Janizoun Janizoun komentáře u knih

Chyť ten zvuk Chyť ten zvuk Ennio Morricone

Jsem moc ráda, že tuto knihu mám ve své knihovně.
Co napsat, je to takový krásný životopis hudebního génia. Doporučuji tuto knihu všem, kdo milují hudbu a také všem co jméno Ennio Morricone možná ani v dnešní době neznají. Dozvíte se mnoho zajímavostí nejen o hudbě, ale hlavně o tomto jedinečném hudebním skladateli.

05.09.2022 5 z 5

Ledové sestry Ledové sestry S.K. Tremayne (p)

Tato kniha je zajímavá, napínavá a líbila se mi. Byla pro mě zprvu docela náročná na pochopení "kdo je kdo", ale nakonec jsem to dala :-) Pro mě to byla kniha, kde jsem se musela plně soustředit na děj, aby mi nic "neuteklo " a v ději se neztratila. Ale celkově hodnotím knihu za velmi dobrou. Určitě za přečtení stojí.

29.08.2022 4 z 5

Veselé pohádky z kouzelných hor Veselé pohádky z kouzelných hor Josef Spilka

"Veselé pohádky z kouzelných hor" jsou milé, úsměvné, pěkné pohádky z roku 1968 které jsou svou délkou vhodné i ke čtení na dobrou noc.
V této pohádkové knížce najdeme 36 pohádek.
Další knížka pro děti, co neztratila své kouzlo ani po tolika letech co vyšla.
Dětem i mně se čtení líbilo a dáváme této knížce to nejvyšší hodnocení.

14.04.2024 5 z 5

Verše Verše František Branislav

Kniha "Verše", byla vydaná v březnu roku 1960 k šedesátým narozeninám autora pana Františka Branislava. Dle mého názoru, se tento výběr sbírky lyrických básní k životnímu jubileu velmi podařil.
Branislavova poezie je o lásce k přírodě, k domovu, k ženám, matkám...
Tento druh poezie se mi líbí a tuto knihu hodnotím velmi kladně a k přečtení ji doporučuji.

O tobě

O tobě krásnou báseň chtěl jsem psát,
dát z křišťálu ti malé zrcadlo.
Na papír, přichystaný tolik neděl,
dnes ráno jarní slunce dopadlo.
Víc krásnějšího bych ti nepověděl.
K paprskům připsal jsem jen: Mám tě rád.

11.03.2024 4 z 5

Staré pověsti české Staré pověsti české Jitka Škápíková

Kniha byla dceřin dárek ze školky , tři roky byla v knihovně a nyní jsem ji dětem připomněla. Společně jsme tyto pověsti v komiksovém vydání prohlíželi, četli a děti nezaujaly ani ilustrace, ani obsah. Musím jim dát bohužel za pravdu, nelíbí se mi miniaturní písmenka pod kresbou, ani kresby.
Upřímně musím napsat, že kdyby knihu neměla dcera jako vzpomínku na školku, skončila by v knihobudce.

02.03.2024 3 z 5

Závidím Závidím Jiří Datel Novotný

Závidím - Vzpomínka na Jiřího Grossmanna, je kniha plná vzpomínek. Vzpomínají Miloslav Šimek, Jiří Černý, Naďa Urbánková, František Ringo Čech a mnoho dalších. V knize neschází ani písně Jiřího Grossmanna a krásné černobílé fotografie.
Jiří Grossmann byl pro mě výjimečný člověk s výjimečným nadáním a pan Jiří Datel Novotný, který už bohužel také není mezi námi, dal dohromady výjimečnou knihu, kterou nelze jinak než doporučit.

Závidím

Kdybys byl králem a mohl mi dát
Jen jakoby darem svoji zemi či stát
Když koupíš mi zámek a ze zlata štít
A sbírku všech známek já nebudu chtít
Vždyť já chci jen žít jak žít se má
A o nic víc
Je to má touha šílená
A té chci říct:

Závidím řekám vidím je téct...

