judita26 judita26 komentáře u knih

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Až brutální příběh a nejen pro "cácoru" (i když její linka je nejsilnější). Postoj "nevidím-neslyším-a hlavně nic nedělám" má dopad i do života dalších - Jakub a Adam - cejchu násilníků se do konce života nezbaví.
Mornštajnová je skvělá autorka a svými příběhy jde až na dřeň a nutí člověka přemýšlet o sobě, o lidech, které známe, které jen potkáváme nebo které jsme nikdy neviděli.

13.07.2023 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Zatím moje druhá kniha od této autorky. Něco naprosto úžasného a vyzrálého. Dokonale propracované charaktery všech postav. Děj se nenásilnou formou dostane člověku "pod kůži". Kdybych mohla dát deset hvězdiček, dám deset.

13.09.2020 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Jedna z nejlepších knih, které jsem v poslední době četla. Kateřina Tučková překvapuje čím dál víc a vzhledem k jejímu věku se určitě dočkáme spousty dalších kvalitních a čtivých témat.

16.02.2015 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Nádhera...přečteno jedním dechem; vyzrálý příběh včetně přesného vykreslení charakteru doby, postav a prostředí

14.04.2014 5 z 5

Ďáblova bible Ďáblova bible Richard Dübell

Pořád jsem čekala, kdy mě příběh chytne. Nestalo se ani ve třetině knihy. Roztříštěné...skákání z jednoho do druhého, zejména u církevních představitelů jsem nevěděla, kdo je kdo a ani u ostatních postav nebylo příliš jasné, kdo je ten "hodný" a kdo ten "zlý", kdo má jaký cíl a proč je součástí příběhu...po delší době kniha, kterou jsem nedala :-(

16.04.2014 2 z 5

Dcery Říma Dcery Říma Tanja Kinkel

Příběh nebyl špatný, ale postrádala jsem tu správnou "šťávu", niť,která by mě chytla minimálně na třicáté straně a nepustila až na konci.

03.02.2014 3 z 5

Miral Miral Rula Jebreal

Velmi čtivá knížka. Jeden z vánočních dárků. Neskutečně skutečné příběhy palestinců, nejen boj za život vlastní ale i boj za právo na vlast, boj za své místo v Izraeli. Zajímavé i porovnání z knížkou "Po noci přijde den" od Anity Diamant, která popisuje pohled na Izrael z druhé strany - od židů. Přicházejí po válce do Izraele, i oni chtějí svou vlast a své místo na světě a za své touhy pokládají život. Obě knížky doporučuji k přečtení.

07.01.2014 5 z 5

Poslední rok 1938 Poslední rok 1938 Ilse Tielsch

předválečné období a pohled dětského človíčka na vztah češi versus němci versus židé... ničím nepoznamenané - proč češi mají víc než němci a proč najednou mizí židé a proč už nemůžu kamarádit s čechem a všechno je naopak... a spoustu dalších otázek, na které chybí odpovědi ... jak smutné a jak pravdivé
o autorce a jejím díle jsem si po přečtení něco načetla a škoda, že v češtině vyšlo jen toto její dílko

28.12.2021 5 z 5

Fatima: Neberte mi moje dítě Fatima: Neberte mi moje dítě Fatima Mirembe

v současnosti vhodná četba pro spoustu lidí

13.08.2015 5 z 5

Lékařka Lékařka Noah Gordon

Po předchozích dvou dílech - zklamání.

08.06.2014 2 z 5