jindulka jindulka komentáře u knih

Klub radosti a štěstí Klub radosti a štěstí Amy Tan

když jsem začala číst tuto knihu poprvé, vůbec jsem netušila, že se stane jednou z mých oblíbených knih.Autorka dokáže svým vyprávěním naprosto zaujmout, sama jsem se přistihla při čtení, že si dokonce představuji tváře dcer i jejich matek.Knihu jsem četla už asi 3 x a pokaždé v ní objevím ještě něco nového, čeho jsem si předtím vůbec nevšimla.

02.07.2014

Bretaň - dcera oceánu Bretaň - dcera oceánu František Kožík

Při čtení této knihy jsem měla pocit, že prostě v Bretaňi jsem.Že právě stojím na břehu moře, nebo se procházím půvabným lázeňským městečem.... plným jeho milých obyvatel.Opravdu brilantní kniha, patří k pokladům mé knihovny.

27.06.2014

Fasáda Fasáda Karel Ptáčník

Oddechovka, dobře čtivě napsáno, nepřeskakovala jsem stránky

22.09.2013

Malované pohádky Malované pohádky Vladimír Sutějev

Nádherné ilustrace, při jejím prolistováním, jako bych se vrátila zpět do svého dětství

07.09.2013

Cestička k domovu Cestička k domovu Karel Václav Rais

Krásná a milá knížka, také mě znovu a znovu chytá za srdíčko.....

01.12.2012

Práce je živá Práce je živá Vladimír Hipman

Jedním slovem nádhera, na takové knihy už dnes "nemají" nemyslím tím,nejen krásný papír, dobové fotografie, úžasné momentky, pane Hipmane tedy klobouk dolů.Dnes a denně inzerují nové "úžasné" digitální fotoaparáty , tedy "úžasné" v uvozovkách, ale co jste s docela obyčejných fotoaparátem dokazal Vy....... neskutečné.

01.12.2012

Z neznámých důvodů Z neznámých důvodů Zdena Frýbová

K této knize jsem se dostala vlastně náhodou, první kniha co jsem od paní Frýbové četla byli Falešní hráči,kteří dodnes patří k mým oblíbeným knihám.Tato kniha je však podle mého mínění daleko poutavější, je naprosto skvěle napsaná,jde jakoby "dohloubky".Velmi ráda se k ní vracím, oddechovka.Doporučuji.

28.09.2012

Žena roku 1900 Žena roku 1900 Helena Šmahelová

Velmi čtivá kniha, žádná "plytkost" má děj, nemohla jsem se odtrhnout,doporučuji číst jen pokud je dost času.))) O Paní Heleně Šmahelové se dnes už moc nemluví,napsala spoustu i dětských knížek prostě pro mě "paní spisovatelka"

20.09.2012

Vězeňkyně Vězeňkyně Malika Oufkir

Pěkná kniha, ke konci docela dost krušné počtení ale asi pravdivé. No nechtěla bych zažít tenhle příběh.

20.09.2012

Čtvrtý protokol Čtvrtý protokol Frederick Forsyth

Pro milovníky špionáže, napínavě napsaná.

18.09.2012

Přijď zpět (anebo radši ne) Přijď zpět (anebo radši ne) Radoslav Nenadál

Dobrá oddechovka.

18.09.2012

Katedrála sv. Víta Katedrála sv. Víta Jiří Burian

Pěkná kniha na křídovém papíře, plná pěkných obrázků.

06.09.2012

Dobré jitro, krásko Dobré jitro, krásko Maxie Wander

Mě tato kniha celkem zaujala, doporučuji všem,kteří se zajímají o psychologii.

06.09.2012

Český špion Erwin van Haarlem Český špion Erwin van Haarlem Jaroslav Kmenta

Tuto knihu jsem přečetla jak se říká "jedním dechem".Žádná plytkost a i když je knížka poněkud "tlusťoučká" žádná nuda.Naopak.Kolikrát jsem znovu vracela už k přečteným stránkám, prostě jsem si je chtěla ještě jednou vychutnat.

30.08.2012

Tajemství vyzvědače A-54 Tajemství vyzvědače A-54 Ivan Milan Jedlička

Pavel Thummel byl opravdu PAN agent , co vedlo muže známého jako Agent A-54 k tomu, že sám kontaktoval naší tajnou službu a nabídl spolupráci?Možná ztráta ideologie v nacistické Německo......možná osobní prospěch, kdoví.Nebo že by dvojitý agent?Kniha je velmi pěkně napsaná.

01.08.2012

Dlouhý stín času Dlouhý stín času Pavel Naumann

Pěkná česká detektivka které se dobře čtou.

01.08.2012

Anna Leonowensová a král Siamu Mongkut Anna Leonowensová a král Siamu Mongkut Zdeněk Čech

Právě jsem dočetla, podle mě lepší než film,ale to je vlastně každá kniha, knížka pro dobrou náladu romantika.

17.06.2012