JulietRocks JulietRocks komentáře u knih

Jako v pavučině Jako v pavučině Cat Clarke

Docela mě překvapilo nízké hodnocení knihy - čekala bych tak 90% a výš. Kdybych totiž napsala, že jsem z ní byla nadšená, ani zdaleka by to nevystihovalo to, jak se po přečtení cítím. Dva večery po sobě mě nenechala spát a já musela číst pomalu do dvou hodin do rána! (Což ve zkouškovém období není úplně ideální...) Po velmi dlouhé době jsem narazila na dokonalou knihu, která mě vtáhla do děje od první věty a nepustila až do té poslední. Celou dobu jsem navíc byla napnutá jako struna, protože jsem tušila, že je za vším něco víc. A ono doopravdy bylo. Ani konec mě nezklamal, naopak! Žádný přeslazený happy end, ale přeci jen... Jiskřička naděje se zažehla. :)

31.01.2016 5 z 5

Tohle lidi hodně berou Tohle lidi hodně berou Pavel Tomeš

Velmi čtivá kniha, která zaručeně pobaví, i se u ní párkrát zasmějete nahlas. Ideální je také pro ty, kteří nemají na čtení mnoho času, nebo se ke čtení nedostanou každý den - jednotlivé fejetony mají jen něco málo přes jednu dvě stránky.

05.01.2016 5 z 5

Sofiin svět Sofiin svět Jostein Gaarder

Já si prostě nemůžu pomoct... Knihu jsem četla 3 měsíce, protože jsem se do každé další kapitoly musela vyloženě nutit. Asi jsem od toho čekala mnohem více "románu" a mnohem méně "učebnice", protože části filosofického kurzu mě vyloženě nebavily (tedy až na jejich poslední část a to Marxe, Darwina a Freuda, ti byli vážně zajímaví a četli se naopak velmi dobře). Sofiin příběh byl pak velmi zajímavý, a hodnotila bych ho velmi pozitivně, pokud by nebylo zmíněno, že i příběh Hildy je smyšlený a je pouze v něčí hlavě. To už na mě bylo moc. Šla mi z toho hlava kolem a říkala jsem, co je tedy vlastně skutečné a co nikoliv. Jednotlivě bych "učebnici" ohodnotila jednou hvězdou (filosofie mi prostě moc neříká) a "román" třemi. Což by bylo někde mezi jednou a dvěma, jenže... Smíchat román s učebnicí...? No nevím, mně to prostě nesedlo. Takže si za sebe se svým hodnocením stojím.

03.01.2016 odpad!

Hvězdný prach Hvězdný prach Neil Gaiman

Upřímně...? Knihu jsem si pořídila kvůli filmu - z něj jsem byla naprosto nadšená, a proto jsem se taky tak moc těšila na jeho knižní předlohu a musím říct... Celkem velké zklamání - film je mnohem propojenější, ucelenější a citlivější - tohle všechno kniha podle mě postrádá. Na druhou stranu... Kniha byla první. Ale stejně - nemůžu jít výš, než za 3 *.

23.07.2015 3 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Po šesti letech čtu znovu a přidávám hvězdičku do plného počtu.

10.07.2015 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Bajky byly prostě dokonalé!!! :) Jednu hvězdičku nicméně ubírám za poznámky Brumbála, kterými jsem se musela těžce prokousávat a vůbec mě nebavily. (Přišlo mi, že pouze opakují děj bajek a dodávají k nim nadbytečné informace.)

09.07.2015 4 z 5

Kameny osudu Kameny osudu Flavia Bujor

Když se odkloním od toho, že knihu napsala čtrnáctiletá autorka, pořád bude moje hodnocení stejné - a to 5*, protože pro někoho, kdo má rád pohádky a pohádkové příběhy je to totiž to pravé ořechové a ještě ke všemu krásně oddechové čtení. ;) Jediné, co bych možná vytkla je pár "scén", kdy se hlavní hrdinové chovají až moc afektovaně a přijde mi, že své vlastnosti "přehrávají", aby jim dali vyniknout (viz. Nefrita u staré paní). Ale jinak prostě krásná a poutavá knížka!

08.07.2015 5 z 5