jirkapos jirkapos komentáře u knih

Sny andělů a chimér Sny andělů a chimér Laini Taylor

Na poslední díl jsme si museli počkat, ale stálo to za to. Abych nemusela složitě přemýšlet jak to bylo, přečetla jsem znovu první 2 díly. A i přesto, to bylo jako bych je četla poprvé ;) Má nejoblíbenější trilogie, doporučuji.

21.07.2020 5 z 5

Železná ruka Železná ruka Charlie Fletcher

Četla jsem již před nějakou dobou, ale i tak si pamatuji napínavý příběh dětí a jejich přítele Střelce. Příjemné čtení.

21.07.2020 4 z 5

Ledový oheň Ledový oheň Kai Meyer

Pěkný příběh, místy jsem trnula co bude s hl. hrdinkou...

30.01.2017 5 z 5

Alchymie věčnosti Alchymie věčnosti Avery Williams (p)

Dočteno. Dle mého dobrá myšlenka, ale nevyužitý potenciál.Myslím, že se s tímto nápadem dalo vytvořit - rozepsat daleko víc. Místy naprosto nezajímavé pasáže. Když mě to konečně chytlo a vtáhlo do děje, tak byl konec. Jen nevím jestli budu pátrat po dalším díle...ale třeba se ke mě dostane stejně nečekaně jako ten první ;)

12.07.2016 4 z 5

Vzestup draků Vzestup draků Morgan Rice

Krásně zpracovaný příběh dcery nejdůležitějšího královského vojevůdce, která chce být stejně dobrým bojovníkem jako její otec a bratři, ale netuší, že její síla není jen v bojovém umění.... velmi napínavý, mystický a strhující příběh se zajímavými postavami i peripetiemi hlavních hrdinů. Už se těším jak to bude dál.

05.04.2016 5 z 5

Ohnivá hvězda Ohnivá hvězda Chris D'Lacey

Krásné čtení, doporučuji. I mne konec překvapil.

21.12.2015 4 z 5

Ledový oheň Ledový oheň Chris D'Lacey

Právě jsem dočetla. Musím přiznat, že jsem nečetla díl první, ale myslím, že to vůbec nevadí. Po provotním šoku, že draci jsou hlinění, mě kniha naprosto chytla. Nestačila jsem se divit čeho všeho je takový hliněný dráček schopen. A teď hurá na díl třetí :)

16.11.2015 4 z 5

Četla jsem už před pár lety a ještě jde o výtisk z r.1939. Ale myslím, že jsou zde věci jistě zajímavé, hodné zamyšlení a také vhodné k vyzkoušení v praxi.
Peleus to vystihl přesně: "Není nutné vše napsané ihned brát dogmaticky a stejně tak bezmyšlenkovitě aplikovat."

10.11.2015 4 z 5

Nesmrtelná láska Nesmrtelná láska Jen Holling

Moje oblíbené téma - upíři, vlkodlaci a jejich lovci... co dodat, lehké oddychové čtení.

Keltika Keltika Robert Holdstock

tato kniha není uplně špatná, pokud vydržíte a dokážete se prokousat chaotickým začátkem, pak se děj rozvine v zajímavé dobrodružství. Bohužel mi moc nevyhovuje styl vyprávění autora (dle mého popisuje zcela zbytečně i ten nejmenší kamínek v obrazu) a tak, se do dalšího dílu nepustím - i když tajně bych chěla vědět jak to s hlavními představiteli dopadne.

10.11.2015 3 z 5

Markytánka Markytánka Iny Lorentz

Velmi poutavý, místy až děsivý, příběh. Moc se mi líbil. Četla jsem ho již před několika lety. Měla jsem problém tu knihu odložit a pokaždé jsem se těšila až se k ní vrátím.

10.11.2015 5 z 5

Ztracený chrám Ztracený chrám Tom Harper (p)

Moje první kniha od tohoto autora. Musím říci, že jsem čekala zcela něco jiného a možná proto mne tak překvapila a nadchla. Takové dobrodružství jsem nečekala. Zápletka, akce a nečekaný spád mne naprosto pohltili. Jednoduše jsem ji nemohla odložit :)

Ta, která tančí s draky Ta, která tančí s draky Lucinda Hare

Ano pro děti, ale stejně moc pěkně a napínavě napsaná.... taky se už těším na pokračování.

22.10.2015 5 z 5