javirgo javirgo komentáře u knih

Exodus Exodus Leon Uris

Stejně tak, jak je uvedeno v anotaci knihy,tak i mě kniha kromě velmi poutavého i napínavého čtení přinesla dost nových a zajímavých informací, které předcházely vzniku státu Izrael, o kterých se málo ví a o kterých jsem dříve neměla ani tušení. Kniha mě tak zaujala, že jsem si musela sehnat i film. Je také pěkný, jen se scénář trochu odchyluje od románové předlohy. Doporučuji přečíst.

Skleněné peklo Skleněné peklo Thomas N. Scortia

Už skoro zapomenutá , ale ve své době byla kniha i film , natočený v roce 1974 se Steve McQueenem a Paulem Newmanem, dost populární .

Dobrá země Dobrá země Pearl S. Buck

Dobrá země je první část volné trilogie. Další části jsou Synové, Rozdělený dům.

Královny nemají nohy Královny nemají nohy Vladimír Neff

Skvělá ukázka toho, jak lze napsat historický román i s humorem. Určitě vás pobaví, místy snad i rozesměje.

Hudba na pláži Hudba na pláži Pat Conroy

Méně známá kniha, ale podle mého názoru ještě lepší než Pán přílivu. Pán přílivu si získal větší popularitu díky vynikajícímu filmovému zpracování. Je velká škoda, že nebylo dosud přeloženo do češtiny více románů tohoto autora.

Pobřeží v plamenech Pobřeží v plamenech Wilbur Smith

Nenechte se odradit méně záživným začátkem. Od chvíle, kdy se Centaine ocitne na africkém pobřeží, je kniha již naprosto skvělá.

Na život a na smrt Na život a na smrt Wilbur Smith

Kniha vyšla také pod názvem Když loví lev.

Když nastaly deště Když nastaly deště Louis Bromfield

Krásný román, jedna z mála knih, kterou jsem s odstupem času musela číst znovu. Vůbec si nemyslím, že jde o erotický kýč, jak je uvedeno v životopisu autora.