí Silase a Eden Ballantyne, dceři Ellie, která se náhle vrací ze školy domů na Novou naději. Kniha se opět četla jedním dechem, popisy prostředí, postav a doby jsou moc povedené a reálné.

Laura Frantz
americká, 1961
2017  85%Kováčov učeň
2018  88%Na druhom brehu
2019  86%Večné puto
2020  68%Čipkárka
2019  84%Cesta domov

Kniha Na druhom brehu je v