Kniha pohádek

Kniha pohádek https://www.databazeknih.cz/img/books/90_/90696/kniha-pohadek-pxd-90696.jpg 4 47 9

Janizoun
08.02.2024 5 z 5

S knihou jsem se setkala poprvé a první vydání je z nezapomenutelného roku 1968.
Kouzelné pohádkové čtení se líbilo nejen mně, ale hlavně dětem
Milé, pěkné pohádky z různých zemí, které jsou podobné těm co známe z dětství a krásné kresby uvnitř od Josefa Lady, doporučuji nejen všem dětem, ale klidně i všem dospělým.

n.ezn.amy
01.02.2024 5 z 5

Převyprávěné pohádky z Ruska, Polska, Rumunska a dalších zemí. Je v nich hodně poznat různé slovanské prvky, kdy některé z pohádek bych řekl, že jsou notoricky známé v Česku ač se jedná o pohádky z jiných zemí. Je psána nářečnou češtinou, která mi ovšem při čtení vůbec nevadila. Knize dodává tu správnou atmosféru krásné ilustrace Josefa Lady.

Hebrey
13.02.2022 2 z 5

Pohádky obsažené v knize nejsou špatné, některé jsou známější, jiné méně a mají všechny dobré valstnosti pohádek obecně. Nicméně jazyk se mění a pro dnešní děti asi není tato verze češtiny snadno srozumitelná. Některé pohádky jsou si navíc velmi podobné a mnohdy se spíš jedná o dvě verze téže.

georginaa
24.09.2021 5 z 5

Knihy s obrázky Josefa Lady jsem měla moc ráda a dětem je četla před spaním. Jen čekám už na nějaké vnoučata, abych mohla pokračovat ve čtení.

Len2očka
11.07.2021 5 z 5

Opět knížka z 90 let,kterou jsme koupili k večernimu čtení našim malým dcerkám.Ty si samozrejmě jako z každé knížky oblibily některou pohádku více či méně,a ty se poté četly a četly a četly,byl to prostě krásný čas.

petraj30
25.04.2021 5 z 5

Pohádky jsou to krásné, ale asi si už budu muset pořídit slovník nářečí, protože mi nějaké věty nedávaly vůbec žádný smysl:-).
Hned tu první pohádku znám pod názvem O Slunečníku, Měsíčníku a Větrníku od Boženy Němcové, ještě tam byla trošku poupravená pohádka Dlouhý, Široký a Bystrozraký. Objevily se tam i podobnosti z jiných pohádek, hlavně v plnění úkolů. Některé pohádky byly naprosto dokonalé, hlavně ty z Ruska.
Zase něco trochu jiného, převážně originálního a krásného:-) Ale opět některé pohádky číst dětem nemůžu:-)

RendyaDav
18.01.2020 5 z 5

Tyto pohádky mě hodně jako malou bavili.V knížce jsou krásné veselé obrázky..

aqz46
09.01.2019 odpad!

Díky požitému archaickému jazyku, nebo je to nářečí v dnešní době pro děti nesrozumitelné.

Luccy78
26.08.2015 5 z 5

Krásné pohádky pro děti z Čech, Slovenska, Polska, Ruska, Litevska, Jihoslovanska, Rumunska, Německa, Francie a Bretaňska.