JosefHorák JosefHorák komentáře u knih

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Střípek mého dětství.

17.06.2017

Tantra ve městě Tantra ve městě Barbara Carrellas

Jsem dlouhodobě praktikující tantrik a o tématu tantry jsem už četl kde co. Tato kniha to pojala ještě trochu jinak. Specifický pohled a jiná hloubka. Popisy cvičení nejsou pro mne až tak zajímavé ale doprovodné emoce a poznání jsou velmi, velmi dobré. Doporučuji tuto knihu. Ne jako první k tantře, ale jako jednu z důležitých knih.

17.06.2017 5 z 5

Tantra - Cesta ke skryté vnitřní síle a opravdové slasti Tantra - Cesta ke skryté vnitřní síle a opravdové slasti Guillermo Ferrara

U této knihy mám pocit že Ferrara se velmi věnoval první části. Ta je velmi promyšlená, komplexní, přínosná. Druhou polovinu jen naplnil. Naplnil bez ladu a skladu. Jen aby to mělo určitý počet stránek, ke kterému se zavázal.
BTW: Použití sebe sama pro prezentaci cvičení mi připadá jako a) nemístné šetření, b) sebeoslavná prezentace.

17.06.2017 4 z 5

Pránájáma - technika dechu Pránájáma - technika dechu André Van Lysebeth

Velmi dobrá kniha o tom, jak pracovat sám se sebou. A jak jednoduše, s prostředky, které mám vždy při ruce ;)

17.06.2017 5 z 5

TANTRA - kult ženského principu TANTRA - kult ženského principu André Van Lysebeth

Velmi zásadní a komplexní kniha o světě tantry. Funguje jako slovník, příběh i učebnice.

17.06.2017 5 z 5

V zemi, kde zítra již znamená včera V zemi, kde zítra již znamená včera Julius Fučík

Vlastním ale nečtu. Vlastním, protože mám úctu ke knihám. Čte to ještě někdo? Nebo je to jen relikvie? Odstrašující příklad?

Obratník Raka Obratník Raka Henry Miller

Mám vydání z roku 1970 . Byl to pro mne objev jiného světa, života.

Zaklínač hadů Zaklínač hadů Vladimir Semjonovič Vysockij

Překládat básně do jiného jazyka je nemožné. Ale zase máme jiný důvod proč se učit cizí jazyky.

Tři detektivové a Buffalo Bill Tři detektivové a Buffalo Bill * antologie

Tak silná jména a tak jednoduché procvičování znalosti abecedy. Je úžasné najít volnou chvíli, kdy je tato kniha nejlepší volbou ;)

Študáci a kantoři Študáci a kantoři Jaroslav Žák

Stačí pár stránek a jsem zase ve škole. A jen s těmi příjemnými zážitky ;)

16.06.2017

Souostroví Gulag - 1. díl Souostroví Gulag - 1. díl Alexandr Isajevič Solženicyn

Těžké čtení. Ne ani tak pro tok slov ale pro jejich význam a vykreslené skutečnosti a stavy. Zachovat si lidství bylo - je velmi těžké.

16.06.2017

Souostroví Gulag - 2. díl Souostroví Gulag - 2. díl Alexandr Isajevič Solženicyn

I jen číst o tom a bolí to.

16.06.2017

Souostroví Gulag - 3. díl Souostroví Gulag - 3. díl Alexandr Isajevič Solženicyn

Ufff. Šťastný život si to tu žijeme.

Cesta slepých ptáků / Runa rider Cesta slepých ptáků / Runa rider Ludvík Souček

I tato kniha mne tvořila. Ufff, tak rozšířenou fantazii jsem snad už nikdy neměl ;)

Generální zázrak Generální zázrak Vladimír Páral

Už mne tak neoslovuje jako v 80, 90 letech, ale díky tomu mi to připomíná to objevné nadšení (i splín a beznaděj) které jsem zažíval v jeho knihách.

Soumrak kouzelníků Soumrak kouzelníků Jaroslav Malina

Je mi líto ji vyhodit, ale pokud bych měl kamna tak to tam s chutí hodím. Už jen předmluva je snůškou newspeaku vládců své doby.