10.02.2024 5 z 5

Kniha pohádek Kniha pohádek Josef Štefan Kubín

S knihou jsem se setkala poprvé a první vydání je z nezapomenutelného roku 1968.
Kouzelné pohádkové čtení se líbilo nejen mně, ale hlavně dětem
Milé, pěkné pohádky z různých zemí, které jsou podobné těm co známe z dětství a krásné kresby uvnitř od Josefa Lady, doporučuji nejen všem dětem, ale klidně i všem dospělým.

08.02.2024 5 z 5

Meky: Miro Žbirka Songbook Meky: Miro Žbirka Songbook Miroslav Žbirka

Meky - Miro Žbirka, jeho elpíčka. Texty a akordy písniček, které alba obsahují, mnoho informací, to v této knize najdete.
Náhodou jsem tuto knihu objevila v knihkupectví, když jsem si šla pro knihu "Národ Sparta", ležela ve zlevněné sekci knih a bylo hned jasné, že tam po mé návštěvě nezůstane, že si ji prostě musím koupit.
Byla zabalená, poslední a po otevření jsem byla nadšená z písniček i z obsahu. Bohužel a nerada mám jednu výtku. Na krásném papíře jsou velmi malá písmenka a přitom kolem mnoho volného prostoru. Grafika písma v této knize se dle mého názoru moc nepovedla, škoda. Obsahově není této knize co vytknout, uvnitř jsou i krásné fotografie.
A protože Meky je pro mě legenda a také si ho pamatuji z hitparády "Rhytmick", kde jsem vždycky toužila vyhrát "teplákovú súpravu značky Rhytmick" :-), dávám této knize - pro mě dalšího knižního hudebního skvostu, rovnou nejvyšší hodnocení.

17.01.2024 5 z 5

Stephen King: Kompletní průvodce životem a dílem Stephen King: Kompletní průvodce životem a dílem Bev Vincent

Téměř padesátiletá tvorba pana Kinga, události, příběhy, osobní život..., to vše je v této až neuvěřitelně krásné knize.
Vůbec jsem netušila, že z ní budu tak nadšená. Byla jsem mile překvapena větším formátem knihy, pro mě dokonalou obálkou a po otevření této knihy jsem jen žasla nad zvoleným papírem, fotografiemi a samozřejmě hlavně nad vyčerpávajícím obsahem. Prakticky jsem nevěděla o tomto vynikajícím panu spisovateli nic a hltala jsem stránku za stránkou.
Kniha je nabitá informacemi a já ji řadím mezi nejlepší v tomto žánru a doporučuji ji nejen fanouškům hororového génia Stephena Kinga, ale všem.

12.01.2024 5 z 5

Človíčkova dobrodružství Človíčkova dobrodružství Pavel Teisinger

Milé vyprávění jak v období dinosaurů, brontosaurů, praptáků a praryb, spal v nedaleké jeskyni Človíček. A když se probudil, měl pocit hladu a musel si obstarat něco na zub, aby se zbavil kručení v bříšku. Také musel objevit vodu, naučit se rozdělávat oheň, postavit si dům..., musel se zkrátka o sebe postarat.
Příběhy Človíčka jsme četli poprvé, líbily se, ale syn si myslel, že to bude podle obrázku na knize také o dinosaurech, které zbožňuje a tak byl trochu zklamaný.
Hodnotím podle dětí ( dcera 8let, syn brzy 7 let), sama bych dala plný počet hvězd.

27.11.2023 4 z 5

Lásky černého barona Lásky černého barona Miloslav Švandrlík

Poslední dobou se moc ráda vracím ke starším knihám, které jsem někdy četla, nebo vůbec nečetla a tuto knihu jsem nečetla a tak jsem zde nalezla další milé, pěkné, úsměvné čtení, které mě pobavilo a líbilo se mi. Děkuji.
Roman Kefalín mě nezklamal. Díky této knížce jsem se i nostalgicky vrátila v čase do tehdejší doby a vzpomněla si i na své mládí a mé první zaměstnání ve strojírenském závodě a na pověstné "píchačky" - píchací hodiny na docházku.
Toto čtení doporučuji těm, kteří se chtějí pobavit a rádi se vrátí k milému humoru pana Miloslava Švandrlíka.

