janka84 janka84 komentáře u knih

Sklepy architekta Hellera Sklepy architekta Hellera Jaroslav Kuťák

Pro mně osobně milé překvapení a objev díky Čtenářské výzvě.
Sympatické postavy, zajímavý děj. Co se násilí týče,tak pro nás, kteří fandíme spíše klasickým detektivkám, než moderním thrillerům, úplně skvělá.
Taky se nenásilným způsobem dozvíte spoustu zajímavostí o umění. :-)
Určitě si přečtu další.

15.03.2023 5 z 5

Nebylové Nebylové Petr Bazger

Za mně opět skvělá kniha od tohoto autora.
Povídky jsou originální, nutí k zamyšlení. Vlastně nenutí, ráda jsem je v hlavě nechala doznít. Lituji jen, že jich bylo tak málo.

06.04.2022 5 z 5

Mediace Mediace Petr Bazger

Kniha pro ty, kteří mají rádi silné příběhy vyprávěné z pohledu jednotlivých postav.
Jdu shánět i další autorovo dílko

05.02.2022 4 z 5

Kam jedeme, tati? Kam jedeme, tati? Jean-Louis Fournier

Přečteno jedním dechem.

25.01.2022 5 z 5

V Indii V Indii Pavla Jazairiová

Psáno vyloženě jako reportáž, ale některé pasáže jsou dost zajímavé na to, aby jste knížku dočetli až dokonce. No vím, že podruhé už ji číst nebudu.

13.10.2013 2 z 5

Born to Run - Zrozeni k běhu Born to Run - Zrozeni k běhu Christopher McDougall

Velice poutavě napsaná knížka se zajímavými postřehy a teoriemi nejen o běhání, ale i o lidech.

05.10.2013 5 z 5

Ultramaratonec: Zpověď nočního běžce Ultramaratonec: Zpověď nočního běžce Dean Karnazes

Výborná kniha. Před dvěma lety jsem ji přečetla poprvé a teď jsem se k ní vrátila opět. Doporučuji všem běžcům i neběžcům. Výkon Deana Karnazese nadchne i ty sílou lidského ducha.

16.05.2013 5 z 5

Čte se jedním dechem. Doporučuji!

11.05.2013 5 z 5

Mýty a předsudky o zvířatech Mýty a předsudky o zvířatech Pavla Hanáčková

Se synkem, který má rád zvířata, jsme se díky této knížce dozvěděli pár nových informací. Velikým plus jsou sympatické ilustrace.

13.06.2023 4 z 5

Výborná kniha,ke které se v budoucnu určitě ještě vrátím. Chystám se i na další díla autora.

13.06.2023 5 z 5

Bota v písku Bota v písku Jaroslav Kuťák

Detektivky pana Kuťáka mě baví: odpočinkové, místy úsměvné, jindy napínavé, zajímavé námětem, s naučnými vsuvkami.

04.06.2023 5 z 5

Skutek utek! Skutek utek! Irena Hejdová

U této knihy se bavil osmiletý syn i já!

01.06.2023 5 z 5

Mistr sportu skáče z dortu Mistr sportu skáče z dortu Jan Nejedlý

Některé jsme se se synkem naučili nazpaměť :-) Hodí se na dlouhé cesty vlakem.

21.04.2023 4 z 5