Jarisko2 Jarisko2 komentáře u knih

Hodina mrtvých očí Hodina mrtvých očí Harry Thürk

Vícekrát je tu tato kniha srovnávána s díly Remarqua. Příběhem a hloubkou protifašistické myšlenky asi ano, vyrovná se. Ale myslím že přece jen vypravěčský styl Remarqua je jiný. Pro mě daleko krásnější

11.12.2012 5 z 5

Lovec Lovec James Aldridge

Především krásný popis zatím ještě žijící kanadské a severoamerické přírody v oblasti Velkých jezer.. a poutavé vyprávění o nelehké práci. Jen mi na tom všem velmi vadil pohled na divokou zvěř pouze jako na zdroj příjmu..

11.12.2012 4 z 5

V Miláně se vraždí v sobotu V Miláně se vraždí v sobotu Giorgio Scerbanenco

Když detektivku, tak tohle je dost dobrá volba. Četl jsem to myslím i místo spánku.. :)

07.12.2012 4 z 5

Noc v Lisabonu Noc v Lisabonu Erich Maria Remarque (p)

Tady jsou slova zbytečná (anebo to neumím popsat?) Nádherná kniha..

07.12.2012 5 z 5

Černý obelisk Černý obelisk Erich Maria Remarque (p)

"Dnes jsi Ralf".... Tato dějová rovina - příběh mladé duševně nemocné slečny, mě pohltila asi nejvíc, byť celá kniha je nádherná. Remarque byl skvělý vypravěč

07.12.2012 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Už je tu toho tolik popsáno...co dodat? Tohle a mnoho dalšího od Remarqua by měli zcela povinně číst všichni, co rádi řinčí zbraněmi a mají na cokoliv jasná řešení..

Vzpoura pověšenců Vzpoura pověšenců Bruno Traven

Tato kniha od Travena se mi z toho, co jsem od něho měl, líbila daleko nejvíc

Loď mrtvých Loď mrtvých Bruno Traven

Četl jsem tuhle knihu ve slovenském překladu na vojně a přišla mi tehdy úžasná. Od autora jsem poté vyhledal a přečetl ještě "Kmen" a "Vzpoura pověšenců". Autor má velmi zvláštní styl vyprávění (možná to bylo i dílem překladatele, ale občas jsem z toho "kvetl") a příběhy se mi tehdy zdály ještě poutavější vlivem marxistické výchovy v soc. armádě.. Asi to s odstupem skoro čtvrt století zkusím znovu..

07.12.2012 4 z 5

Netrpělivost srdce Netrpělivost srdce Stefan Zweig

Už je to pár let, co jsem tenhle román četl..nejvíce si pamatuji, jak moc jsem si přál, aby dopadl jinak, aby skončil opětovanou láskou. Jsem asi naivní optimista...

05.12.2012 4 z 5

Čas vlků Čas vlků William Horwood

Krásná kniha, kterou jsem nerad zavíral, když skončila. Tak mě vtáhla do lesů... Jen je mi líto maďarských vlků (jsou-li tam ještě nějací). Prostě věřím, že i Maďar je dobrý vlk..

04.12.2012 5 z 5