22.10.2023 4 z 5

Příběhy dávného času: Staré pověsti české dnes Příběhy dávného času: Staré pověsti české dnes Petr Charvát

Pan profesor Petr Charvát mě okouzlil už dávno svými názory, vědomostmi, psaním a velmi mě mrzí, že už není mezi námi.
Moc pěkně a podrobně je zde k této knize napsaná anotace.
Nemám vyšší vzdělání, nejsem čtenář žádného bulvárního plátku, posledních pár let sleduji i televizi velmi zřídka, občas se jen ráda kouknu na fotbal, večery tedy trávím s knihou a s lampičkou, nebo někdy se čtečkou knih dlouho do noci a tato kniha se mi i přesto moc líbí.
Toto čtení moc ráda doporučuji každému a nejvíce tomu, kdo se zajímá o archeologii, naší historii a rád se i něco nového dozví.
Tato kniha je další z těch, která nemá zde velkou čtivost, ale věřím, že si i tento knižní historický skvost, chtivý čtenář historie, který si chce třeba jen dobýt své vědomosti, toto čtení najde.

"Jsme všichni podílníky jednoho kulturního dědictví, a účast na jeho výtvorech připadá nám všem.

Takže nyní: a proč vůbec takový výzkum podstupovat? Jednoduše proto, že jsme Češi, a měli bychom tedy vědět, kdo jsme, odkud přicházíme a kam směřujeme či chceme směřovat."

Úžasně napsané, naprosto souhlasím.

18.10.2023 5 z 5

Jedno italské léto Jedno italské léto Rebecca Serle

Neobyčejný, zajímavý, milý, kouzelný, tajemný, nadpřirozený příběh. Asi opravdu toto čtení nebude pro všechny, sama jsem byla zvědavá jak se mi bude líbit a mně se ta "mystika" líbila. Pěkně barvitě popsaná místa v Itálii, kde se příběh odehrává, pro mě, čtecí cestovatelku, to bylo úžasné čtení. Shrnuto, u mě dobrý. Krásně jsem si početla a dávám moc ráda této "modré knize", plný počet hvězd a moc ji přeji, aby se zde dostala do "červených knih".

16.10.2023 5 z 5

Zlatá kniha kopané Zlatá kniha kopané Oldřich Žurman

Jsem fanynka fotbalu už odmala, když jsem s tátou často chodila na Viktorku Žižkov, na Duklu, Spartu... Táta býval v mládí rozhodčí a k fotbalu jsem přičichla díky jemu na fotbalovém hřišti přes limču a klobásu :-)
Knihu jsem objevila v antikvariátu a řekla jsem si, že jí prostě musím mít a tak jí mám a jsem tomu moc ráda. V knize najdete moc pěkné fotografie, spoustu informací o světových šampionátech, světových pohárech, o mistrovství Evropy, ale najdete v ní i dějiny československé kopané, všechno pohromadě.
Pro fanoušky skvost a povinnost.

07.10.2023 5 z 5

V zemi Jacka Londona V zemi Jacka Londona Jana Rovenská

Podnikla jsem další krásné čtecí cestování, ocitla jsem se až na Aljašce a moc se mi můj další výlet líbil, jsem nadšená.
Děkuji za předešlý výtečný komentář mé oblíbené čtenářce. Ani jsem netušila, že tato kniha existuje a jen díky krásnému komentáři jsem tento skvost objevila a jsem moc ráda, že už patří do mé knihovny.
Při čtení se ocitnete až na severním pólu, prožíváte dobrodružství, čtete o "ledovcových obrech" i o "ledovcových trpaslících" a dozvíte se spoustu informací o tomto konci světa.
Toto cestování jsem si náramně užila. Krásné barevné fotografie v této knize podtrhují celkovou atmosféru. Mrzí mě, že tato kniha tu má tak málo čtenářů, je to velká škoda.
Kdo nečetl a má rád cestopisy, tak mu toto čtení doporučuji.

