JohnnyKa JohnnyKa komentáře u knih

Nádraží Perdido Nádraží Perdido China Miéville

Knihu jsem četl již před lety, hodnotím teď poté co jsem si zde založil účet. Zajímavý svět na který jsem si musel trochu zvykat. Parádní jazky. Jako poezie. Obvykle mám rád knihy co se čtou samy, což tato není, ale vydržíte-li odmění vás parádní atmosférou na kterou budete dlouho rádi vzpomínat. Můj učitel autoškoly se jmenoval Tkáč a když se mne ptal, jak jsem si autoškolu vybral řekl jsem mu, že jsem právě četl knihu kde byla postava Tkáč. To že to byl multidimenzionální pavouk jsem mu ale neřekl ;).

12.04.2018 4 z 5

Jizva Jizva China Miéville

Jde vidět, že se autor poučil a rozepsal. Už zde nečteme zdlouhavé popisy situace viděné minimálně ze tří různých pohledů, jako tomu bylo v Nádražní Perdido. Kde jsem si i chvilku musel zvykat na ten "pohádkový" svět. Smekám před prekladatelem. Tohle překládat musel být fak challange.

12.04.2018 5 z 5

Dobrák Dobrák Jiří Kulhánek

Cesta krve (obě knihy) je za mne to nejlepší co Jirka Kulhanků napsal. Vím, že jemu osobně se zdá jako nejslabší a také musím souhlasit s tim co napsal Ramiel. Ale i tak mne tato kniha vtáhla tak, že jsem nevnímal jak během čtení otáčím stránky. Mix sci-fi a zobie horroru byl pro mne to pravé ořechové.

11.04.2018 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Musel jsem si najít jak takový tarantulí jestřáb vypadá. Jinak opět rychlo čtecí kniha, kterou prostě musíte dočíst.

10.04.2018 5 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Opět dobře čtivá kniha od začátku do konce. Jelikož čtu sérii s Robertem Hunterem postupně a mám už tak Chrise trošičku "přečteného" , tušil jsem kdo bude vrahem. I tak mne na závěr dokázal ještě prekvapit. Zároveň si však pokaždé přeji, aby se už Hunter nenechal na konci vrahem chytit. Garcia by se mohl konečne poučit a nastřelit Hunterovy pod kůži nějaký pokročilý GPS čip :) To by si to chlapci na závěr dost ulehčili.

10.04.2018 4 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Zatím jednoznačně nejlepší ze série. Bylo to napínavé, mělo to spád a bylo to dost chytře napsáno. Možná trošičku inspirace Mlčením Jehňátek.

25.03.2018 5 z 5