JitaJL JitaJL komentáře u knih

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Příběh krásný, ač těžko uvěřitelné, jak mohla malá Kya sama přežít. Poetické popisy bažin a mokřadů podtrhují životní příběh Kyy od jejího dětství až do smrti. Přiznávám, že rozuzlení celého příběhu až na konci bylo pro mě velmi překvapivé. I když se knížka dost vymyká tomu, co obvykle čtu, dávám pět hvězdiček. Originální, čtivé, krásné...

21.08.2021 5 z 5

Hranice věčnosti Hranice věčnosti Ken Follett

Naprosto souhlasím s komentářem Kasyma.
Knížka byla výborná. Dokresluje osudy členů rodin z předchozích dílů a skvěle popisuje dějinné souvislosti 20.století od 60.let.
Na konci příběhu mi i slza ukápla - jednak dojetím, jednak mi bylo líto, že už je konec...

21.08.2021 5 z 5

Zajímavý příběh založený na skutečných událostech. Občas mi to přišlo zdlouhavé, chyběl tomu spád. Od autorky pro mě nejméně čtivá kniha.

19.08.2021 2 z 5

Tak trochu lesana Tak trochu lesana Veronika Hotová Roncová

Knížka má velmi dobrou reklamu, na kterou jsem jednoduše naletěla. Přesto, že příběh je čtivý, knížka mě neoslovila. A to v žádném případě nezavrhuji nějaký "alternativnější" způsob života nebo jiný pohled na svět.
Ztrácela jsem se ve vedlejších postavách.
Příběh jsem dočetla až do konce, asi i v očekávání, že se neco zásadního stane, že něco přijde. Ale nestalo se.
Ke knížce se nebudu vracet.

19.08.2021 2 z 5

Lékařka Lékařka Noah Gordon

Nelze srovnávat s Ranhojičem ani Šamanem, a přesto se mi příběh moc líbil. Je zasazen do nedávné minulosti a na rozdíl od předchozích dílů je hlavní hrdinkou a pokračovatelkou lékařské tradice žena. Žena dle mého názoru silná, odvážná a neskutečně lidská. Obdivovala jsem ji po celou dobu a i když konec nedopadl podle mých představ, dojal mě a nechal určitý prostor pro myšlenku, jak by to mohlo dál v budoucnu pokračovat.

18.08.2021 5 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Nádherná kniha...která je podkladem pro hezký film. Ale knížka je knížka, tedy mnohem lepší.

18.08.2021 5 z 5

Chaloupky Chaloupky Štěpán Javůrek

Krásný, ale smutný příběh, se spoustou na pozadí probíhajících historických událostí první poloviny 20.století. Díky knihám s touto tematikou se dozvídáme víc, než ve škole z hodin dějepisu. Jak a proč byly obsazeny Sudety, a také jak lidé v těchto končinách žili. Že to nebyl život jednoduchý a že soused může začít nenávidět souseda, se kterým byl donedávna nejlepší přítel... Jedna hvězdička chybí v hodnocení proto, že bych příběh místy ocenila více rozvinutý.

16.08.2021 4 z 5

Hodinky Hodinky Veronika Jonešová

Kniha mě zklamala. Příběh těžko uvěřitelný, vše v podstatě dokonalé. Od knížky jsem podle komentářů ostatních čtenářů očekávala neco jiného.
Beze sporu krásný, poutavý přebal knihy.

16.08.2021 1 z 5