Joliko Joliko komentáře u knih

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Krásná kniha. Putování divočinou, kde každá chyba může stát život. Při boji dvou neznámých lidí o přežití se odkrývá příběh a bolest jednoho z nich. Líbil se mi nápad s nahráváním vzkazů. Doporučuji.

25.01.2021 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Krásné, ale smutné. Pořád jsem doufala.

03.02.2021 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Podle hodnocení jsem čekala, že bude kniha dobrá a vážně byla. Hlavní postavy (hlavně Lisbeth) zajímavé a neokoukané. V první půlce je poměrně hodně teorie, napřed mi to přišlo zbytečné. Pak jsem si řekla, že to k autorovi patří a že chce, aby to čtenář pochopil :-). Druhá půlka má spád a graduje. Na konci, když jsem si myslela, že už je to všechno, případ vyřešen, konec, tak nebylo. Jakoby se každým dnem něco dělo, pokračujeme dál :-).

12.01.2021 5 z 5

Láska a zášť Láska a zášť Hana Marie Körnerová (p)

Kratší knížka plná romantiky. Pěkný, milý příběh, ideální na deštivé odpoledne.

29.01.2021 4 z 5

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

Popravdě asi jsem čekala něco jiného. V knize jsou kratší povídky ze severské mytologie. Představovala jsem si, že děj i postavy budou víc popsané a vykreslené.

20.01.2021 3 z 5

Vynikající, fandila jsem Lisbeth a těšila se, až dostane do rukou počítač a natře jim to :-)

03.03.2021 5 z 5

Karel IV. - Císař a císařovna Karel IV. - Císař a císařovna Josef Bernard Prokop

Druhý díl mě bavil méně než první. Oceňuji styl vyprávění, kdy má čtenář pocit, že sedí vedla Karla a nakukuje mu přes rameno, co píše. Chyba se zmrtvýchvstáním Arnošta je poměrně výrazná. Budiž odpuštěno. Před třetím dílem si dám chvíli pauzu. :-)

09.01.2022 3 z 5

Spolubývajúca Spolubývajúca Beth O’Leary

Kniha se čte lehce a svižně. Leon se sympaťák, děj nemá až tak výrazné zvraty, dopadne to jak očekáváte. Ale není to negativum, na odpolední nedělní čtení ideální.

10.01.2021 3 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Milé. Popravdě mě jiné knížky od autorky chytli trochu víc.

03.03.2021 3 z 5