JosefW JosefW komentáře u knih

Mladík v odboji Mladík v odboji C. D. Payne

Ze začátku pro mne trochu pomalejší rozjezd (zejména proto, že jsem si musel zvyknout na styl psaní), který mi ale vůbec nevadil. Několikrát jsem se neudržel a musel se smát nahlas. Jo, pěkná to záležitost, doporučuji vřele všem! :-)

28.03.2016 4 z 5

Jurský park Jurský park Michael Crichton

Na tuhle knížku a vlastně i autora jsem narazil nedávno a víceméně náhodou. A víte, čemu se divím? Že jsem na vše nepřišel dříve! Příběh Jurského parku v knižní podobě se mi velmi líbil. Oproti filmu, jež znám léta, jsou některé postavy vykreslené poněkud jinak, takže ze začátku může být člověk krapet mimo, ale celkem rychle si přivyknete. Dvakrát jsem se začetl natolik, že najednou padla čtvrtina knihy (na mě nezvyklé). Už teď se těším na pokračování, které mám již připravené. :-)

08.02.2016 5 z 5

Geraldova hra Geraldova hra Stephen King

Tuhle knihu je pro mne velmi těžké hodnotit. Byly části, kde by bylo nemyslitelné, aby mě někdo vyrušil od čtení (temný návštěvník) a pak tu byly části, kdy jsem vlastně jenom četl. Hlavní hrdince nemůžete nefandit, ale psa mi bylo líto. Být tahle kniha rozdělena na dvě až tři samostatné povídky (teď to nemyslím nějak zle), jež by byly vyšperkovány do detailu, bylo by to za plný počet. Takhle jenom za 3,5*. Knihu doporučuji, některé momenty byly vážně skvělé.

01.02.2016 3 z 5

To snad nemyslíte vážně! To snad nemyslíte vážně! Richard P. Feynman

Dle komentářů a vysokého hodnocení jsem docela natěčeně otevřel tuto knihu. Prostě skvělé! Krátké povídky, ze života, technika, zvídavý člověk,... Pana Feynmana po přečtení nevnímám jako "dalšího výborného vědce" ale jako "výborného člověka". Jednoduše, kasař z Los Alamos... Za mě rozhodně plný počet. :-)

20.01.2016 5 z 5

Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

Nuže, mé první oficiální setkání s Kingem. Ani jedna ze čtyř povídek mne rozhodně nenudila, ale hodnotit je jako celek nejde. Nejvíce mne oslovili příběhy Darcy a Tess, přičemž hned v závěsu za nimi se veze krátká vsuvka mezi němito povídkami v podobě Prodlužování času. Darcy i Tess to neměli jednoduché. Oběma jsem fandil. (dále se nebudu moc rozepisovat, neboť mám nesmírnou chuť popsat tu celý příběh, čímž bych ochudil případné další čtenáře). Vsuvka Prodlužování času pak byla svým způsobem nechutně zábavná - když se něco se*e, tak se to se*e, ale nikomu nefandíte, jen se vezete, z povzdálí vše sledujete a hádáte, co by se ještě mohlo podělat. Nejméně mne zaujala hned první povídka, ale ne v celé své délce, jisté části byly dobré. Celkově tak na čtyři hvězdy.

10.01.2016 4 z 5

Prvně jsem se s Fulghumem setkal při hodině iteratury, kdy naše profesorka vykládala o svých oblíbených autorech. Už je tomu nějaký ten pátek, tudíž tahle informace skončila zaprášená pod hromadou dalších věcí, ať už k životu potřebných či nikoli. Asi týden nazpět, při procházení zdejší databáze, mi najenou padl do oka Robert Fulghum. A bylo jasno.

Jednotlivé postřehy, příběhy, vzpomínky a názory se nedají hodnotit najednou. Většinou jsme si ale rozumněli. Často jsem se přistihl s úsměvem na tváři. Tahle knížka člověku dokáže spravit náladu. Jak tu už někdo přede mnou napsal: ,,Fulghum vám dá do hlavy takový ten pocit, že na světě jsou i dobř lidé a není jich málo. :-)

P.S. Přísahám, že jakmile půjdu kolem papírnictví, koupím si pastelky. A budu si malovat. Barevně.
P.P.S. A zkusím si také někdy udělat domácí pampeliškové víno. :-)

05.01.2016