jirka9453 jirka9453 komentáře u knih

Osvobození duše Osvobození duše Robert E. Detzler

Souhrn pro práci s metodou SRT, byla mi doporučena jako součást duchovní práce na sobě a rozhodně v tomhle směru má co dát a naučit.

26.04.2021 4 z 5

Feng-Šuej pro zdraví, krásu a dlouhověkost Feng-Šuej pro zdraví, krásu a dlouhověkost Denise Liotta Dennis

Feng Shui pro začátečníky - dá se, ale nemá úplně to, co by mít měla a mohla - rozpory v ní jsou a slovo od slova bych se jí nedržel. Ale pro seznámení s problematikou nebo odrazový můstek pro studium FS - tam by to šlo.

26.04.2021 4 z 5

Slunečná 2 - Pokračování vašich oblíbených příběhů Slunečná 2 - Pokračování vašich oblíbených příběhů René Decastelo

Další fajn přepis fajn seriálu :-)

Slunečná Slunečná René Decastelo

Knižní přepis seriálu. Ten se za mě prostředím i spádem docela povedl a knížka není jiná - ačkoliv moc na přepisy nejsem, tohle beru :-)

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Briliant mezi knihami.

26.04.2021 5 z 5

Titanic Titanic Michael Davie

Další, hezky zpracovaná faktografe o osudu jedné z největších lodních katastrof v historii a o lodi, jež zná prostě každý, film nefilm. Rozhodně dobrá knížka pro nadšence i sběratele, byť na Hubáčka za mě asi nemá - i proto, že na rozdíl od něj je autor přímo Angličan, a tak by jeden čekal, že se dozví i věci, které ani při nejlepší vůli český autor zjistit nemohl. Ale dobrý, přečíst rozhodně doporučuji :-)

26.04.2021 3 z 5

V cele královny V cele královny Ján Čajak ml.

Zajímavý průlet historií na pozadí příběhu z reality. Četlo se dobře a ani u jedné pasáže jsem se nenudil.

26.04.2021 4 z 5

Kompletní utajené zápisníky Agathy Christie – Zákulisí promyšlených vražd Kompletní utajené zápisníky Agathy Christie – Zákulisí promyšlených vražd John Curran

Tak jestli někdy někdo pochyboval o Agathě Christie, pokud si přečtete něco z jejího díla a spojíte to s těmito deníky, všechny pochybnosti o její genialitě a autorském umu okamžitě zmizí.

Sněhová královna Sněhová královna Michael Cunningham

Volné pokračování Za soumraku, Cunnigham jako vyšitý. To je prostě on, i když Hodiny to nejsou, ale čtivost dobrá, téma typicky autorovo. V knihovně si jí nechám :-))

Za soumraku Za soumraku Michael Cunningham

Já nevím, co napsat jiného, než že toto je prostě typicky syrový, upřímný, melancholický, otevřený Cunningham a zcela typický román jeho stylu, který jsem si ale přečetl rád. Vlastně víte, v jakém stylu se ponese, ale je to dobře, protože jiný styl pod autorovým jménem nelze čekat. Takže dobré jako všechno od něj :-)

Alchymista (ilustrované vydání) Alchymista (ilustrované vydání) Paulo Coelho

Coelho. Alchymista. Klasika. Víc říkat netřeba.

26.04.2021 5 z 5

Vládkyňa krvi Vládkyňa krvi Andrei Codrescu

Přírůstek do sbírky o Báthoryové, zvláštně napsaná kniha, ale okamžiky čtivá byla. Proto aspoň dvě...

26.04.2021 2 z 5

Tajemství Tajemství Rhonda Byrne

Souhlasím s komentářem uživatele Capricorn_
Tajemství rozhodně je dobrá kniha, pokud se chcete seznámit s principem zákona přitažlvosti, začínáte se v ezoterice pohybovat, nebo, jak tady řekli jiní, potřebujete knížku, kterou jen otevřete a najdete si větu, která Vás "nakopne". Není to ale ani za mě bohužel až tak duchovní kniha, jak se snaží tvářit. Při duchovní cestě se naučíme hodně věcí, které si autorka upravuje nebo formuluje tak, aby seděly jejímu podání.

Přísně tajné Přísně tajné Elle Kennedy

Lechtivé LGBT čtení ve stylu série On... v podobném rytmu a podobně čtivé.

Markéta B. dědička Čachtic Markéta B. dědička Čachtic Jan Beer

Vzhledem k tomu, že mě téma Čachtic a Báthory baví, pořídil jsem si do sbírky. Už začátek dává tušit, kudy se kniha vydá - a vývoj a konec... no comment. Prostě beletrie, která si půjčuje jméno a legendu, kterou všichni znají, a využívá jí pro tvorbu knížky, která, omluva autorovi, kdyby nevyšla, nic se nestalo...
Kategorie JEDNOU A DOST.

26.04.2021 2 z 5

Písečná bouře Písečná bouře James Rollins (p)

Perfektní čtivo pro milovníky historie, tajemna a napětí. Rollins mi byl doporučen spolu se Stevem Berrym jako někomu, kdo za sebou má celého Dana Browna - a nelituji.

Pokud jde o Bouři - zajímavé historické téma i kulisy a výborně čtivý příběh, i když mi ze začátku chvilinku rozjezd trval, ale to spíš s ohledem na nutné přerušované čtení s ohledem na čas. Postavy mi taky byly milé. Suma sumárum - hurá na Mapu z kostí :-)

19.04.2021

Pravda je Pravda je H.W. L. Púndža

Koupit knihu můžete zde:

24.02.2021 5 z 5

Atentáty, které měly změnit svět Atentáty, které měly změnit svět Václav Pavel Borovička

Řekl bych, že knížka co do výpovědní hodnoty určitě má dost co nabídnout a určitě jsem rád, že jí v knihovně mám, ale nelze než nesouhlasit s komentářem hned pod mým - taky jsem tam vnímal osten zaujatosti, který občas vykouknul až moc. Ale špatná volba to rozhodně není.

10.02.2021 4 z 5

Dítě divočiny Dítě divočiny Marjorie Kinnan Rawlings

Tak se tady tak do komentářů dívám, že knížka nechává dojem povětšinou obdobný. V dětství jsem přečetl dvakrát, ale už ani tehdy nepatřila k mým "top" knihám, spíše mi vyplňovala pachuť knihovny pročtené skrz naskrz. V dospělosti se k ní už zřejmě nevrátím, i když jakožto knihomil jsem si i jí přibalil při stěhování od našich. Neříkám úplně na prd, ale ani zrovna dobrá.

10.02.2021 3 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Kniha se mi celkem líbila, zajímavá zápletka, zajímavé prostředí a pozadí děje - rozhodně příjemné večerní počtení, až budu potřebovat zase nějaký hezký příběh, nevylučuji nejeden re-reading .-)

10.02.2021 4 z 5