Malý princ

Ne všechny pohádky jsou stejné, v každé nevystupují princezny. V některých se objeví i princové, ale jen jeden z nich je malý. Existují i pohádky-nepohádky a jednou z nich je právě Malý princ od Antoina de Saint-Exupéryho. Tento Francouz nebyl spisovatelem knížek pro děti. Vlastně vůbec nebyl spisovatelem. Pochází ze šlechtické rodiny, byl vojákem z povolání, pilotem a válečným reportérem. Pohádku pro malé i větší čtenáře 'Malý princ' napsal v roce 1943. O rok později tragicky zahynul při bojovém letu nad Korsikou. Světové slávy Malého prince se nedožil....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/304002/maly-princ-dqA-304002.jpg 4.512911
Literatura světová, Novely, Pro děti a mládež
Vydáno, J. Otto - Ottovo nakladatelství

Le Petit Prince, 1943

Kniha Malý princ

pajii1
včera

,,Správně vidíme jen srdcem." ♥

Phoenix16.cz

Zajímavý příběh, ke kterému jsem se dostala až mnoho let po studiích. Ano, už je mi jasné, proč tuto knihu všichni tak rádi analyzují a hledají v ní všechno možné i nemožné. Ona k tomu prostě vybízí každým řádkem.

ElikaS

Tahle knížka je moje srdcovka. Pamatuji si, když jsem ji slyšela poprvé jako dítě, ještě na audiokazetě. A tenkrát se mi vůbec nelíbila. Přišla mi celá taková smutná a zvláštní. Později jsem ji četla až k maturitě a od té doby na ní nedám dopustit. A patří mezi to nejhezčí, co jsem kdy četla. Ta knížka je neskutečně jemná, milá, dojemná a s hlubokými myšlenkami. A i přes smutné vyznění na mě působí vlastně hrozně optimisticky a výdycky mi zvedne náladu. Když jsem ji četla letos přemýšlela jsem do jakého žánru ji vůbec zařadit a zjistila jsem, že vlastně vůbec netuším, protože je naprosto nezařaditelná a přesto nobo možná právě proto nádherná.

senbja

Tajuplná, poetická, plná moudrosti.

Peter74

Super kniha nielen obsahovo,
ale aj ilustráciami autora.
Vrelo odporúčam prečítať.

Pelerine

aneb, když ho miluješ, není co řešit...četla jsem česky, četla jsem v originále, viděla film, dokumenty atd. atd. Je v něm spousta krásy, i když v mém životě nesehrál vždy příjemnou roli. :)

uminaa

Jedna z najkrajších kníh sveta. Malá veľkosťou a obrovská myšlienkou.

sandratea

Legenda, která se stále dobře čte a je čím dál aktuálnější.