05.10.2023 5 z 5

Krycí jméno Studentka Krycí jméno Studentka Milena Štráfeldová

Se čtením této knihy jsem dlouho váhala, ale nakonec jsem se rozhodla tuto smutnou knihu si koupit a přečíst, tentokrát díky komentářům zdejších čtenářů, které jsem si zde na databázi knih velmi oblíbila, díky "Mandlevest" a "n.ezn.amy", jsem sebrala odvahu. Děkuji Vám lidičky.
Nebylo to pro mě snadné čtení, knihu jsem četla i se slzou v očích, vyvolala mi mé vzpomínky na tátu, na mé dětství, které bylo poznamenáno touto dobou.
Tato nelehká doba je v této knize perfektně, trefně vylíčena, osudy lidí tak jedinečně popsány, že smekám před paní spisovatelkou.
Bohužel nelze zaručit, že se nemůže kdykoliv, jakýmkoliv způsobem tento čas vrátit. Nedá se zapomenout a nemělo by se zapomínat na tuto dobu brutality, obav, strachu, který zde vládl za totalitního režimu, za doby komunismu, bolševismu, za doby "Se Sovětským svazem, na věčné časy".
Tuto knihu bych také dala jako povinnou četbu ve vyšším ročníku základní školy a všem ji doporučuji.

14.09.2023 5 z 5

Strašidýlko Stráša Strašidýlko Stráša Alena Mornštajnová

Krásné vyprávění o bojácným strašidýlku Bubu - Stráša, o dětských kamarádech Matějovi a Helence, o kočce Luise a papouškovi Slávkovi se dětem i mně moc líbilo. Paní Alena Mornštajnová nezklamala, píše skvělé knížky pro dospělé, ale i pro děti. Krásný příběh, pěkné obrázky, pět hvězdiček je málo :-)

13.08.2023 5 z 5

Paní Curieová Paní Curieová Ève Curie

Polská vědkyně Marie Curie Skłodowská mě očarovala už v mém mládí a teď jsem se moc ráda dozvěděla o této ženě, matce, manželce, vědkyni..., spoustu pro mě nových informací. V této knize je krásně napsaný životopis, který napsala dcera této skvělé, nadané ženy. Doporučuji.

20.07.2023 5 z 5

Stephen King: Nejen horor Stephen King: Nejen horor Hans-Åke Lilja

"Stephen King : Nejen horor" je pro mě velmi vydařená knížka, přečtená jedním dechem, ve které se dozvíte další zajímavosti o tomto vynikajícím spisovateli, jeho knihách a nejen to, ale najdete v knize i rozhovory s Mistrem.
Dozvíte se, že Stephen King není ledajakým spisovatelem, není ani spisovatelem, který píše jen horory. Věděli jste, že napsal i muzikál, nebo pohádku...?

Sama horory nečtu, nemám ráda tento žánr knih a proč nyní čtu a vyhledávám vše co se týká Stephena Kinga? Protože mě jeho psaní okouzlilo a jeho knihy ve mně zanechávají hluboký zážitek a takové knihy zbožňuji.
Pro mě je psaní Stephena Kinga návykové a objevila jsem knihy Mistra a i tuto, díky Databázi knih a díky mým oblíbeným čtenářům zde a za to Vám moc děkuji.

25.05.2024 5 z 5

Krysáci Krysáci Jiří Žáček

Krysáci z Moravy, kteří bydlí nedaleko Vizovic - Hodan, Hubert a jejich kamarád sádrový trpaslík Ludvíček, přivítají ve svém bydlišti na smetišti pražského potkana Edu, kterého u sebe ubytují a zažívají s ním dobrodružství.
Příběhy se dětem líbily a rádi se k nim ještě někdy vrátíme.

14.02.2024 4 z 5