Atentáty, které měly změnit svět

Obliba V. P. Borovičky, jednoho z největších a nejčtenějších českých autorů literatury faktu, vychází z jeho schopnosti zkoumat prameny a nacházet v nich podivuhodné, ostatním unikající, skutečnosti. Výběrová reedice jednoho z nejznámějších děl tohoto nepřekonatelného autora literatury faktu obsahuje 10 nejlepších již publikovaných příběhů a dva nové, nalezené v autorově pozůstalosti a redigované autorovým synem. Dvanáct napínavých příběhů popisuje slavné atentáty počínaje Césarovou smrtí, vraždou sv. Václava a konče útokem na říšského protektora v Čechách....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/5081/atentaty-ktere-zmenily-svet-5081.jpg 4.169
Detektivky, krimi, Literatura faktu, Literatura česká
Vydáno, Baronet

Atentáty, které měly změnit svět, 1980

Kniha Atentáty, které měly změnit svět

boxas

Paráda! Kdo má rád literaturu faktu, užije si!

jirka9453

Řekl bych, že knížka co do výpovědní hodnoty určitě má dost co nabídnout a určitě jsem rád, že jí v knihovně mám, ale nelze než nesouhlasit s komentářem hned pod mým - taky jsem tam vnímal osten zaujatosti, který občas vykouknul až moc. Ale špatná volba to rozhodně není.

Milonak
04.08.2020

Pro mě osobně překvapení - ke knize jsem se dostal víceméně náhodou a moc se mně do jejího čtení nechtělo. Ale musím říct, že V.P.Borovička píše velmi poutavým a zajímavým způsobem, navíc obsah samotný mě hodně zaujal. Atentáty a celé jejich zákulisí jsou podrobně a srozumitelně popsány, občas je tam sice různých jmen až moc, ale to se prostě nedá nic dělat. Váhám mezi 4 a 5 *, nakonec dávám 4, protože mně přijde, že ta zaujatost proti západním mocnostem (zejména CIA) je tam občas až moc poznat. Tím nechci mafiány ze CIA nijak ospravedlňovat.

Camel-9
03.12.2019

Zajímavá kniha o atentátech z mnoha dob a pohledů. Zajímavé poznatky a různé shody náhod v každém příběhu.

peter5446
15.10.2019

Knihu si rád čas od času otevřu, ale nelze si nevšimnout autorova zaujetí pro socialistický režim a duality všudypřítomných fašistů proti utlačovaným "soudruhům" po celém světě, což knize odebírá objektivní úhel pohledu, proto chvílemi pochybuji o pravdivosti uvedených "faktů".

lepe80
23.07.2019

Klasika, která má co říct nejenom přátelům historie. Množství zajímavých kapitol spojuje to, s čím se lidstvo potýká od časů Kaina a Ábela, sledujeme osudy mocných a slavných lidí na které byly spáchány atentáty nejenom z politických důvodů... Výběr témat je poutavý a čtení zajímavé.

Aragothar
09.08.2013

Dobrý, určitě doporučuju, stejně jako další knihy od Borovičky.

Pest
30.07.2013

Knihu vydalo nakladatelství Svoboda, výběr událostí zahrnuje nejpozději sedmdesátá léta, tudíž se nelze divit náznakům servilit tehdejšímu režimu, za nějž byly jednotlivé politické atentáty autorem sepsány. Avšak, Borovička je ve svém žánru stylově i odborně profesionál každým coulem. Můžeme diskutovat, co jsou fakta a co domněnky, ale takhle jsou tvořeny dějiny. Pomiňme tedy názorové rozdíly a vychutnejme si tvůrčí umění Pana spisovatele.