Jejda Jejda komentáře u knih

Laskavé pohádky od starého dubu Laskavé pohádky od starého dubu Zuzana Šestáková

Knížku jsem nečetla, takže text nehodnotím, ale dub paní ilustrátorka zřejmě neviděla ani z rychlíku a to mi připadá velmi smutné. Jak pak mají děti rozeznat dub od topolu, když to nerozeznají ani dospělí.

06.01.2019

Neznámé Sověty Neznámé Sověty Josef Klička

Autobiografická výpověď bývalého českého legionáře, který se v SSSR usadil, o poměrech v tehdejším SSSR.

12.09.2018 5 z 5

Duch místa Duch místa Loren Cruden

Nejen návod k meditacím a obřadům, ale i zajímavý osobní příběh.

10.09.2015

Zelená tvář Zelená tvář Gustav Meyrink (p)

Miluji všechny knihy G.Meyrinka, ale tato je mi něčím nejbližší.

Písně ze Středozemě Písně ze Středozemě J. R. R. Tolkien

Písně ze Středozemě zhudebnil naprosto geniálně Jim Čert

Čekání na Godota Čekání na Godota Samuel Beckett

Už je to hodně let, co jsem četla Godota. V dnešní uspěchané (akční) době, ho asi opravdu málokdo chápe.

Perníková věž Perníková věž Martin Němec

Skvěle čtivě napsáno, přestože knížka vznikla později, než scénář!

02.06.2015

Červená kniha Červená kniha Carl Gustav Jung

Náročné čtení i pro ty, kdo C.G.Junga četli a chápou. Náročné a nádherné. Jen lituji, že jsem včas nekoupila tu obrovskou verzi s ilustracemi. Snad budou ještě dotisky.

Lidská tragikomedie Lidská tragikomedie Ladislav Klíma

Klíma s ilustracemi Bedřicha Glasera je skvost!

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Krásná kniha. Film taky nebyl špatný, ale oproti knize mě trochu zklamal.

Rozkládání státu Rozkládání státu Vladimíra Dvořáková

Velmi odvážně a zároveň čtivě napsaná kniha

01.06.2015 5 z 5

Nesmrtelná klasika! Všem, komu se kniha líbí, doporučuji film Jana Švankmajera "Něco z Alenky"

01.06.2015 5 z 5

Svět hypnózy Svět hypnózy Paul McKenna

Velmi zajímavá publikace obsahuje nejen spoustu cvičení ale i zajímavé příběhy..

10.09.2015

Příběh cesty na Sever III Příběh cesty na Sever III Jana Heffernanová

Ani třetí díl neprávem tak trochu opomíjená trilogie Příběhu cesty na Sever, nezklame

02.06.2015 5 z 5

Krize duchovního vývoje, Když se osobní transformace promění v krizi Krize duchovního vývoje, Když se osobní transformace promění v krizi Stanislav Grof

Skvělá knížka. Ze všech knih manželů Grofových ji mám nejraději.

Cesta bílého jeřába Cesta bílého jeřába Eva Joachimová

Kniha je zřejmě opravdu pro běžného čtenáře ne tak docela srozumitelná. Nedá se vlastně jen tak číst. Je třeba ji studovat.

Zapomenuté světlo Zapomenuté světlo Jakub Deml

Pravda film, který byl touto knihou inspirován, nebyl ani zdaleka tak syrový ale ani tak bolestínský. To fňukání mi trochu na Demlovi vadí.

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

Curzio Malaparte má ve své knize Kůže zcela identické scény a myslím, že byla Kůže napsána o něco dřív, než Hlava XXII ...Tak nevím :-( ...Ale jinak je to skvělá knížka.

Čarodějka z Portobella Čarodějka z Portobella Paulo Coelho

Opět jedna z těch lepších knih autora.

Valkýry Valkýry Paulo Coelho

Všechno souvisí se vším. Křesťanství oddělené od mystiky je jen prázdnou formou. Další skvělá kniha P.C.