Jitkajitka Jitkajitka komentáře u knih

Den jako stvořený pro vážnou známost Den jako stvořený pro vážnou známost Zdena Frýbová

Moje první knížka od Frýbové.
Nadchla mi a čtu ji již poněkolikáte.
Jedna povídka je lepší než druhá.

16.12.2014 5 z 5

Jaro je tu! : s Luckou, Jendou a Martínkem Jaro je tu! : s Luckou, Jendou a Martínkem Andrea Popprová

Krásně malovaná a nápaditá knížka. Určitě koupíme i Čekání na Vánoce.

14.12.2014 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Knížka se mi líbila, hezky se četla. Autor má takový svůj styl psaní. Možná ke konci trochu moc náhod, ale to nevadí. Jenom škoda, že se více nerozvinul ten nápad s tajnou policistkou na oddělení s Jurkem - to byla pro mě nejnapínavější část knížky.

28.11.2014 5 z 5

Z neznámých důvodů Z neznámých důvodů Zdena Frýbová

Knížka se mi četla hezky, i když někdy jsem lehce přeskakovala odborné pasáže. Bála jsem se začít ji číst, protože nejsem zrovna fanda biochemie, ale mile mi překvapila.
Jenom mi poměrně dost lezla na nervy hlavní hrdinka.
Miloše mi bylo líto, protože maminka - mrcha se na něm podepsala a manželka to dodělala.

21.11.2014 4 z 5

Alenka z planety Země Alenka z planety Země Kir Bulyčov (p)

Jedna z mých nejoblíbenějších knížek v dětství, jestli ne přímo ta nejoblíbenější. Jenom je velká škoda, že nové vydání už není s ilustracemi pana Maláka. Nedávno jsem ji četla dětem a byly nadšené. Super je i druhý a třetí díl.

29.10.2014 5 z 5

Robin Robin Zdena Frýbová

Teď jsem dočetla. Pěkná, čtivá knížka, ale toho čokla bych někdy roztrhla. Konec knížky už mi tolik nebavil.

29.10.2014 4 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Jedna z mých top 10. Už jsem ji četla 4x a pořád se mi líbí.

29.10.2014 5 z 5

Šaman Šaman Noah Gordon

Jedna z mých nejoblíbenějších knih.
Ale Ranhojič se mi líbil o fousek víc.

24.10.2014 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Knížka mi naprosto dostala.
Nedokázala jsem se od ni odtrhnout a přestat číst.
Ta zrůdnost celého systému co začíná už od dětí!
Nejvíc mi vadilo že člověk už od začátku ví, že ta jejich láska nemůže dopadnout dobře.
Před autorem a jeho představivostí hluboce smekám.

Šógun Šógun James Clavell

Jedna z nejlepších knih co jsem četla.
Napínavá, čtivá - super.
Pro ty co chtějí něco vědět o Japonsku povinná četba.

Neděle jako stvořená pro vraždu Neděle jako stvořená pro vraždu Zdena Frýbová

Zatím mám knížku rozečtenou a zrovna napnutá jak kšandy čekám, kdo je vrah. Knížka se mi líbí, místy je možná moc rozvleklá a ukecaná, to nevadí, hezky se čte.