Jia Jia komentáře u knih

Co by to bylo, kdyby to byla láska Co by to bylo, kdyby to byla láska Jan Kostrhun

Tak jsem po letech zkoušela knížku znovu přečíst, viz můj dřívější komentář. Kdysi se mi knížka líbila, tentokrát jsem se nedostala dál jak na stranu 30, ani trochu mě to nebavilo. Časy se změnily, můj čtenářský vkus a nároky, jak je vidět, také. Knížku ukládám k věčnému spánku do zadní části své knihovny.

07.03.2017

Rodinná pouta I. díl Rodinná pouta I. díl Jitka Bártů

Nenáročná oddechovka, která mi dala to, co jsem od ní očekávala. Aspoň na chvíli zapomenout na smutek a na problémy.

05.02.2017 3 z 5

Polednice Polednice Jiří Březina

Souhlasím s výstižným komentářem Evy Šamánkové, mám stejný názor.
Kdo máte rádi české současné detektivky, určitě si ji přečtěte.
Velké 4*

30.12.2016 4 z 5

Všudybylka Všudybylka Tereza Mellanová

Krásná knížka s nádhernými ilustracemi na křídovém papíře... už jsem ji předala dál, další generaci, už ani nevím kolikáté :-)

18.07.2016 5 z 5

Holčičky z Křivé ulice Holčičky z Křivé ulice Marie Charousová-Gardavská

Kdysi dávno jsem ji zdědila, mám ji pořád. Knížka o šikovných podnikavých holčičkách, které si založí "živnost" na šití oblečků pro panenky :-) Moc se mi tehdy líbila.

18.07.2016 5 z 5

Bludná sdělení Bludná sdělení Sophie Hannah

Nuda, zklamání a ztráta času.

18.04.2016 2 z 5

Viděl jsi ji? Viděl jsi ji? Karen Rose

Když pominu přehnanou spoustu erotiky, odmyslím si nějaké dějové nepřesnosti a přivřu oči nad přešlapy vyšetřovatelů :-)..... je to čtivá a napínavá knížka.

06.01.2016 4 z 5

Medová past Medová past Unni Lindell

Od první stránky do poslední z knížky přímo čiší depresivní atmosféra. Nesympatičtí nesnášející se detektivové, nevrlí místní obyvatelé se svými problémy, bolest nešťastné zoufalé matky, která přišla o dítě, neutěšené prostředí všude kolem, všeobecně špatná nálada hrozící přejít i na čtenáře...
Drsný příběh, lépe řečeno tři příběhy, odehrávající se souběžně vedle sebe a prolínající se, tři mrtví a tři grázlové s diagnózami psychopatie, schizofrenie, pedofilie.
Psychologický příběh, který se z hlavy hned tak nevypaří.

18.05.2014 4 z 5

Kdo miluje jinak Kdo miluje jinak Karin Fossum

Další drsná kniha Karin Fossum, která nutí k přemýšlení. Nejen o životě pedofilů, ale především o rodičích, kteří svou "výchovou" dokážou poznamenat děti na celý život. I v této psychologické knížce není na prvním místě důsledek jednání, ale vše co mu předcházelo.

04.05.2014 4 z 5

Indická nevěsta Indická nevěsta Karin Fossum

Neotřelý námět, napínavý děj, výborně rozehraná psychologie postav, od knížky jsem se občas nemohla odtrhnout.
O to větší bylo zklamání, když místo očekávaného překvapivého odhalení přišel nedořešený konec.
Psychologický román může dát čtenáři prostor pro fantazii, v kriminálním románu by měl být pachatel jednoznačně odhalen.
Překvapivé je tedy hlavně to, že autorka za tuto knihu získala ocenění Los Angeles Times Book Prize za nejlepší norský kriminální román všech dob.
Ode mne má hodnocení 3 1/2 hvězdy za nedořešenou detektivku.

30.04.2014 3 z 5

Zrada Zrada Klára Janečková

Překlepy a chyby mně vadily tak moc, že mi pokazily dojem z knížky.
Děj za tři hvězdy, kvalita výtisku "odpad".

25.04.2014 3 z 5

Knížku mi kdysi věnoval dědeček, který ji vyhrál v nějaké křížovkářské soutěži. Napřed jsem si říkala, že to bude asi nějaký zaprášený ležák, který zbyl někde v knihkupectví :-) ale pak se mi knížka zalíbila, a to vážně hodně. Mám ji dosud v knihovně a možná si ji zase někdy přečtu. Uvidím, jak mě po letech zaujme příběh ze socialistické minulosti ;-)
Ostatně, láska je přece věčná :-).

12.02.2014

Oběť ve stínu Oběť ve stínu John Sandford (p)

Přečetla jsem s velkým úsilím asi 80 stran a knížku odložila.Tematika drog, indiánů, motorkářů je mi vzdálená. Věřím tomu, že knížka lidi osloví, asi spíš chlapy, ale mě ne. Byla to moje první kniha od tohoto autora, takže po jiné už raději nesáhnu, i když třeba k mé smůle.

04.02.2014 2 z 5

Geraldova hra Geraldova hra Stephen King

Nebavilo mě to, nuda, možná to nakonec dopadlo dobře, ale to už nevím, knížku jsem nedočetla. Sorry, pane Kingu 1 1/2*
Třeba se časem ke knížce zkusím vrátit...

01.02.2014 2 z 5

Okřídlená duše Okřídlená duše Amanda Stevens

Nic nechybělo - vraždy, romantika, příroda, napětí .... jen těch duchů tam bylo na můj vkus docela dost :-). Proto "jen" 4 1/2 * Další díl už mám na poště :-)

01.02.2014 5 z 5