Titanic

Titanic https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/86667/bmid_titanic-Znb-86667.jpg 5 33 7

Výsledky studia všech dostupných pramenů a dokumentů týkajících se katastrofy parníku Titanic.

Literatura faktu Historie
Vydáno: , Svoboda

The Titanic - The Full Story of A Tragedy , 1986

jirka9453
26.04.2021 3 z 5

Další, hezky zpracovaná faktografe o osudu jedné z největších lodních katastrof v historii a o lodi, jež zná prostě každý, film nefilm. Rozhodně dobrá knížka pro nadšence i sběratele, byť na Hubáčka za mě asi nemá - i proto, že na rozdíl od něj je autor přímo Angličan, a tak by jeden čekal, že se dozví i věci, které ani při nejlepší vůli český autor zjistit nemohl. Ale dobrý, přečíst rozhodně doporučuji :-)

Marekh
20.07.2020 4 z 5

Mám pocit, že jsem si tuto knihu v minulosti půjčil od dědy. Rodiče by si tuto knihu určitě nekoupili a v dědově knihovně se mimo jiné nachází hodně odborných knih. Jedná se o odbornou knihu ve které se nachází hodně fotografií a různých schémat lodi.

Vzpomínám si, když jsme si koupili ve videopůjčovně film TITANIC, kde hlavní roli ztvárnil LEONARDO DICAPRIO. Film se nacházel na VHS kazetě a dlouho jsme na něj čekali. Vždy po nějakém čase jsem se přišel zeptat do videopůjčovny, jestli už přišla videokazeta. Jednoho dne jsme se dočkali a film jsme si pustili večer kolem 22:00 hod. Tento film se mi líbil a viděl jsem ho už několikrát.

ALadin1905
23.03.2019 5 z 5

,,... It was sad, it was sad, it was sad when that great ship went down...,” zpívá americký národní bard Pete Seeger v jedné lidové baladě...
Nesmrtelné téma Titanicu svou atraktivitou přitahuje stále mnoho lidí - laiky, nadšence, odborníky... Ať už jste byli pouze okouzleni romantikou hollywoodského blockbusteru (nutno říci, že v mnoha ohledech solidně věrného historické realitě a koneckonců i relativně důstojného odkazu tragédie) anebo se kupříkladu zajímáte o významné milníky námořní plavby, vřele doporučuji Davieho poměrně komplexní monografii: je plná fakt a podrobností, ale nezahltí vás a zbytečně nepitvá; najdete zde spoustu zajímavostí i historických kontextů; a ačkoliv byla vydána před všehovšudy třiceti roky a neobsahuje tak například nejnovější poznatky z podmořských průzkumů vraku Titanicu, může se autor na druhou stranu chlubit mimojiné přímými svědectvími s posledními přeživšími neštěstí...
Pokud tedy Titanic, vezměte do ruky tuto knihu s několika málo černobílými snímky - je zkrátka tak akorát!

danny_21
23.01.2019 4 z 5

Pro čtenáře, kterého zajímají detaily, se podařilo Daviemu shromáždit spoustu zajímavých doplňujících informací, jak o samotné katastrofě a jejím vyšetřováním, tak i o cestujících, posádce a jejich posledních momentech před, v průběhu a po slavné katastrofě legendárního parníku - 80 %

JohnnyBane
04.09.2017 3 z 5

Ne tak detailní a ne tak pečlivě poskládána kniha zabývající se Titanicem jako ta od Miloše Hubáčka. Jediný důvod, proč jsem si jí sehnal byl ten, že jsem čekal že britský autor bude mít přeci jen širší přehled o katastrofě. Jenže nejen že v knize není více informací, ono je jich tam podstatně méně. Pro nováčka, který o Titaniku viděl pouze film Jamese Camerona je kniha lehký nadprůměr. Pro člověka který již četl Miloše Hubáčka je ale tato kniha naprostá zbytečnost

ondra2887
03.02.2016

Titanic mne fascinuje již od mala. Celý ten příběh o nádherné lodi, její panenské plavbě a následném zániku uprostřed mrazivých vod Atlantiku je opravdu dech beroucí. Samozřejmě jsem o něm četl lecos, ale tato kniha je momentálně poslední, která se mi dostala do ruky. Nejdříve jsem si myslel, že rok jejího vydání - 1986 ji odsunuje trochu stranou díky její ,,neaktuálnosti''. Vždyť Ballard nalezl vrak jen o rok dříve. Od roku 1985 bylo k vraku provedeno nespočet ponorů a expedic. -- Jenže to byl můj hluboký omyl. Michael Davie skutečně poctivě popisuje spíše období vzniku lodi a samotnou katastrofu. Díky době kdy sháněl materiály, měl možnost vyslechnout ještě žijící svědky a nahlédnout do rodinných archivů přeživších! Nádherně popisuje dobu, ve které se parníky jako Titanic rodily, důvody proč plul pod americkou vlajkou atd... Každé důležité postavě je věnována jedna z kapitol, kde je rozebrán její celý životopis. Najdeme zde údaje o slavných a bohatých, kapitánovi Smithovi, jeho důstojnících Murdochovi a Lightollerovi, statečných radiotelegrafistech Phillipsovi i Brideovi a rozebírá i podivné chování Marconiho... Vyvrací také řadu mýtů o hrajícím orchestru do posledního okamžiku apod... Tuto knihu rozhodně doporučuji k přečtení všem, které tento parník snů nepřestává fascinovat...

chardon
28.04.2015 5 z 5

Velmi slušně napsaná knížka. Autor si dal opravdu záležet a posbíral o této lodi co se jen dalo, počínaje stavbou lodi, plavbou, ztroskotáním, vyšetřováním, vzpomínkami přeživších atd..

Titanic (loď) katastrofy námořní katastrofy rok 1912

Autorovy knížky