Lovec

Lovec https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/77493/lovec-77493.jpg 4 12 7

Roy MacNair je profesionálny poľovník v kanadskej divočine. V jeho revíre rok čo rok ubúda zveri, a tak sa lovec musí rozhodnúť, či sa vydať na sever, kde sú lovištia bohaté na kožušinovú zver, alebo zostať vo svojom kraji Musk-o-gee. Jeho rozhodnutie závisí aj od citového záväzku, ktorý ho púta k Jean Andrews, žene jeho bývalého priateľa.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , Pravda

The Hunter , 1950

JankoStirbey
16.03.2024 5 z 5

Kniha svojmu názvu nezostala nič dlžná. Páchne z nej však človečina a to sa mi páči.

freejazz
14.12.2020 4 z 5

vzal som knihu po rokoch do ruky, aby som si oživil, prečo sa mi páčila. je skutočne výborne napísaná, uveriteľná, živá. chvíľami akoby som bol s hrdinami Jacka Londona, chvíľami akoby som bol v spoločnosti Hemingwaya.
čo ma však dorazilo, je zúfalý slovenský preklad... zaneriadený dom... zveri ubýva... okúň americký... a podobné skvosty. až keď som sa pozrel, že české vydanie vyšlo 10 rokov pred slovenským, bolo mi to jasné. čo však robila korektorka?
napriek výhradám voči prekladu však odporúčam knihu ako výborné čítanie, ideálne na horskej chate, pri kozube, so snehom za oknom a ľadom, pomaly sa roztápajúcim pod whisky alebo bourbonom...

RADIN
20.02.2019 3 z 5

Lovci? skôr opilci v drsnej ale krásnej prírode.

Kristy78
13.02.2019 4 z 5

Drsné líčené o životě lovců kožešin z kanadského prostředí.

werewolf88
21.06.2018 5 z 5

Kniha o pravých chlapech - lovcích, co dokážou přežít v nádherné, ale drsné přírodě.

Jarisko2
11.12.2012 4 z 5

Především krásný popis zatím ještě žijící kanadské a severoamerické přírody v oblasti Velkých jezer.. a poutavé vyprávění o nelehké práci. Jen mi na tom všem velmi vadil pohled na divokou zvěř pouze jako na zdroj příjmu..

Martin1974
21.07.2012 5 z 5

Kniha by mohla slúžiť ako príručka pre budúcich lovcov kožušín :-)

James Aldridge
australská, 1918 - 2015